Nenechte si ujít v týdnu od 27. listopadu do 3. prosince 2023

nenechte_si_ujit
Uteklo to jako voda a čekají nás poslední listopadové a první prosincové dny. Chcete si je zpříjemnit literární akcí? Pak si nenechte ujít třeba besedu se Stanislavem Češkou, Kateřinou Surmanovou či Jitkou Ludvíkovou a Janem Bauerem.

Začneme akcí, která potěší nejmenší čtenáře. Knihovna Jiřího Mahena v Brně totiž na úterý 28. listopadu naplánovala další čtení pro nejmenší. Těšit se můžete na knihu Nevrlý Ruda, jejíž autorkou je Suzanne Lang. Vypráví o opičákovi, který byl velmi naštvaný. Co myslíte, jak se se svou špatnou náladou vyrovná? To zjistíte na pobočce Lesná v 16.00.

Chcete vědět, jak se píší detektivky? Knihovna Jiřího Mahena v Brně vás zve ve středu 29. listopadu na besedu s brněnským rodákem Stanislavem Češkou. Tento autor historických detektivek a napínavých příběhů ze současnosti (napsal např. Případ tajemného lukostřelceSmrt ve StuttgartuSmrt vilného cizinceSmrt malé blondýnkyDvojitá vražda či Smrt poctivého lichváře) vám prozradí, jak se zrodil soukromý detektiv Standa Berka! Beseda začíná v 17.00 na pobočce Bystrc.

Městská knihovna v Praze připravila na středu 29. listopadu přednášku o belgické literatuře. Víte, kteří autoři tuto svéráznou zemi reprezentují? Třeba Dimitri Verhulst (Úprdelný dny na úprdelný planetě), Griet Op de Beeck (Výš než v sedmém nebi, Pojď sem, ať ti můžu dát pusu), Patrick Declerck (Běsi, co mě sužují), Tom Lanoye (Třetí svatba) nebo Margot Vanderstraeten (Mazl tov). Více se dozvíte v ústřední knihovně od 18.00.

Ve stejný den, tedy ve středu 29. listopadu, se v Městské knihovně v Praze koná také křest románu Ondřeje Kunovského s názvem Prorok a Lady Kosice. Vypráví o prapodivném sociálním experimentu a nejslavnějším zrádci dějin. Buďte v ústřední knihovně v 19.00.

Na čtvrtek 30. listopadu zorganizovala Městská knihovna v Praze besedu se dvěma českými spisovateli: Jitkou Ludvíkovou a Janem Baurem. Jitka Ludvíková vás seznámí se svou novou detektivkou Srdce z ledu a Jan Bauer s novinkou Pařát smrtky. Začátek je na pobočce Hradčany v 17.17.

Nyní potěšíme fanoušky thrillerů: ve čtvrtek 30. listopadu dorazte do Městské knihovny v Praze na besedu s Kateřinou Surmanovou. Seznámíte se s její tvorbou (na svém kontě má dvě knihy: Šepot z lesa a Zvedá se vítr) a dozvíte se, proč se rozhodla psát právě thrillery. Beseda začíná na pobočce Smíchov v 18.00.

Žádný knihomol by si neměl nechat ujít 1. ročník adventního jarmarku a knižního festivalu Knihy v Brně, který společně připravily Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Moravská zemská knihovna a nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress. Těšit se můžete na setkání s autory i překladateli a hlavně můžete pořídit mnoho knižních dárků pro vaše blízké pod stromeček. Akce se koná v pátek 1. a v sobotu 2. prosince v ústřední knihovně na Kobližné od 9.00.

Pokud víte o nějaké další zajímavé literární akci, podělte se o ni s námi v našem Kalendáři akcí.

Doporučení:
Share

Napsat komentář