Nakladatel: Galén

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. prosince 2023

nenechte_si_ujit

Stále hledáte inspiraci na knižní dárky? Třeba ji najdete na některé z následujících literárních akcí. Nenechte si ujít např. křest knihy Hany Hindrákové, besedu s Jiřím Plockem či Leošem Kyšou. A koná se také knižní jarmark Knihex.

Radkin Honzák poeticky

nervy uvodni(1)

Napadlo vás někdy, jaké koníčky má asi takový proslulý českých psychiatr? No, v tomto případě je to psaní a ne jenom tak ledajaké, jde totiž rovnou o verše, a to mnohdy není snadná disciplína ani pro věhlasné spisovatele…

Osobnosti v datech

Tipy_Marta Kubisova_Osobnosti emigrace

V dnešních tipech přinášíme biografický slovník ruských emigrantů, kteří v Československu dosáhli významných úspěchů v různých oborech, a také knížku o tvorbě legendární zpěvačky Marty Kubišové.

Jak na zdraví těla, duše i ducha

tipy meditace uvod(1)

Většina z nás už moc dobře ví, že péči je třeba věnovat nejenom tělu, ale i duši, v ideálním případě ruku v ruce. Jak ale správně pečovat o svoji duši a celkové duševní zdraví? Pomoci vám s tím může dnešních pět knih, které jsme pro vás vybrali.

Život a kariéra herečky Aleny Vránové

Alena Vranova_uvodni

Knížka věnovaná loňskému životnímu jubileu herečky Aleny Vránové zahrnuje rozhovor s ní o jejím životě a názorech, přehled jejích nejvýznamnějších rolí a vyjádření pětapadesáti jejích kolegů a známých.

Biografické střípky

biografie pondeli uvodni(1)

Biografie se u čtenářů těší oblibě. My jsme pro vás dnes vybrali čtyři, v nichž se můžete setkat s opravdu rozličnými a zajímavými osobnostmi, které byste třeba jinak vůbec nepotkali. O tom, který životní příběh pro vás bude nejzajímavější, už rozhodněte sami…

Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. července 2023

nenechte_si_ujit

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a s ním i Měsíc autorského čtení. Pokud tedy budete v následujícím týdnu v Brně nebo Ostravě, určitě si zajděte poslechnout některé ze zajímavých čtení českých i norských autorů.

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. června 2023

nenechte_si_ujit

Máme před sebou další červnový týden a my vám opět přinášíme přehled akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít setkání s indickým spisovatelem Ashutoshem Bhardwajem, autorské čtení Jiřího Plocka či křest knihy Marie Domské.

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. května 2023

nenechte_si_ujit

Příští týden nás ve světě literatury čeká především 28. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2023. Dále si nenechte ujít třeba křest knihy Lucie Fedurcové nebo dvou románů amerického spisovatele Jacka Kerouaca.

Nenechte si ujít v týdnu od 19. do 25. prosince 2022

nenechte_si_ujit

Vánoční shon je v plném proudu. Pokud si od něj chcete alespoň na chvilku odpočinout, přijďte na některou z předvánočních literárních akcí. Koná se např. autorské čtení Jiřího Plocka nebo beseda se spisovatelkou Blankou Solařovou-Calibaba.