Nakladatel: Dcera sestry

Související články

Dochází vám inspirace na zajímavé čtení? Poradíme vám!

magnesia-litera-2019

Jste vášnivé čtenářky a už nevíte, po které knize sáhnout? Zárukou kvalitního čtení jsou knihy nominované na ceny Magnesia Litera, které právem patří k tomu nejlepšímu, co v Česku vyšlo. Přeneste se do padesátých let v Anglii, začtěte se do pohnutých příběhů hornických žen nebo zjistěte, jak psát o partnerském vztahu, aby to nebylo banální a otřepané. Které knihy své nominace promění v cenu Magnesia Litera? To se dozvíte na podzim.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je ideálním časem pro trávení volných chvil s knížkou. Pokud zrovna nevíte, co číst, zajděte načerpat inspiraci na některou z literárních akcí. Příští týden se například v Ostravě koná beseda s Karlem Voříškem o jeho nové knize, proběhne ale také křest nové knihy Tonyho Parsonse v Praze.

Je rodičovství hra?

Hurdova_KrkavciMatka

Vychovat potomka není zábava pro každého – to si nejspíš nejednou pomyslel snad každý rodič. Jak být vychovatelem vlastních dětí a ještě si to s nimi užít, o tom se teď můžeme zkusit poučit u zkušené „Krkavčí matky“.

Když autor čerpá z vlastního života

osvojte_si_nove_znalosti

Lidské zkušenosti a prožitky představují nekonečný zdroj inspirace. Zejména pak, když autoři čerpají ze svých vlastních životů. Přečtěte si o bolestném rozdělení sourozenců, rodičovství v mnoha podobách, či o životě mladé komičky.

Nenechte si ujít v týdnu od 30. října do 5. listopadu 2017

nenechte_si_ujit

Po změně času nás teď čekají dlouhé podzimní večery. Všichni knihomolové však vědí, jak je naplnit – s knížkou v ruce. V našem článku zjistíte, kam si příští týden zajít pro inspiraci, po celé zemi se totiž koná plno literárních událostí.

Z blogu o mateřství od Krkavčí matky

Krkavci matka

Máte rádi blogy? Pokud ano, neměli byste si nechat ujít tuto knížku! Blog Veroniky Hurdové se stal nejčtenějším blogem o mateřství a čtenářům se nyní dostává do rukou kniha, která obsahuje výběr toho nejlepšího z blogu…

Dívka z Wintonova vlaku spojila životní příběh s recepty

lady remoska nahledovy

Malý příběh o velkých událostech a mnoho jednoduchých receptů. To je kniha Lady Remoska, věnovaná spotřebiči, který už od konce padesátých let minulého století patří do české kuchyně, a dámě, která ho představila anglické společnosti. Sama Milena Grenfell-Bainesová knihu v Praze pokřtila.

Tipy pro vaše vaření

jidlo

Dobrým jídlem můžete zpříjemnit den jak sobě, tak jiným, obzvlášť pokud ho pro ně sami uvaříte. Podívejte se s námi na recepty na zdravá, originální, cizokrajná, ale i naše tradiční česká jídla a vyberte si ten svůj!

Nejpoutavější kuchařská kniha

lady-remoska

Víte, jak se proslavila remoska? Sice ji stvořili muži, jméno dostala bez fantazie prostě po podniku, který ji v dobách socialismu začal v Československu vyrábět, ale ducha jí v Anglii vdechla žena, jedna z Wintonových dětí. Přečtěte si poutavý příběh Mileny Grenfell-Bainesové a vyzkoušejte její zajímavé recepty.