Nakladatel: Barrister a Principal

Jak (pře)žít v současném světě?

lide

Jak se orientovat v dnešním světě? Není naše civilizace příliš rychlá pro lidský mozek? Knihy, které vám dnes představíme, se zabývají právě takovými otázkami. Jedna seznamuje s problematikou klimatu, druhá nabízí způsob, jak se orientovat v nekončícím toku čísel a grafů, a třetí jednoduše přiznává, že naše civilizace ohled na štěstí člověka zapomněla v minulosti.

Průvodce k získání moudrosti

pruvodceporozmatzenenahled

Je důležité pro získání moudrosti také určitého duchovní „sebepoznání“? To se dozvíte v knize britského ekonoma německého původu, který si tuto otázku položil a hledal v různých filosofiích a náboženstvích prameny moudrosti a lásky.

Alternativní cesty k vnitřnímu klidu

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

V dnešních knižních tipech naleznete čtyři knihy, které vám pomohou najít cestu k vnitřnímu klidu. Naučíte se vědomě snít, uklidníte svůj mozek, vydáte se na cestu sebeobjevování a na závěr se seznámíte s několika náboženskými koncepcemi, které mají člověku přinést vnitřní mír.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. února do 6. března 2022

nenechte_si_ujit

Březen je před námi a už teď vám mohu slíbit, že bude opět plný různých literárních akcí. Těšit se můžete na autorské čtení oblíbené české spisovatelky Aleny Mornštajnové či básníka, prozaika, filmaře a chodce Miroslava Stuchlého.

S knihou za zvířátky

S knihou za zviratky

Středeční knižní tipy budou opět patřit malým čtenářům. Tentokrát se společně vydáme do říše zvířat, kde o zajímavosti ani zábavu určitě nebude nouze.

Historické romány na víkend

Historicke-romany

Vracíte se rádi do minulosti? A máte chuť prožít s různými hlavními hrdiny hned několik okamžiků, které mají důležité místo v historii? Pak by vás mohly zaujmout dnešní knižní tipy, ve kterých najdete rovnou tři historické romány.

Ctnost i hřích – vyber si!

Rohr-Telo-svet-a-dabel-nahled

Jakou roli má zlo a hřích v našem životě? Jakým způsobem s ním máme bojovat? Nebo ho snad máme přijmout jako nedílnou součást našeho života, a tak se od něj osvobodit? Jaké poselství můžeme vidět v Bibli?

Náhledy do duchovních světů

duchovno

Když se řekne „literatura o náboženství“, mnoho lidí se vyděsí a má chuť rychle odvrátit svou pozornost. Tentokrát ale posečkejte! Dnešní tipy představují knihy, které na náboženství nahlížejí z nevšedních a i pro nevěřící lidi zajímavých perspektiv.

Netradiční cestování

Tipy_Cestovani z pohodli domova

Možná že nemůžete přímo cestovat, kam by se vám právě zlíbilo, ale to neznamená, že byste se nemohli podívat do různých částí světa a prožít něco mimořádného. Pomohou vám s tím dnešní knižní tipy.

Pestrá knižní nálož pro děti

Detske knihy

Od příběhů přes křížovky a hádanky až po komiks. Tak lze stručně vystihnout nadílku pro dětské čtenáře. Pohádky inspirované přírodou ukážou na její důležitost a komiksové povídky zase poodhalí historii skautingu. A křížovky a úkoly nabídnou zábavné odreagování.