Nakladatel: Národní galerie

ngprague.cz/


Národní galerie - Nejnovější knihy

knihaStaří mistři knihaJaponské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích knihaPosel z Dálného východu knihaSchwarzenberský a Salmovský palác

Národní galerie - Související články

Dárek pro milovníky starého umění

Stari mistri

Publikace Staří mistři představuje 100 mistrovských děl od renesance po baroko ze Sbírky starého umění Národní galerie Praha. Navíc zasazuje české umění do středoevropského kontextu a samotnému výběru předchází dvě úvodní statě.

Tradice sběratelství japonského dřevořezu

Japonske drevorezy

Sbírky japonských dřevořezů utvářené na přelomu 19. a 20. století se staly solidním základem muzejních sbírek Náprstkova muzea v Praze, Národní galerie Praha a dalších sbírek v Čechách a na Moravě. Díky nové publikaci může čtenář proniknout do těchto sbírek.

Vojtěch Chytil a čínská tušová malba

Posel z Dalneho vychodu

Malíř a sběratel Vojtěch Chytil se kromě umění věnoval i obchodu a politice. Jeho sbírka slouží jako základ souboru moderní čínské malby v Národní galerii Praha. Grafické zpracování knihy navíc připomíná čínský design. 

Dvě ikonické stavby pražské palácové architektury

Schwarzenbersky a Salmovsky palac

Unikátní publikace představuje Schwarzenberský a Salmovský palác v novém světle. Jednotliví autoři a autorky spojili síly a propojili témata z různých oblastí jako archeologie, muzeologie či dějiny umění. Knihu navíc doprovází bohatá fotografická příloha.

Nových vědomostí není nikdy dost

Tipy_Novych vedomosti neni nikdy dost

Dnešní rozmanité tipy spojuje touha neustále rozšiřovat své znalosti. Zajímají vás bludy a lži ve světě zdravého stravování? Školství a stav současné pedagogiky? Nebo se chcete dozvědět něco o legendárním koberci a Karlu Čapkovi? Dnes máte šanci!