Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Poslední neandertálská žena

náhled obálky
Konec aukce: 10. 8. 2018 v 20:00:00
Běžná cena: 328,- Kč
Vydraženo za:

162,- Kč

Poslední příhoz:a.k

Aukce již byla ukončena!

Před čtyřiceti tisíci lety zemi brázdí poslední rodina Neandertálců. Zdrcující zimu jich přežilo málo, ale Dívka, nejstarší dcera, právě dospívá a její rodina je rozhodnutá cestovat na shromaždiště a najít jí vhodného partnera. Netrvá však dlouho a nesmlouvavá země si vybírá svou daň a zanechává Dívku samotnou, aby se starala o nalezence Skrčka, a zároveň se vydala na pouť za zjištěním, co ještě zbylo z jejího druhu. Nebezpečná zima se rychle blíží a Dívka si uvědomuje, že má šanci svůj lid zachránit, i když to znamená obětovat kus sebe sama.


V současnosti pracuje archeoložka Rosamunde Galeová až do pozdní fáze těhotenství ve snaze odkrýt nově nalezené ostatky neandertálské ženy předtím, než porodí. Oba příběhy spojené sdílenou zkušeností porodu a raného mateřství zkoumají často tabuizovaná témata života ženy.


Uznávaná autorka Claire Cameronová těží ve svém románu z nejnovějších poznatků o nedoceněné populaci. Podařilo se jí vytvořit napínavý a podnětný příběh, jenž nás nutí přehodnotit, co to znamená být člověkem.

Poštovné 60 Kč.

Přečtěte si více o knize Poslední neandertálská žena

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
a.k 162 10. 8. v 19:54:06
ladyfromskye 160 3. 8. v 12:40:41