Zasoutěžte si o příběhy ze života

soutez-cisty-skromny-zivot
Jak se běžní lidé vypořádávají s nástrahami života? Co se jim honí hlavou, když za dveřmi najdou milence své manželky? Nebo když k překvapení všech svírají v kapse lahvičku se sebevražedným prostředkem? Přečtěte si příběhy, které píše sám život…

Když šílenství není daleko

Povídky vymodelované citlivýma rukama sochaře.
Muž, který jednou večer v pantoflích otevře dveře a zjistí, že za nimi je milenec jeho manželky a s ním vše, co se snaží sám před sebou skrýt. Zapřisáhlý starý mládenec, který se honosí svou vyrovnaností, a přitom v kapse ohmatává lahvičku se sebevražedným prostředkem. Čtyřicetiletá účetní s domovem jako klícka — nebo je to vlastně klec?
Přestože spisovatel a výtvarník Viktor Špaček umí napsat živé postavy, jaké známe z vlastního života, v těchto povídkách-portrétech nejde pouze o podobizny. Jejich ambicí je zároveň ztvárnit určitý postoj, jaký lidé zaujímají v té které životní situaci. Postavy jsou zachycovány většinou zevnitř, z okruhu svých myšlenek, v nichž problémy a traumata úspěšně či neúspěšně zpracovávají. To, že si přitom často nevidí dál než na špičku nosu, jim přirozeně vůbec nebrání v přesvědčení o své pravdě. Řešení, která nakonec volí, bývají logická a dalo by se říct „normální“. Normální však je i to, že šílenství není daleko.

 

Čistý, skromný život

Autor: Viktor Špaček

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 182
Vazba: brožovaná
Vydáno: 05/2022
ISBN: 978-80-275-1077-1

Přečtěte si více o knize Čistý, skromný život, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

 

host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

 

O autorovi

Viktor Špaček (nar. 1976) je básník, prozaik a výtvarník. Vystudoval sochařství na VŠUP. Své texty publikoval v antologiích Nejlepší české básně 2011, 2012 a 2013. Roku 2015 mu vyšla sbírka povídek Něco cirkusového a sbírka básní Nejasný rozměr. Pracuje jako externí redaktor a korektor, knihovník a lektor tvůrčího psaní.

Zdroj informací: Host

 

Vyhrajte knihu Čistý, skromný život

Viktor Špaček je nejen výtvarník, ale také spisovatel, který umí napsat tak živé postavy, až si budete myslet, že je znáte z vlastního života. Postavy, jež se potýkají s vlastními traumaty a nějakým způsobem se je snaží zpracovat, ať už úspěšně či neúspěšně. Vytváří si čtyřicetiletá účetní klec z vlastního domova? A co muž, který jednou najde za svými dveřmi milence své manželky? Je normální podlehnout šílenství?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Čistý, skromný život vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Čistý, skromný život
probíhá od 9. do 22. června 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 povídkové knihy Čistý, skromný život

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČistý, skromný život

Špaček, Viktor

Host, 2022

Napsat komentář