Nakladatel: Naše vojsko

Nakladatelství Naše vojsko vzniklo na základě rozhodnutí Ministerstva národní obrany v roce 1945 a jeho hlavním účelem byla produkce vojensko-odborné literatury a literatury určené pro prezentaci armády. K těmto účelům také sloužil časopis Naše vojsko, který má tradici ještě o několik desítek let delší než samotné knižní nakladatelství.
Za téměř 70 let své existence vydalo přes sedm tisíc knižních titulů a zařadilo se mezi největší česká nakladatelství. Především v posledních letech mimo knih s vojenskou tématikou vydává také publikace o bojových sportech, historické romány, životopisy, detektivky, thrillery a horory.
Nakladatelství spadalo až do roku 1996 pod Ministerstvo obrany ČR. Po tomto roce bylo rozhodnuto o jeho privatizaci a rozprodání. V období let 1996–1999 nakladatelství vystřídalo několik majitelů, kteří mnoho knižních publikací nevydávali.
V roce 2000 se stal majitelem Nakladatelství a knižní distribuce NAŠE VOJSKO Mgr. Emerich Drtina.
V roce 2005 obnovilo nakladatelství vydávání časopisu Naše vojsko. Od září 2009 se tento časopis přeměnil do podoby NV Military revue. Časopis obsahuje články o vojenské technice, vojenské historii, muzeích, misích a armádách.
Od ledna 2009 nakladatelství vydává nový měsíčník Fakta & svědectví. Časopis je zaměřen na popularizaci událostí národních i světových dějin, přičemž hlavní pozornost je věnována moderním dějinám, zvláště tématům, která byla v minulosti z nejrůznějších důvodů zamlčována.

www.nasevojsko.eu


Naše vojsko - Nejnovější knihy

knihaPřišel jsi, když venku pršelo knihaOsobnosti poúnorového exilu knihaSamopaly knihaČaroděj ze Země Oz

Naše vojsko - Související články

Válka z různých stran

Shaw_MladiLvi_audio

O druhé světové válce už byly napsány tisíce, ne-li statisíce stran. V dnešním světě, kde se rozpínavost stává něčím, s čím naneštěstí musíme znovu počítat, stojí za to připomínat si, co peklo válečného konfliktu opravdu znamená.

Krátký letní příběh

Rokosova_Kratky letni pribeh

Milovala to letní nicnedělání. Ze všeho nejvíc ji bavilo ležet na dece, napůl klimbat a napůl pozorovat ostatní návštěvníky koupaliště.

Hezky česky

Z-pera-ceskych-autoru

Dnes se zaměříme výhradně na českou literaturu – i v tuzemsku máme celou řádku zajímavých titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. A my se dnes podíváme na prózu a poezii, a to jak v tištěné, tak i ve zvukové podobě. Na své si tudíž přijde každý.

Láska s trhlinami

prisel-jsi-kdyz-venku-prselo

Alice si žije průměrný život. Vdá se z lásky, porodí syna, a i když to není vždy jednoduché, snaží se, aby věci fungovaly… i přes to, že její partner musí na vojenskou misi. Co se ale stane, když se objeví někdo třetí? Ustojí rodinka všechny nástrahy?

Příroda v nás

Rokosova_Priroda v nas

Člověk je od nepaměti součástí přírody. Pokud nahlédneme do slovníků, které vysvětlují význam slova „součást“, dočteme se, že se jedná o „část patřící spolu s jinými k nějakému celku“. Co člověka přimělo k tomu, že se cítí všem ostatním „součástkám“ v celku, tedy v přírodě, nadřazen?