Nakladatel: Barrister a Principal

Nakladatelství Barrister & Principal je menší nezávislé, české, rodinné nakladatelství, které vzniklo v roce 1996. V současné době se zaměřujeme na knihy z oblasti náboženství, společenských věd a na knížky pro děti. V menší míře vydáváme i poezii.

Zahleděn na věci ve vesmíru,
nenalézám v nich jedinou, ani částečku,
která by neodkazovala na duši.
– Walt Whitman

Spiritualita stvoření je tedy především přirozenou spiritualitou lidí, kteří se naučili vidět. Začínám si myslet, že velká část institucionálního náboženství je spíše zbytečná, pokud nemá základ v přirozeném vidění a přírodním náboženství.
– Richard Rohr

https://barrister.cz/


Barrister & Principal - Nejnovější knihy

knihaNejkrásnější dětské hádanky knihaPraktická permakultura knihaŽidovská meditace knihaZasvěcení do meditace

Barrister & Principal - Související články

Pro naše nejmladší

děti čtení Flicker

Dnes potěšíme nejmladší čtenáře. Chiara Piroddiová má na svém kontě mnoho naučných knih – tentokrát děti seznámí s lidskými smysly. Robert Munsch je poučí o rodičovské lásce a zábavu na zimní večery naleznou v knize Nejkrásnější dětské hádanky.

Vstupte do světa rostlin

tipy-vstupte-do-sveta-rostlin

Jaké to je být rostlinou? Mají rostliny „vědomí“? A proč se lidstvo postupně odvracelo od přírodních zdrojů, až si vše nahradilo chemií? Proč už dnes málokdo ví, k čemu ta či ona rostlina slouží? Jak docílit návratu k přírodě a jejímu začlenění do života?

Najděte vnitřní klid a rozviňte svůj potenciál

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

Páteční tipy jsou plné populárně-naučných knih. Soustřeďte se sami na sebe, nenechte se vytočit, najděte vnitřní klid, přestaňte o sobě pochybovat, pracujte s úzkostí a rozviňte svůj potenciál. Nevíte jak na to? Rádi vám pomůžeme!

Meditace v judaismu

zidovska-meditace

Když se řekne meditace, téměř každému naskočí představa východních filozofií, práce s dechem, jóga… Ale co taková meditace v judaismu? Znáte pojem kabala? Jakým způsobem je propojena meditativní praxe mezi Východem a Západem?

Jak (pře)žít v současném světě?

lide

Jak se orientovat v dnešním světě? Není naše civilizace příliš rychlá pro lidský mozek? Knihy, které vám dnes představíme, se zabývají právě takovými otázkami. Jedna seznamuje s problematikou klimatu, druhá nabízí způsob, jak se orientovat v nekončícím toku čísel a grafů, a třetí jednoduše přiznává, že naše civilizace ohled na štěstí člověka zapomněla v minulosti.