Zahrajte si o vzpomínky na blokádu Leningradu

norkovy-kozich-za-hrst-vlocek-perex
Žijících svědků, kteří by na vlastní kůži prožili obléhání Leningradu, je už málo, a v naší republice patří asi mezi vůbec poslední z nich spisovatelka Inna Rottová. Přečtěte si její vzpomínky v několika autobiografických povídkách a jedné novele.

Naděje a radost na pozadí tragédie

Mimořádně autentické povídky (a novela) známé české autorky, inspirované jejími unikátními zážitky z doby nacistické blokády Leningradu.

Spisovatelka Inna Rottová, která blokádu osobně zažila jako předčasně dospívající dívka, je jedním z posledních očitých svědků této události, v České republice asi vůbec posledním.

 

Norkový kožich za hrst vloček

aneb šest hodin ve vlaku

Autorka: Inna Rottová

Vydalo: nakladatelství Bondy
Počet stran: 192
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 5/2018
ISBN: 978-80-88073-26-0

Přečtěte si více o knize Norkový kožich za hrst vloček, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Norkový kožich za hrst vloček

Blokáda Leningradu trvala dlouhých 872 dní, vyžádala si miliony obětí na životech a zařadila se tak mezi nejděsivější události druhé světové války. V té době byla Inna Rottová dítětem, přesto si z nejkrvavějšího obléhání v dějinách pamatuje mnoho. V deseti povídkách a jedné novele své vzpomínky umně kombinuje s fikcí a předkládá tak čtenářům příběhy, které zamávají s emocemi i těch nejotrlejších. Ale i když byste možná čekali řádky plné utrpení a tragických osudů, najdete v nich i mnoho naděje a radosti těch, kteří přežili.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Norkový kožich za hrst vloček vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Norkový kožich za hrst vloček
probíhá od 24. do 30. června 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Norkový kožich za hrst vloček

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNorkový kožich za hrst vloček
aneb šest hodin ve vlaku

Rottová, Inna

Bondy, 2018

Napsat komentář