Nakladatel: Barrister a Principal

Související články

Pro naše nejmladší

děti čtení Flicker

Dnes potěšíme nejmladší čtenáře. Chiara Piroddiová má na svém kontě mnoho naučných knih – tentokrát děti seznámí s lidskými smysly. Robert Munsch je poučí o rodičovské lásce a zábavu na zimní večery naleznou v knize Nejkrásnější dětské hádanky.

Vstupte do světa rostlin

tipy-vstupte-do-sveta-rostlin

Jaké to je být rostlinou? Mají rostliny „vědomí“? A proč se lidstvo postupně odvracelo od přírodních zdrojů, až si vše nahradilo chemií? Proč už dnes málokdo ví, k čemu ta či ona rostlina slouží? Jak docílit návratu k přírodě a jejímu začlenění do života?

Najděte vnitřní klid a rozviňte svůj potenciál

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

Páteční tipy jsou plné populárně-naučných knih. Soustřeďte se sami na sebe, nenechte se vytočit, najděte vnitřní klid, přestaňte o sobě pochybovat, pracujte s úzkostí a rozviňte svůj potenciál. Nevíte jak na to? Rádi vám pomůžeme!

Meditace v judaismu

zidovska-meditace

Když se řekne meditace, téměř každému naskočí představa východních filozofií, práce s dechem, jóga… Ale co taková meditace v judaismu? Znáte pojem kabala? Jakým způsobem je propojena meditativní praxe mezi Východem a Západem?

Jak (pře)žít v současném světě?

lide

Jak se orientovat v dnešním světě? Není naše civilizace příliš rychlá pro lidský mozek? Knihy, které vám dnes představíme, se zabývají právě takovými otázkami. Jedna seznamuje s problematikou klimatu, druhá nabízí způsob, jak se orientovat v nekončícím toku čísel a grafů, a třetí jednoduše přiznává, že naše civilizace ohled na štěstí člověka zapomněla v minulosti.

Průvodce k získání moudrosti

pruvodceporozmatzenenahled

Je důležité pro získání moudrosti také určitého duchovní „sebepoznání“? To se dozvíte v knize britského ekonoma německého původu, který si tuto otázku položil a hledal v různých filosofiích a náboženstvích prameny moudrosti a lásky.

Alternativní cesty k vnitřnímu klidu

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

V dnešních knižních tipech naleznete čtyři knihy, které vám pomohou najít cestu k vnitřnímu klidu. Naučíte se vědomě snít, uklidníte svůj mozek, vydáte se na cestu sebeobjevování a na závěr se seznámíte s několika náboženskými koncepcemi, které mají člověku přinést vnitřní mír.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. února do 6. března 2022

nenechte_si_ujit

Březen je před námi a už teď vám mohu slíbit, že bude opět plný různých literárních akcí. Těšit se můžete na autorské čtení oblíbené české spisovatelky Aleny Mornštajnové či básníka, prozaika, filmaře a chodce Miroslava Stuchlého.

S knihou za zvířátky

S knihou za zviratky

Středeční knižní tipy budou opět patřit malým čtenářům. Tentokrát se společně vydáme do říše zvířat, kde o zajímavosti ani zábavu určitě nebude nouze.

Historické romány na víkend

Historicke-romany

Vracíte se rádi do minulosti? A máte chuť prožít s různými hlavními hrdiny hned několik okamžiků, které mají důležité místo v historii? Pak by vás mohly zaujmout dnešní knižní tipy, ve kterých najdete rovnou tři historické romány.