Nakladatel: Hejkal

Související články

Historická krimizástávka

Historicke_romany_z_Vysehradu

Vydejme se spolu na výlet do historie řešit zločiny. Nejlépe na letním slunci a z pohodlí zahradního křesla. Hned čtyři napínavé knihy vám dnes přinášíme my, jen křeslo budete muset sehnat sami.

Druhý díl Vídeňských zločinů

Videnske-zlociny-1918

Čtenáře, co si oblíbili historicko-kriminální sérii rakouského spisovatele Andrease Pittlera, potěší vydání druhého dílu. Tentokrát s podtitulem 1918: Vražda na konci války.

Do historie s románovými hrdiny

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Před námi je víkend, nastává tak ideální chvíle představit si další zajímavé knihy, které si můžete vzít s sebou třeba k vodě. Tentokrát zavítáme do historie, příběhy všech dnešních titulů se totiž odehrávají v časech dávno minulých. A jak už to tak bývá, často jde o velice nadčasová témata, která mají co říct i nám, lidem 21. století.

Jasná sebevražda! Nebo ne?

Videnske zlociny_1913 Pripad podivne sebevrazdy

Série z pera Andrease Pittlera o vídeňském kriminalistovi Davidu Bronsteinovi dosáhla v Rakousku velké obliby. První díl s podtitulem 1913: Případ podivné sebevraždy vydalo nakladatelství Hejkal.

Zahrajte si o soubor povídek 30 současných autorů

zeme_usmevu_nahled

Tentokrát potěšíme všechny milovníky povídek, protože vám představíme knihu opravdu pestrou. Její editorka Markéta Hejkalová totiž vybraným autorům nezadala téma ani žánr. Výsledné dílo si můžete přečíst.

Země skrytých úsměvů – úsměvů skrytých rouškou, abyste věděli!

zeme_usmevu_nahled

Lektorka knihy Země skrytých úsměvů, Markéta Hejkalová, udělala kus práce, a protože nezadala téma, je těch třicet povídek, třicet současných autorů, skutečný záběr! Nejen v čase, i na stupnici citu či nálady… Úsměvy jsme skryli, ale snad se umíme usmát i očima.

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů: NENECHTE NÁS PADNOUT!

Psaní - ilustrační

Současná situace je pro knižní trh samozřejmě velice složitá, kvůli mimořádným opatřením došlo mimo jiné k uzavření veškerých knihkupectví. Cech malých nakladatelů se proto rozhodl napsat otevřený dopis ministru kultury – jeho znění zde uveřejňujeme.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. února do 6. března 2016

192_big

Jaro se zatím jen zvolna hlásí o slovo a přetahuje se se zimou o vládu nad naší Zemí. Jaké literární akce na vás čekají první březnový týden? Kromě křtů knih, besed s autory a autorských čtení se bude konat také Ostravský knižní veletrh.

Nenechte si ujít v týdnu od 16. do 22. března 2015

Nenechte si ujít

Konečně přichází první jarní týden a s ním mnoho akcí. Ať již máte náladu na autorské čtení, besedu nebo křest knihy, určitě si vyberete. A děti budou mít možnost stát se opravdovými spisovateli.

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

uvodni

Kde nesmí chybět správný knihomol? No přeci na knižním veletrhu! Havlíčkův Brod hostil Podzimní knižní veletrh.