Orchidej a pampeliška

Konec aukce: 30. 6. 2020 v 20:00:00

Má dědečkův zážitek vliv na fobii vnuků?
Nová disciplína zabývající se příčinami zdraví a nemocí nyní dokazuje, že ozvěny událostí, vlivů a zkušeností z dětství rezonují i v nejzazších chodbách života ve středním věku a stáří. Tímto směrem se ve výzkumu začal ubírat epidemiolog David Barker, který zjistil, že nedostatečná výživa plodu, projevující se ve špatném růstu a nízké váze při narození, může mít příčinnou souvislost s rozvojem onemocnění věnčitých tepen o několik desetiletí později. Ukazuje se, že onemocnění, jež byla dosud vždy přičítána až pozdní fázi dospělého věku – kardiovaskulární choroby, na něž dodnes umírá příliš mnoho lidí –, mají původ v rizikových faktorech, které působily na plod v prenatálním období a na dítě v prvních několika letech života. Jinými slovy, vliv toho, co se stalo v dětství, přetrvává celý život.

Přečtěte si více o knize Orchidej a pampeliška

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Orchidej a pampeliška za velmi příznivou cenu