Nakladatel: Kontrast

Mistrovský plán

jeji_tajemstvi

Co se stane, když se na knižním veletrhu setká atraktivní marketingová konzultantka hledající práci s nerudným spisovatelem, který tyto veletrhy vnímá jen jako nutné zlo k propagaci svých knih?

Inspirace šedesátých let

Sedesata leta 1

Dnešní knihy spojuje především časová linie, protože oba příběhy se odehrávají v šedesátých letech minulého století. Zatímco v první knize se dva známí snaží žít tzv. americký sen, ve druhém románu najdou společnou řeč na první pohled zcela odlišní hrdinové.

Ikonický kousek moderní americké literatury

strach-a-hnus-v-las-vegas-perex

Strach a hnus v Las Vegas možná znáte spíše ve filmové podobě v hlavní roli s perfektním Johnem Deppem. Knižní předloha Huntera Stocktona Thompsona je nadčasovým textem moderní americké literatury, který podává čtenáři svědectví o konci éry hippies.

Zasoutěžte si o drogový výlet do města hříchu

strach-a-hnus-v-las-vegas-perex

Novinář Raoul Duke a doktor Gonzo se vydávají na cestu do Las Vegas, aby zde prozkoumali možnosti konzumního způsobu života. Vzhledem k zásobě drog, které si s sebou vezou, to bude výlet skutečně divoký. Přidáte se k nim?

Povídky, rozhovory, zápisky, poznámky, eseje

Leaning Pen on Notebooks

O Vánocích bychom měli zpomalit, uklidnit se a užít si svůj čas pokojně. Právě k tomu může být velice dobrým společníkem kniha, která je stručná, čtivá, osobní a má komorní atmosféru. Přesně takové jsou dnešní povídky, rozhovory, zápisky, poznámky i eseje.

Zasoutěžte si o příběh psího tuláka Gumpa

gump-perex

Filip Rožek se věnuje záchraně týraných a opuštěných psů už řadu let a právě z jeho reálných zkušeností a zážitků se zrodil i psí hrdina Gump. Příběh vyprávěný očima tohoto čtyřnohého tuláka vás pobaví i dojme.

Recenzia Jan Stocklassa: Nevysvětlená vražda ze zapomenutého archivu

Odkaz-Stiega-Larssona-perex

Vo februári tohto roku vyšla vo vydavateľstve DOBROVSKÝ, s. r. o. (v edícii Kontrast) obsiahla 418 stranová publikácia z pera švédskeho diplomata, podnikateľa a novinára Jana Stocklassu, s českými koreňmi, ktorý sa detailne zameral na doposiaľ prachom zapadnutý osobný archív svetoznámeho autora Stiega Larssona, ktorého trilógia Milénium s hlavnou hrdinkou Lisbeth Salanderovou sa stala svetovým bestsellerom. Všetky tri knihy boli úspešne sfilmované, vyšli v päťdesiatich jazykoch a doposiaľ sa ich predalo 80 miliónov výtlačkov.

Získejte teorii o atentátu na švédského premiéra

Odkaz-Stiega-Larssona-perex

Stieg Larsson nebyl pouze skvělý spisovatel a autor krimi série Milénium, ale zajímal se také o atentát na Olofa Palmeho, jehož okolnosti nebyly dodnes objasněny. Ačkoliv za svého života svou teorii nestihl publikovat, vy si ji nyní můžete přečíst.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. října do 4. listopadu 2018

nenechte_si_ujit

I příští týden se neobejde bez zajímavých literárních akcí. Za všechny můžeme jmenovat například setkání s autory nového románu Odemykání dětského potenciálu či setkání s fotografem Jakubem Ludvíkem, o němž nyní vychází kniha.

Nenechte si ujít v týdnu od 15. do 21. října 2018

nenechte_si_ujit

Přijďte si zpříjemnit podzimní den na některou z literárních akcí. V průběhu příštího týdne se jich koná hned několik k různým příležitostem, vychází například nová kniha českého botanika Václava Větvičky a seznámit se můžete také s novým titulem Zdeňka Svěráka.