Nakladatel: Barrister a Principal

Nakladatelství Barrister & Principal bylo založeno v r. 1994 a vydává původní i překladovou prózu a poezii včetně dětské literatury, knihy z dějin a teorie umění, z českých a světových dějin, náboženství a teologie, psychologie, sociologie, politologie a politiky, médií, filozofie, ekonomiky, literární vědy, dále jazykové příručky, obrazové publikace a průvodce se zaměřením na výtvarné umění a architekturu.

Ve své vydavatelské činnosti spolupracuje s řadou univerzit a vysokých škol a dalšími vědeckými a kulturními institucemi a realizuje řadu projektů: Střední Evropa, Vybrané spisy Karla Kaplana, Vybrané spisy H. G. Adlera, Vybrané spisy Marie von Ebner-Eschenbachové, Psychoonkologie a další. Dlouhodobě se věnuje tématu holocaustu, komunismu a fašismu. V tzv. modré řadě vycházejí monografie, příručky a slovníky, základní v daném oboru, které jsou určené studentům bakalářského i magisterského studia vysokých škol.

www.barrister.cz

Barrister & Principal - Nejnovější knihy

knihaZrození tygra knihaUniverzální Kristus knihaKdo je to? knihaMám pro tebe pusinku

Barrister & Principal - Související články

Pestrá knižní nálož pro děti

Detske knihy

Od příběhů přes křížovky a hádanky až po komiks. Tak lze stručně vystihnout nadílku pro dětské čtenáře. Pohádky inspirované přírodou ukážou na její důležitost a komiksové povídky zase poodhalí historii skautingu. A křížovky a úkoly nabídnou zábavné odreagování.

Se zvířátky na ukrácení vyhlížení Ježíška

vanocni_tipy_ii

Pohádkové příběhy plné dobrodružství a kouzel mají jedno společné. Vystupují v nich totiž zvířátka. Ti nejmenší proniknou do jejich světa díky leporelům, ti větší se seznámí s jednorožci, koťátkem Hvězdičkou a společně s myškou budou hledat nové bydlení.

Mikulášská nadílka

mikulasky motiv

Stejně jako každý rok, i letos v prvním prosincovém týdnu dorazí Mikuláš ve společnosti čerta a anděla, aby odměnil hodné děti a postrašil zlobivce a zlobilky. A kromě sladkostí by mohl nechat v punčoše i nějakou knížku – inspiraci může najít v našich tipech.

Nový pohled na Krista

Univerzalni Kristus

Většina z nás, i ti nevěřící, ví, kdo byl Ježíš. Celosvětově uznávaný ekumenický učitel se zaměřil na slovo Kristus a na základě Bible, historie a vlastní duchovní praxe ukazuje Ježíše Krista v novém světle, ve kterém nehraje roli kultura či náboženské rozepře.

Pohádka jako pomoc při rozvodu

Jak se musel beranek Nejmilejsi Kozisek stat neviditelnym

Knížka Dory Lukášové obsahuje pohádku, která dětem pomůže překonat rozvod a konflikty rodičů. Samotným rodičům pak poskytne informace o tom, co dítě v náročné situaci prožívá.