Nakladatel: Barrister a Principal

Nakladatelství Barrister & Principal je menší nezávislé, české, rodinné nakladatelství, které vzniklo v roce 1996. V současné době se zaměřujeme na knihy z oblasti náboženství, společenských věd a na knížky pro děti. V menší míře vydáváme i poezii.

Zahleděn na věci ve vesmíru,
nenalézám v nich jedinou, ani částečku,
která by neodkazovala na duši.
– Walt Whitman

Spiritualita stvoření je tedy především přirozenou spiritualitou lidí, kteří se naučili vidět. Začínám si myslet, že velká část institucionálního náboženství je spíše zbytečná, pokud nemá základ v přirozeném vidění a přírodním náboženství.
– Richard Rohr

https://barrister.cz/


Barrister & Principal - Nejnovější knihy

knihaŽidovská meditace knihaZasvěcení do meditace knihaUcivilizovat se k smrti? knihaPrůvodce pro zmatené

Barrister & Principal - Související články

Najděte vnitřní klid a rozviňte svůj potenciál

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

Páteční tipy jsou plné populárně-naučných knih. Soustřeďte se sami na sebe, nenechte se vytočit, najděte vnitřní klid, přestaňte o sobě pochybovat, pracujte s úzkostí a rozviňte svůj potenciál. Nevíte jak na to? Rádi vám pomůžeme!

Meditace v judaismu

zidovska-meditace

Když se řekne meditace, téměř každému naskočí představa východních filozofií, práce s dechem, jóga… Ale co taková meditace v judaismu? Znáte pojem kabala? Jakým způsobem je propojena meditativní praxe mezi Východem a Západem?

Jak (pře)žít v současném světě?

lide

Jak se orientovat v dnešním světě? Není naše civilizace příliš rychlá pro lidský mozek? Knihy, které vám dnes představíme, se zabývají právě takovými otázkami. Jedna seznamuje s problematikou klimatu, druhá nabízí způsob, jak se orientovat v nekončícím toku čísel a grafů, a třetí jednoduše přiznává, že naše civilizace ohled na štěstí člověka zapomněla v minulosti.

Průvodce k získání moudrosti

pruvodceporozmatzenenahled

Je důležité pro získání moudrosti také určitého duchovní „sebepoznání“? To se dozvíte v knize britského ekonoma německého původu, který si tuto otázku položil a hledal v různých filosofiích a náboženstvích prameny moudrosti a lásky.

Alternativní cesty k vnitřnímu klidu

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

V dnešních knižních tipech naleznete čtyři knihy, které vám pomohou najít cestu k vnitřnímu klidu. Naučíte se vědomě snít, uklidníte svůj mozek, vydáte se na cestu sebeobjevování a na závěr se seznámíte s několika náboženskými koncepcemi, které mají člověku přinést vnitřní mír.