Nakladatel: Barrister a Principal

Nakladatelství Barrister & Principal bylo založeno v r. 1994 a vydává původní i překladovou prózu a poezii včetně dětské literatury, knihy z dějin a teorie umění, z českých a světových dějin, náboženství a teologie, psychologie, sociologie, politologie a politiky, médií, filozofie, ekonomiky, literární vědy, dále jazykové příručky, obrazové publikace a průvodce se zaměřením na výtvarné umění a architekturu.

Ve své vydavatelské činnosti spolupracuje s řadou univerzit a vysokých škol a dalšími vědeckými a kulturními institucemi a realizuje řadu projektů: Střední Evropa, Vybrané spisy Karla Kaplana, Vybrané spisy H. G. Adlera, Vybrané spisy Marie von Ebner-Eschenbachové, Psychoonkologie a další. Dlouhodobě se věnuje tématu holocaustu, komunismu a fašismu. V tzv. modré řadě vycházejí monografie, příručky a slovníky, základní v daném oboru, které jsou určené studentům bakalářského i magisterského studia vysokých škol.

www.barrister.cz


Barrister & Principal - Nejnovější knihy

knihaJak se časy mění knihaLékař vzpomíná, baví… knihaNáboženské otázky současnosti knihaVětře černý větře ty máš větší sílu nad mraky?

Barrister & Principal - Související články

Z historie českých zemí

Tipy_Z historie ceskych zemi

Dnes si představíme knihy, které se věnují českým dějinám. Podíváme se na to, jak středověcí lidé vnímali okolní krajinu, dozvíme se něco o zapomenutém atentátu a přečteme si o osudech mladého vojáka.

Zasoutěžte si o paměti vojáka z první světové války

jak-se-casy-meni-perex

Slavomír Vácha prožil dva roky na bojištích první světové války a své dojmy si pečlivě zaznamenával do deníku, doplňoval je kresbami a prokládal dopisy od rodiny. Právě z nich později čerpal při psaní pamětí, které vám představíme v našem článku.

Rozpomínání…

memory

Generál Petr Pavel, závodnice Rallye Dakar, dva lékaři a několik českých horolezců. To je skupina lidí, jejichž životní osudy si připomeneme v dnešním článku – a to formou vzpomínek, rozhovorů i vyprávění.

Pohádky nikdy nezklamou

Fantasy deti

Vítejte v pohádkovém světě, kde neplatí žádná pravidla, nic není nemožné a dobro vždy zvítězí nad zlem! Tentokrát se vydáte do kouzelné zahrady, seznámíte se s orientálními příběhy a zjistíte, že zlobit mohou nejen děti, ale i jejich hračky.

Od lidových po moderní pohádky

tipy_pohadky-na-dobrou-noc

Pohádky se vyprávějí už celá staletí. Dříve se jednalo o lidové pohádky, které čerpaly z tradic a folkloru. V dnešní době si mohou dětští čtenáři vybírat ze široké škály moderních pohádek podle toho, co je zajímá. Současné nebo tradiční? Které jsou vám bližší?