Nakladatel: Galén

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 26. září do 2. října 2022

nenechte_si_ujit

Září končí a přichází říjen. I v tomto týdnu se však můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít debatu o knize Nad propastí oxfordského výzkumníka Tobyho Orda, přednášku cestovatele Ladislava Zibury či diskuzi o důležitosti literárního překladu. 

Nejrozšířenější lidská činnost

drby

Drbání druhých máme v sobě zakódované už od dětství. V kolika letech se s touto činností vlastně začíná? A jaká je její historie? V čem se liší ženské drby od těch mužských? A jak nebezpečné mohou být pro společnost?

Biografie všedního dne

biografie vsedniho dne

Je pondělí a tedy čas zabrnkat si na životopisnou notu. Jeden z knižních tipů nás dnes totiž provede životem slavného hudebníka. Nebude však chybět ani politika, náboženství a biografický román, který tuto netradiční sešlost zcela jistě obohatí.

Povídky, historky, vzpomínky

uvodni povidky

Máte rádi krátké příběhy, kde na rozluštění nemusíte čekat dlouhou dobu? Pár takových knih jsme pro vás vybrali. Nabídneme od všeho trochu, přes hudební vzpomínky, farmaření a humor až po temnější kousky. Vybrat si tak může každý z vás.

Od devadesátek po současnost

burian nahled

Kniha popisuje životní období autora od devadesátých let až po současnost. Jak se žije písničkářům v důchodě? To a mnohé další zajímavosti se dozvíme v knize, která je pestrobarevnou mozaikou vlastně nejenom jednoho života.

Zaměřeno na život s PAS

Tipy_Denik mladeho prirodovedce_Odlisny svet

Dnešní tipy vám dají nahlédnout do světa lidí s autismem. První kniha vás provede životem autistického teenagera, jenž se zajímá o ochranu přírody. Druhá kniha ukazuje reálný život z pohledu osoby s autismem.

Biografické pohlednice

pondeli tipy(1)

Pětice dnešních knih nabízí biografické příběhy. Tentokrát v nich najdeme vše, co k životu patří: politiku, psychologii, životní cesty i cestování jako takové. A v každé z těchto knih můžeme nalézt mnoho poutavých lidských příběhů.

Alternativní hry se životem

Tipy_Germania_Valecnik_V Krvavem pasu

V dnešních tipech se podíváme, jak by Evropa mohla vypadat, kdyby druhá světová válka skončila úplně jinak. Přineseme také pokračování oblíbených sci-fi sérií českých autorů.

Biografická ohlédnutí

notebook-nahled

Nechte se inspirovat příběhy slavných a úspěšných! Počítačový magnát Michael Dell se s vámi podělí o tipy, jak úspěšně podnikat, s pamětmi Ladislava Štolla se ohlédnete za politickou situací v bývalém Československu a zjistíte, kde všude pomáhala doktorka Milena Černá.

Biografické příběhy z celého světa

biografie-cestopisy-nahled

Dnes na vás čekají tipy na šest kvalitních biografií. Každý si přijde na to své – nezáleží na tom, zda vás zajímají osobnosti z hudební či filmové branže, nebo si raději čtete o adrenalinových výpravách do exotických zemí.