Nakladatel: Bondy

Související články

Zasoutěžte si o publikaci pro milovníky vína

rozpravy-o-vine-perex

Patříte mezi milovníka vína? Potom jistě dobře víte, že to není pouze radost, ale také trochu věda. Vybrat nejlepší víno, které bude mít tu ideální chuť, může být oříšek, ale publikace Zdenka Červenky vám poslouží jako dobrý rádce.

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. října 2021

nenechte_si_ujit

Ani jsme se nenadáli a před námi už je předposlední říjnový týden. Pokud jste si ještě nestihli zajít na nějakou pěknou akci, máme pro vás tipy, jak to napravit. Příští týden se jich totiž koná hned několik, například autorské čtení Kateřiny Dubské či představení knihy Šárky Šiškové.

Krátké texty pro dlouhé chvíle

kratke-texty-nahled

Oblíbené verše Jiřího Žáčka v novém vydání, svižné fejetony probírající tabuizovaná témata české politiky nebo cestopisné povídky o životě v divokých horách – knihy, které vám představujeme v dnešních tipech, spolehlivě ukrátí každou dlouhou chvíli!

Zahrajte si o povídání o světě piva

pivar-a-blondyna-perex

Jak to dopadne, když si o pivu povídá blondýna a rocker? Budete překvapeni, ale z takového rozhovoru laika a pivaře s obsáhlými znalostmi může vzniknout zajímavé čtení. Pokud se chcete něco přiučit, tato kniha nabízí jedinečnou příležitost.

Zahrajte si o sto povídek z doby covidové

dekameron-2020-perex

Když ve 14. století řádila ve Florencii morová epidemie, sepsal Giovanni Boccaccio svůj slavný Dekameron. Nyní se svět potýká s jinou pandemií, ale i během ní vzniklo dílo podobně mimořádné.

Zahrajte si o publikaci věnovanou kouzlu dotyku

dotyk-jako-lek-z-pohledu-cinske-mediciny-perex

Pouhé pohlazení může mít na člověka terapeutický účinek, a sex dokonce podle textů staré Číny prospívá zdraví jak muže, tak ženy. Poodhalte další tajemství, která platila před dlouhými věky a jsou aktuální do dneška.

Zasoutěžte si o rozhovory s českými dobrodruhy

drama-pred-objektivem-perex

Vydejte se v deseti rozhovorech s českými horolezci, potápěči a cestovateli do světa plného adrenalinu, ve kterém jde mnohdy doslova o život. Přečtěte si o legendárních expedicích a prohlédněte si také mnoho překrásných fotografií z daných míst.

Zahrajte si o vzpomínky na blokádu Leningradu

norkovy-kozich-za-hrst-vlocek-perex

Žijících svědků, kteří by na vlastní kůži prožili obléhání Leningradu, je už málo, a v naší republice patří asi mezi vůbec poslední z nich spisovatelka Inna Rottová. Přečtěte si její vzpomínky v několika autobiografických povídkách a jedné novele.

Vyhrajte knihu rad, díky kterým zatočíte se stresem

Sam-proti-stresu-perex

Máte pocit, že je toho na vás moc a jste neustále ve stresu? Naučte se ho zvládat pomocí jednoduchých, ale o to účinnějších rad. Případně se pusťte do některého z testů, které nabízí kniha od uznávaného odborníka Jana Cimického.

Zahrajte si o vzpomínky na slavné české osobnosti

Kdyz-se-lidi-povedou-perex

Kniha od oblíbené publicistky Aleny Šloufové čtenářům připomene ty nejznámější a nejúspěšnější zástupce generace, o níž se říká, že uměla žít. Přečtěte si autorčiny vzpomínky na osobnosti, které díky své práci osobně poznala.