Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Gunterova zima

náhled obálky
Konec aukce: 19. 4. 2018 v 20:00:00
Běžná cena: 280,- Kč
Vydraženo za:

140,- Kč

Poslední příhoz:Enterprise

Aukce již byla ukončena!

V Corrientes, městě na argentinsko-paraguayské hranici, je sedmnáctiletá básnířka Soledad v době války o Falklandy bez viny uvězněna a mučena. Jen nerad se její strýc Gunter, Paraguayec pocházející z Německa a chladný manažer Světové banky, vydává v doprovodu své manželky Elizy na cestu do srdce jihoamerického státního terorismu, aby Soledad zachránil.
Gunterova zima byla oceněna jako kniha roku 1987 a je podle rozsáhlého průzkumu mezi odborníky nejvýznamnějším paraguayským románem posledních čtyř desetiletí. Ministerstvo školství této země jej prohlásilo za dílo národního vzdělávacího zájmu. Jeho obsah těží z dramatických zážitků autora Juana Manuela Marcose z let 1973 až 1987, těžkých let vojenské diktatury v Paraguayi, a z ran osudu kvůli jeho politickému exilu ve Španělsku a ve Spojených státech.
Je to hrůzná pocta idealismu latinskoamerické mládeže spojená s nejjemnějšími technikami avantgardního vypravěčského umění, román prodchnutý hlubokou lyrikou, oslavovaný čtenáři a mezinárodní kritikou, přeložený do čtyřiceti jazyků.

Poštovné 55 Kč.

Přečtěte si více o knize Gunterova zima

Doporučení:

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Enterprise 140 18. 4. v 12:00:23