„Stretnú sa v lietadle…“

Konec aukce: 25. 8. 2022 v 20:00:00
Aktuální cena:

Přihazovat v aukcích mohou pouze členové Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Publikace přináší folkloristický pohled na politický vtip v České republice a na Slovensku v období od druhé poloviny 20. století do současnosti. V první části knihy je jev zasazen do širší problematiky komiky jako kulturního fenoménu a do kontextu současného výzkumu v oblasti prozaické slovesnosti. Stěžejní část knihy se věnuje politickému vtipu jako součásti kolektivní paměti, jako jednomu ze způsobů vzpomínání, interpretace, reinterpretace a upevňování mentálního obrazu komunistického režimu. Další kapitoly se zaměřují na analýzu materiálu z období po roce 1989 i na vliv internetu na prozaický folklór. Publikace vychází z dlouhodobého folkloristického výzkumu a sběru politického vtipu a prozaické slovesnosti.

Přečtěte si více o knize „Stretnú sa v lietadle…“

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu „Stretnú sa v lietadle…“ za velmi příznivou cenu