Žít jako muž

Konec aukce: 21. 5. 2017 v 20:00:00
Aktuální cena:

Vyřídit si účty s bývalou manželkou skrz román… Spisovatel Peter Tarnopol (za jehož maskou se neskrývá nikdo jiný než Philip Roth) se v tomto románu nejen snaží najít způsob, jak ve složité současnosti dostát očekávání a „žít jako muž“, ale také, jak vypovědět bolestný příběh svého nevydařeného manželství. Začíná tedy oklikou: aby sám sebe i čtenáře ujistil, že se mu už opět vracejí tvůrčí síly, předesílá před svůj „skutečný příběh“ dvě nedávno dokončené povídky, z nichž první („Rozverné mládí“) zachycuje jeho studentská léta a druhá („Flirt s katastrofou“) je variantou na jeho hororový sňatek. Teprve poté se odhodlá vyprávět o fingovaném těhotenství, jímž ho ostřílená harcovnice Maureen přiměla, aby se s ní oženil, o svém psychickém zhroucení po třech letech manželství, o terapii u doktora Spielvogela i o půvabné a bohaté mladičké vdově Susan, s níž si vzájemně poskytují psychickou i sexuální rehabilitaci. To vše dokáže Tarnopol vylíčit s neodolatelným humorem a sebeironií, jimiž čtenáře, který občas neví, jestli se má smát, nebo plakat, vtáhne do víru strhujícího příběhu.

Přečtěte si více o knize Žít jako muž

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Žít jako muž za velmi příznivou cenu