Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Den trifidů (audiokniha)

náhled obálky
Konec aukce: 13. 4. 2018 v 20:00:00
Běžná cena: 299,- Kč
Vydraženo za:

145,- Kč

Poslední příhoz:ladyzaba

Aukce již byla ukončena!

„Když se probudíte v den, o kterém víte, že je středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.“
Postapokalyptická sci-fi The Day of the Triffids, Den trifidů, vyšla poprvé v roce 1951 a britský spisovatel John Wyndham se v osmačtyřiceti letech stal konečně slavným. Den trifidů čerpá z atmosféry doznívajícího traumatu druhé světové války a ovlivněn je zneklidňujícím obdobím války studené. A tak je Wyndhamův románový příběh možná více psychologickým než sci-fi románem.
Román přeložil v roce 1971 nedávno zesnulý Jaroslav Kořán. Do té doby se o slavné knize mezi českými sci-fisty jen mluvilo, pokud se samozřejmě nedostali k originálu. Dvacetiletý odstup a následné několikeré vydání svědčí o stálém čtenářském zájmu. Dnes už úsměvně působí skutečnost, že jakkoli si John Wyndham vybral za zemi původu člověkem vyšlechtěných trifidích monster Sovětský svaz, českému cenzoru se tehdy zdála vhodnější spíše Čína. A tak to taky ve většině následujících reedic zůstalo. Rozhlasová úprava vychází z odeonského vydání z roku 1990, které respektuje původní překlad Jaroslava Kořána.

Poštovné 55 Kč.

Přečtěte si více o knize Den trifidů (audiokniha)

Doporučení:

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
ladyzaba 145 13. 4. v 08:02:40