Nakladatel: Národní galerie

Související články

Dárek pro milovníky starého umění

Stari mistri

Publikace Staří mistři představuje 100 mistrovských děl od renesance po baroko ze Sbírky starého umění Národní galerie Praha. Navíc zasazuje české umění do středoevropského kontextu a samotnému výběru předchází dvě úvodní statě.

Tradice sběratelství japonského dřevořezu

Japonske drevorezy

Sbírky japonských dřevořezů utvářené na přelomu 19. a 20. století se staly solidním základem muzejních sbírek Náprstkova muzea v Praze, Národní galerie Praha a dalších sbírek v Čechách a na Moravě. Díky nové publikaci může čtenář proniknout do těchto sbírek.

Vojtěch Chytil a čínská tušová malba

Posel z Dalneho vychodu

Malíř a sběratel Vojtěch Chytil se kromě umění věnoval i obchodu a politice. Jeho sbírka slouží jako základ souboru moderní čínské malby v Národní galerii Praha. Grafické zpracování knihy navíc připomíná čínský design. 

Dvě ikonické stavby pražské palácové architektury

Schwarzenbersky a Salmovsky palac

Unikátní publikace představuje Schwarzenberský a Salmovský palác v novém světle. Jednotliví autoři a autorky spojili síly a propojili témata z různých oblastí jako archeologie, muzeologie či dějiny umění. Knihu navíc doprovází bohatá fotografická příloha.

Nových vědomostí není nikdy dost

Tipy_Novych vedomosti neni nikdy dost

Dnešní rozmanité tipy spojuje touha neustále rozšiřovat své znalosti. Zajímají vás bludy a lži ve světě zdravého stravování? Školství a stav současné pedagogiky? Nebo se chcete dozvědět něco o legendárním koberci a Karlu Čapkovi? Dnes máte šanci!

Petr Brandl známý i neznámý

brandl-nahled

Pokud vám učarovaly obrazy barokního malíře Petra Brandla, máte jedinečnou příležitost poznat jeho život a dílo v monografii vydané Národní galerií.

Čeští umělci v Bretani

Bonjour, Monsieur Gauguin

Bonjour, monsieur Gauguin je obraz francouzského malíře Paula Gauguina, který umělec vytvořil ve svém bretaňském období. Stejnojmenná kniha editorovaná Annou Pravdovou představuje české umělce, kteří byli ovlivněni svým pobytem právě v Bretani.

Čeští umělci v Bretani

Bonjour, Monsieur Gauguin

V Národní galerii se chystá výstava s názvem Bonjour, Monsieur Gauguin. Při té příležitosti vyšla i stejnojmenná publikace věnující se českým umělcům v Bretani v letech 1850 až 1950 a doprovází ji přes dvě stě reprodukcí.

Hravá příprava na školu

Skolaci

Příprava na školu nemusí být nudná a náročná! Pomocí různých zábavných úkolů, básniček a příběhů plných ilustrací si osvojíte řadu znalostí, a dokonce se přitom i pobavíte. Proniknete do světa zvířátek, psaní i umění…

Pátrání v galerii

Keska v galerii

Hlavní hrdinka Kačka ráda hledá ukryté schránky a díky tomu získala přezdívku Keška. Rodičům přijede návštěva z Anglie a Keška by měla zabavit jejich syna. Maminka jí pomůže a v galerii schová kešku. Na mladé hrdiny čeká deset zapeklitých úkolů…