Nakladatel: Lukáš a syn

Související články

Jak si poradit v emočním světě

nahled-usmev

Emoce jsou v různé míře součástí života každého člověka. Někteří lidé si s nimi však občas neví rady. Proto jsme do dnešních knižních tipů vybrali pět knih, které vám pomohou dosáhnout psychické i emoční pohody. Kterou z nich si vyberete?

Vrátit se ke kořenům

Tipy_Za hranice komfortu_Nase divoke dedictvi

Dnešní tipy se zabývají mj. otázkou, jaké místo má člověk ve světě, který ho obklopuje. Považujeme se za nadřazené tvory, ale podléháme instinktům jako všichni ostatní. Navíc sami sebe ničíme neschopností vystoupit z komfortní zóny.

Postní zamyšlení nad Biblí

podivuhodna_setkani

Velikonoční pondělí se blíží a dnešním dnem (tzn. Velkým pátkem) vrcholí čtyřicetidenní očistné období. Nastal tedy ideální čas přečíst si knihu postních zamyšlení nad Biblí ekumenického učitele Richarda Rohra.

Duchovní kořeny a moudrost staletí

duchovno

Páteční knižní tipy se nesou v duchu poznání, moudrosti a spirituality. Nejprve se seznámíte se staroegyptskými bohy a faraony. Pak poznáte keltskou kulturu a také dějiny pohanské Evropy. Na závěr se zaměříte na svou duši.

Jak se proměnila role náboženství v českých věznicích?

nabozenstvi uvod(1)

Prostředí českých věznic je pro běžnou veřejnost stále ještě jakýmsi tajemnem. A nejinak je tomu i v případě náboženství právě v těchto místech. Nemusí však jít pouze o odsouzené, ale i ty, kteří vykonávají službu jako vězenští kaplani nebo o civilní zaměstnance těchto institucí.

Pomoz si sám

tipy_psychologie

Páteční knižní tipy se nesou v psychologickém duchu. Představíme vám několik knih, které kladou důraz na spokojený život a duševní pohodu. Mimo jiné se seznámíte s pravidly psychologie všedního dne či zjistíte, že není nutné být perfektní.

Na prázdniny s knihou

deti-si-ctou

Za pár dní začínají letní prázdniny. I o prázdninách si však děti mohou rozšiřovat své vědomosti. První z dnešních knih představí různé nemoci, ve druhé se děti naučí toleranci k lidem okolo sebe a ve třetí najdou tipy na aktivity v přírodě.

O smrti bez tabu

Tipy_Historie smrti_Hledani dobre smrti

Smrt není nic, o čem bychom se rádi bavili, ale nevyhne se jí nikdo z nás. Proč se tedy o ní nedozvědět něco bližšího? Dnešní tipy rozšíří vaše znalosti o způsobech pohřbívání v různých koutech světa a o zvyklostech spojených se smrtí.

Nenechte si ujít v týdnu od 22. do 28. května 2023

nenechte_si_ujit

Ani příští týden nebudou chybět zajímavé literární akce. Chystá se například beseda o domácím psychickém násilí s autorkou knihy Buď hodná Irenou Pilouškovou, autorské čtení Věry Slabé či autogramiáda Kristýny Trpkové.