Nakladatel: Lukáš a syn

Je čas na změnu. Po letech, přesněji po 27 letech, jsme se rozhodli změnit název nakladatelství, ten původní v průběhu času ztratil smysl. Nakladatelství bylo založeno v roce 1996 a v současné době jsou majiteli a jednateli Ivo Lukáš a Bohdan Lukáš, tedy starý a mladý – s tím souvisí i aktuální změna názvu nakladatelství na „Lukáš a syn”.

V tomto mezigeneračním střetu začínají v poslední době vycházet knížky šířeji spirituálně zaměřené, přístupnější širšímu čtenářstvu (Richard Rohr, Cynthia Bourgeaultová atd.). Vlastní cestu k přirozenějšímu přebývání ve světě jsme zahájili tituly jako např. Praktická permakultura či Kouzlo školy lesa, brzy vyjde například Hledání dobré smrti, súfijská Živoucí přítomnost či přehledová kniha Dějiny pohanské Evropy.

V oblasti poezie a prózy vydáváme již devátým rokem rozsáhlé Dílo Jiřího Gruši, vydali jsme např. také živý průřez dílem dnes téměř zapomenutého básníka Karla Kapouna (Karel Kapoun – Básník), který je dědečkem a pradědečkem spolumajitelů.

Zahleděn na věci ve vesmíru,
nenalézám v nich jedinou, ani částečku,
která by neodkazovala na duši.
– Walt Whitman

Spiritualita stvoření je tedy především přirozenou spiritualitou lidí, kteří se naučili vidět. Začínám si myslet, že velká část institucionálního náboženství je spíše zbytečná, pokud nemá základ v přirozeném vidění a přírodním náboženství.
– Richard Rohr

https://www.lukas-syn.cz/


Lukáš a syn - Nejnovější knihy

knihaPodivuhodná setkání kniha Poznání cestou moudrosti knihaZa hranice komfortu knihaNáboženství za mřížemi

Lukáš a syn - Související články

Jak si poradit v emočním světě

nahled-usmev

Emoce jsou v různé míře součástí života každého člověka. Někteří lidé si s nimi však občas neví rady. Proto jsme do dnešních knižních tipů vybrali pět knih, které vám pomohou dosáhnout psychické i emoční pohody. Kterou z nich si vyberete?

Vrátit se ke kořenům

Tipy_Za hranice komfortu_Nase divoke dedictvi

Dnešní tipy se zabývají mj. otázkou, jaké místo má člověk ve světě, který ho obklopuje. Považujeme se za nadřazené tvory, ale podléháme instinktům jako všichni ostatní. Navíc sami sebe ničíme neschopností vystoupit z komfortní zóny.

Postní zamyšlení nad Biblí

podivuhodna_setkani

Velikonoční pondělí se blíží a dnešním dnem (tzn. Velkým pátkem) vrcholí čtyřicetidenní očistné období. Nastal tedy ideální čas přečíst si knihu postních zamyšlení nad Biblí ekumenického učitele Richarda Rohra.

Duchovní kořeny a moudrost staletí

duchovno

Páteční knižní tipy se nesou v duchu poznání, moudrosti a spirituality. Nejprve se seznámíte se staroegyptskými bohy a faraony. Pak poznáte keltskou kulturu a také dějiny pohanské Evropy. Na závěr se zaměříte na svou duši.

Jak se proměnila role náboženství v českých věznicích?

nabozenstvi uvod(1)

Prostředí českých věznic je pro běžnou veřejnost stále ještě jakýmsi tajemnem. A nejinak je tomu i v případě náboženství právě v těchto místech. Nemusí však jít pouze o odsouzené, ale i ty, kteří vykonávají službu jako vězenští kaplani nebo o civilní zaměstnance těchto institucí.