Nakladatel: No Limits

Do nového roku s románem v ruce

Jak na Nový rok, tak po celý rok – vášniví čtenáři toto rčení jistě dodrželi. Ovšem nejen pro ně máme novou várku knižní potravy. Nechte se v našich novoročních tipech zlákat směsicí oceňovaných a neotřelých románů, přinášejících zábavu, zamyšlení, napětí i duševní souznění.

Pohádková dobrodružství

tipy_pohadky-na-dobrou-noc

Malí i větší čtenáři mohou zažít doslova pohádková dobrodružství. S čertíkem Norbertem budou zachraňovat peklo, vydají se do země bubáků, poznají svět smradlíků a zakouzlí si s Rozárkou. Nechybí ani pohádky a bajky o známých i bájných zvířatech. Všechny příběhy doprovází krásné ilustrace.

Zahrajte si o pohádku o nemocných čertech

albert-norbert-a-nemocny-svet-perex

Když malý čertík Norbert zůstane na všechnu práci v pekle sám, bude se muset hodně otáčet, aby mu hříšníci nezvlčili ještě více. Poradí si s tím, nebo mu někdo pomůže? To si můžete přečíst v pohádkové novince.

S knihou za zábavným poznáním

Skolacka

Krásné ilustrace a fotografie a mnoho zajímavých a zábavných informací obsahují knihy, které vezmou malé čtenáře na vzrušující cestu za poznáním. Nebude chybět říše zvířat, cesta po divech světa, mytologické příběhy, povídání o zraku či odhalování fungování různých přístrojů.

Knižní detektivové v akci

krimi

Společným jmenovatelem následujících románů je hlavní hrdina – detektiv. A může se jednat o čtenáři dobře známou postavu, začínající detektivy, či dokonce kriminalisty, kteří se snažili za svou minulostí udělat tlustou čáru. Nebudou chybět osobní dramata, zápletky a překvapivá rozuzlení.

Tragická kapitola světové historie

tipy_holocaust

Jedna z nejneuvěřitelnějších lidských vlastností je snaha o vyváženost. I když žijeme zdánlivě dokonalý život, nacházíme v něm pořád něco, čím se trápit. A když nastala nejtemnější hodina lidstva, lidé v koncentračních táborech byli schopni nalézt lásku a uchovat si naději. I o tom jsou dnešní knižní tipy.

Hlavní hrdinky a jejich životní karamboly

Zeny-o-zenach-pro-zeny

Společný prvkem následujících románů jsou hlavní hrdinky, které buď procházejí životními změnami, nebo se musí vypořádat s činy a minulostí mající vliv na jejich budoucnost. Najdou sílu něco změnit a zdolat překážky?

Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. září 2019

nenechte_si_ujit

Léto je za námi, ale to určitě není důvod smutnit, protože i podzim umí být krásný. A když navíc zajdete na některou z literárních akcí, užijete si ho minimálně jako letní měsíce. Příští týden můžete zhlédnout LiStOVáNí nebo si zajít na křest knihy Vojtěcha Bernatského.

Nenechte si ujít v týdnu od 24. do 30. června 2019

nenechte_si_ujit

Máme před sebou poslední červnový týden. Pokud zrovna nebalíte kufr na dovolenou, můžete zajít na nějakou literární akci. V Praze se například koná beseda v Knihovně Václava Havla či křest knihy Vesmír ve sprše od Petry Suché.

Romány talentovaných českých autorek

Zeny-o-zenach

Dnešní vybrané příběhy dokazují, že česká literární tvorba může směle konkurovat zahraniční. Čtyři ženy se chopily pera a stvořily působivé a čtivé romány, kde se jako červená nit táhne tematika ženství a mateřství.