Nakladatel: Galén

Nakladatelství Galén vzniklo v roce 1993 se záměrem profilovat se jako odborný nakladatelský dům v oblasti medicíny. Během téměř dvacetiletého fungování bylo vydáno více než 500 publikací, ediční záměr se navíc rozšířil i do jiných oblastí. Díky kvalitě své produkce se Galén stal partnerem Karlovy univerzity pro řadu koedičních titulů, získal mnohá ocenění svých publikací a vytvořil oceňovanou standardní autorsko-redakčně-polygrafickou kvalitu jednotlivých publikací.

KNIŽNÍ PUBLIKACE
Páteří publikační činnosti nakladatelství Galén jsou odborné zdravotnické publikace, kterých od doby vzniku vyšlo více než pět set. Záběr katalogu je široký: obsahuje učební texty pro studenty lékařských fakult i zdravotnických škol, monografie, atlasy, slovníky, oborové publikace, sborníky z kongresů, ale i periodika a CD-ROM a DVD.
Součástí katalogu jsou i publikace určené neodborné veřejnosti v několika edičních řadách. Ediční program Makropulos nabízí publikace populárně-vědecké, mapující převážně zdravotnická témata; řada Almanach medicíny přináší biografie našich lékařů a vzpomínkové knihy na významné osobnosti let minulých (Jan Bělehrádek, Otakar Poupa atd.); svoji tradici vybudovala i volná ediční řada Křeslo pro Fausta (2000–2009).
Galén dále vydává publikace, které čtenářům pomáhají orientovat se v oblastech zdraví, životního stylu, výchovy, diet, psychologie a zejména jde o oblíbené rady v nemoci.
Rozsáhlým projektem je ediční program Olivovníky, který systematicky mapuje oblast nezávislé hudební scény 70. a 80. let, kdy kromě stejnojmenné ediční řady přináší vzpomínkové publikace, romány, rozhovory, sbírky básní, písňových textů atd.

www.galen.cz/idistrik/vydav/


Galén - Nejnovější knihy

knihaTma je jen další druh světla knihaPíseň jako symbol knihaMarta Kubišová v písních a pořadech knihaNervy nadranc

Galén - Související články

Radkin Honzák poeticky

nervy uvodni(1)

Napadlo vás někdy, jaké koníčky má asi takový proslulý českých psychiatr? No, v tomto případě je to psaní a ne jenom tak ledajaké, jde totiž rovnou o verše, a to mnohdy není snadná disciplína ani pro věhlasné spisovatele…

Osobnosti v datech

Tipy_Marta Kubisova_Osobnosti emigrace

V dnešních tipech přinášíme biografický slovník ruských emigrantů, kteří v Československu dosáhli významných úspěchů v různých oborech, a také knížku o tvorbě legendární zpěvačky Marty Kubišové.

Jak na zdraví těla, duše i ducha

tipy meditace uvod(1)

Většina z nás už moc dobře ví, že péči je třeba věnovat nejenom tělu, ale i duši, v ideálním případě ruku v ruce. Jak ale správně pečovat o svoji duši a celkové duševní zdraví? Pomoci vám s tím může dnešních pět knih, které jsme pro vás vybrali.

Život a kariéra herečky Aleny Vránové

Alena Vranova_uvodni

Knížka věnovaná loňskému životnímu jubileu herečky Aleny Vránové zahrnuje rozhovor s ní o jejím životě a názorech, přehled jejích nejvýznamnějších rolí a vyjádření pětapadesáti jejích kolegů a známých.

Biografické střípky

biografie pondeli uvodni(1)

Biografie se u čtenářů těší oblibě. My jsme pro vás dnes vybrali čtyři, v nichž se můžete setkat s opravdu rozličnými a zajímavými osobnostmi, které byste třeba jinak vůbec nepotkali. O tom, který životní příběh pro vás bude nejzajímavější, už rozhodněte sami…