Nakladatel: Naše vojsko

Související články

Krátký letní příběh

Rokosova_Kratky letni pribeh

Milovala to letní nicnedělání. Ze všeho nejvíc ji bavilo ležet na dece, napůl klimbat a napůl pozorovat ostatní návštěvníky koupaliště.

Hezky česky

Z-pera-ceskych-autoru

Dnes se zaměříme výhradně na českou literaturu – i v tuzemsku máme celou řádku zajímavých titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. A my se dnes podíváme na prózu a poezii, a to jak v tištěné, tak i ve zvukové podobě. Na své si tudíž přijde každý.

Láska s trhlinami

prisel-jsi-kdyz-venku-prselo

Alice si žije průměrný život. Vdá se z lásky, porodí syna, a i když to není vždy jednoduché, snaží se, aby věci fungovaly… i přes to, že její partner musí na vojenskou misi. Co se ale stane, když se objeví někdo třetí? Ustojí rodinka všechny nástrahy?

Příroda v nás

Rokosova_Priroda v nas

Člověk je od nepaměti součástí přírody. Pokud nahlédneme do slovníků, které vysvětlují význam slova „součást“, dočteme se, že se jedná o „část patřící spolu s jinými k nějakému celku“. Co člověka přimělo k tomu, že se cítí všem ostatním „součástkám“ v celku, tedy v přírodě, nadřazen?

Po stopách Čechů ve světě

Nekola_Po stopach Cechu ve svete

Víte, kdo po čtyři desetiletí držel rekord nejdéle sloužícího člena amerického Kongresu? Kdo zakládal první operu na Novém Zélandu? Kdo v Austrálii zakládal nejslavnější lyžařské letovisko? A kdo v Peru koupil pozemek, pod nímž archeologové odhalili bájnou starověkou hrobku s tunami zlata?

Zatímco muži se hádali, ženy se uměly dohodnout napříč politickým spektrem, říká o exilové politice Martin Nekola

Na cestě za svobodou-1

Jsou autoři, kteří vydávají novou knihu každý rok. Málokomu se poštěstí, aby mu během pár měsíců vyšlo hned několik knih. To se přihodilo historiku a publicistovi Martinu Nekolovi, kterému letos vychází knih hned pět. Všechny přitom pojednávají o tématu české emigrace – ať už v 19. století, či po únoru 1948.

Knižní tipy: Když ženy píší detektivky

tipy-krimi-nahled

Před několika dny jsme vás pozvali ke čtení detektivek, jejichž autory jsou muži, dnes dáme prostor ženským autorkám. Jste připraveni na záhadné vraždy, vyšetřování nebo rovnou samotné vrahy? Jsou tady!

Knižní tipy: Když muži píší detektivky

krimi

Na dnešní den jsme si pro vás připravili pět knih z žánru krimi vzešlých z per výhradně mužských autorů. Krvelačné vraždy, týrání a zlověstné podvody – to vše na vás čeká v dnešních tipech.

Ve stopách Maty Hari

Sylvia

Život pod jinou identitou umožňuje tajným agentům proniknout do centra dění třeba i ve znepřátelených zemích. Jak obtížné je takový dvojitý život vést? A co vše s sebou přináší?

Knižní tipy pro muže

ctenar

Po článku věnovaném jen a pouze ženám tu máme několik knižních novinek určených především mužům. Patříte-li tedy k silnější polovině lidstva a zajímáte-li se o historii a politiku, jsou naše dnešní knižní tipy určeny právě vám.