"Nová škola" v meziválečném Československu ve Zlíně

Konec aukce: 8. 8. 2020 v 20:00:00

Publikace zpracovává problematiku meziválečné školské reformy (1929–1939) v kontextu tzv. firemního města Zlína, prostoru pokroku, modernity, racionalizace, síly moderní techniky. Myšlenky racionalizace, taylorismu, zásad scientific management neovlivňovaly jen výrobu ve firmě Baťa, každodenní život ve Zlíně, ale i chod pokusných zlínských veřejných škol. Jejich cílem byla škola činná (learning by doing) a společenská (school democracy). Studie v první části analyzuje cestu české pedagogiky k důvěře v racionalizační hnutí a v druhé části rekonstruuje pedagogické zásady v pokusných obecných a měšťanských školách ve Zlíně.

Přečtěte si více o knize "Nová škola" v meziválečném Československu ve Zlíně

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu "Nová škola" v meziválečném Československu ve Zlíně za velmi příznivou cenu