Nakladatel: Galén

Nakladatelství Galén vzniklo v roce 1993 se záměrem profilovat se jako odborný nakladatelský dům v oblasti medicíny. Během téměř dvacetiletého fungování bylo vydáno více než 500 publikací, ediční záměr se navíc rozšířil i do jiných oblastí. Díky kvalitě své produkce se Galén stal partnerem Karlovy univerzity pro řadu koedičních titulů, získal mnohá ocenění svých publikací a vytvořil oceňovanou standardní autorsko-redakčně-polygrafickou kvalitu jednotlivých publikací.

KNIŽNÍ PUBLIKACE
Páteří publikační činnosti nakladatelství Galén jsou odborné zdravotnické publikace, kterých od doby vzniku vyšlo více než pět set. Záběr katalogu je široký: obsahuje učební texty pro studenty lékařských fakult i zdravotnických škol, monografie, atlasy, slovníky, oborové publikace, sborníky z kongresů, ale i periodika a CD-ROM a DVD.
Součástí katalogu jsou i publikace určené neodborné veřejnosti v několika edičních řadách. Ediční program Makropulos nabízí publikace populárně-vědecké, mapující převážně zdravotnická témata; řada Almanach medicíny přináší biografie našich lékařů a vzpomínkové knihy na významné osobnosti let minulých (Jan Bělehrádek, Otakar Poupa atd.); svoji tradici vybudovala i volná ediční řada Křeslo pro Fausta (2000–2009).
Galén dále vydává publikace, které čtenářům pomáhají orientovat se v oblastech zdraví, životního stylu, výchovy, diet, psychologie a zejména jde o oblíbené rady v nemoci.
Rozsáhlým projektem je ediční program Olivovníky, který systematicky mapuje oblast nezávislé hudební scény 70. a 80. let, kdy kromě stejnojmenné ediční řady přináší vzpomínkové publikace, romány, rozhovory, sbírky básní, písňových textů atd.

www.galen.cz/idistrik/vydav/


Galén - Nejnovější knihy

knihaCo jsem nezapomněl knihaOdlišný svět knihaDrby knihaNapřeskáčku 2

Galén - Související články

Nejrozšířenější lidská činnost

drby

Drbání druhých máme v sobě zakódované už od dětství. V kolika letech se s touto činností vlastně začíná? A jaká je její historie? V čem se liší ženské drby od těch mužských? A jak nebezpečné mohou být pro společnost?

Biografie všedního dne

biografie vsedniho dne

Je pondělí a tedy čas zabrnkat si na životopisnou notu. Jeden z knižních tipů nás dnes totiž provede životem slavného hudebníka. Nebude však chybět ani politika, náboženství a biografický román, který tuto netradiční sešlost zcela jistě obohatí.

Povídky, historky, vzpomínky

uvodni povidky

Máte rádi krátké příběhy, kde na rozluštění nemusíte čekat dlouhou dobu? Pár takových knih jsme pro vás vybrali. Nabídneme od všeho trochu, přes hudební vzpomínky, farmaření a humor až po temnější kousky. Vybrat si tak může každý z vás.

Od devadesátek po současnost

burian nahled

Kniha popisuje životní období autora od devadesátých let až po současnost. Jak se žije písničkářům v důchodě? To a mnohé další zajímavosti se dozvíme v knize, která je pestrobarevnou mozaikou vlastně nejenom jednoho života.

Zaměřeno na život s PAS

Tipy_Denik mladeho prirodovedce_Odlisny svet

Dnešní tipy vám dají nahlédnout do světa lidí s autismem. První kniha vás provede životem autistického teenagera, jenž se zajímá o ochranu přírody. Druhá kniha ukazuje reálný život z pohledu osoby s autismem.