Příběhy na pokračování

Pribehy-na-pokracovani-perex
V úvodu týdne máme pro mnohé čtenáře příjemné překvapení v podobě nových dílů oblíbených knižních sérií. Přečtěte si, jak pokračovaly příběhy služebnic, kterým brali jejich děti, co se stalo po Posledním čísle, jaký případ čeká na detektiva Caina, nebo zažijte Sílu bouře!

Příběh služebnice pojednávající o totalitní společnosti, v níž zbývá už jen hrstka plodných žen, které musí „sloužit“ a dávat děti privilegovaným rodinám, znají lidé takřka po celém světě. Nyní, po několika desetiletích, se čtenáři konečně dočkali jeho pokračování.

Svědectví

Když se za Fredovou na konci Příběhu služebnice zabouchly dveře dodávky, neměli čtenáři ani ponětí, zda ji čeká svoboda, vězení, nebo smrt. Ale kdo si počkal, ten se po pětatřiceti letech napětí dočkal Svědectví.
Margaret Atwoodová pokračuje v příběhu Gileádu více než patnáct let poté, co June zmizela neznámo kde, a rozvíjí ho ve zdrcujících výpovědích tří ženských hrdinek, které mají s tímto režimem co do činění, byť každá v jiné roli. Ne náhodou získala věhlasná autorka za své čím dál aktuálnější dílo – v němž se sžíravá, bezelstná a neohrožená kritika totality splétají v účinný nástroj – prestižní Bookerovu cenu.

Autorka: Margaret Eleanor Atwoodová
Přeložila: Kateřina Klabanová

Počet stran: 396
Vazba: vázaná
Formát: 145×203 mm
ISBN: 978-80-257-3156-7
Doporučená cena: 448 Kč

Knihu Svědectví vydalo nakladatelství Argo.

Ukázka z knihy

Růžovou, bílou a švestkově modrou barvu šatů určovala pravidla pro nás s výsadním postavením. Obyčejná děvčata z ekonorodin chodila pořád v tomtéž: v ošklivých barevných proužcích a šedých pláštích jako jejich matky. Dokonce se ani neučila vyšívat drobným stehem nebo háčkovat, jenom šít a vyrábět květiny z papíru a další každodenní práce v domácnosti. Na rozdíl od nás nebyla předurčená ke sňatku s těmi nejlepšími – se Syny Jákobovými a dalšími veliteli a jejich syny: ačkoliv i je si mohl později někdo vyvolit, pokud vyrostly do krásy.
O tom se ale nemluvilo. Neměly jsme se pyšnit svým vzhledem, to se neslučovalo se skromností, ani se zabývat tím, jak vypadají ostatní. Přesto jsme pravdu znaly: totiž že je lepší být hezká než ošklivá. Dokonce i tety věnovaly víc pozornosti těm pohlednějším. Ale u předem vyvolených nehrála krása až takovou roli. (str. 16–17)

Pokračujte ve čtení.

O autorce

Margaret Eleanor Atwoodová se narodila roku 1939 v Ottawě. Za svou tvorbu po zásluze získala početná literární ocenění včetně ceny Franze Kafky a je považována za nejvýznamnější kanadskou spisovatelku současnosti. Publikovala více než pětatřicet knih, z nichž nejznámější je patrně Příběh služebnice (Argo 2017), který se stal předlohou k filmovému zpracování i úspěšné seriálové adaptaci. K nejvýraznějším dalším románům pak zejména patří Žena k nakousnutí, Slepý vrahPřežívá nejsmutnější či Alias Grace.

Zdroj informací: Argo

————————————————

Svědky odlišných společností, než na které jsme zvyklí, budeme i v druhém pokračování fantasy young adult titulu Poslední číslo. Hošiko a Ben, děti z dvou naprosto odlišných vrstev, jsou po spálení cirkusu na útěku. Pak ale Ben upadne do spárů své matky a musí se stát součástí úplně nového cirkusu…

Zloděj čísel

Hošiko a Ben jsou na útěku od chvíle, co při poněkud výbušném závěru Posledního čísla spálili cirkus Silvia Sabatiniho na popel. Ale Benova matka se nezastaví před ničím, aby ho našla a pomstila se. Podaří se jí ho zahnat do kouta, kde je jako lapené zvíře nucený obětovat sám sebe, aby zachránil Hošiko a ostatní. Nejsmrtelnější číslo na světě povstalo z popela, a jestli si Ben myslel, že jako divák nahlédl do jeho nejtemnějších koutů, čeká ho překvapení. Skutečnou hrůzu toho, co leží pod povrchem, totiž zakusí na vlastní kůži, když se sám stane vystupující hvězdou nového cirkusu.

Autor: Hayley Barker
Přeložila: Kateřina Cardová

Počet stran: 472
Vazba: vázaná
Formát: 135×206 mm
ISBN: 978-80-7585-062-1
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Zloděj čísel vydalo nakladatelství King Cool.

Ukázka z knihy

Chvilku mi trvá, než se proberu dost na to, aby mi došlo, co se děje. Přestože už Jack říká „jsou tady“, můj mozek jako by jeho slovům nerozuměl. Nevím, proč mě to tak překvapuje – na tenhle den čekáme už skoro rok.
Den, kdy nás nakonec přece jen najdou.
Kolikrát už jsme se pokusili utéct z města. Kolikrát jsme se tam museli vrátit, když jsme narazili na nějaký zátaras nebo policejní zábranu uzavírající silnici. Kolikrát jsme museli utíkat, skrývat se. Kolikrát nás od dopadení dělilo doslova pár vteřin.
Nevím, jestli matka osobně sponzoruje tyhle snahy o naše dopadení. Pravděpodobnější bude, že na to používá státní peníze, ale ať tak nebo tak, rozhodně na nás nešetří. Naše obličeje jsou snad na každé pouliční lampě, na každé výloze, na každém mrakodrapu. (str. 12)

Kompletní ukázku najdete na stránkách Knihy Dobrovský.

O autorce

Hayley Barker má bakalářský titul (s vyznamenáním) z Birminghamské univerzity a osmnáct let vyučovala angličtinu na střední škole. Je velkou fanynkou literatury pro dospívající mládež a říká, že vydání knihy je to největší dobrodružství, jaké kdy zažila. Při psaní Posledního čísla se nechala inspirovat svým strachem z rostoucí vlny kriminality a nenávisti vůči etnickým menšinám v Anglii. V edici King Cool vyšlo i pokračování Zloděj čísel. Hayley Barker žije v Essexu se svým manželem a dvěma malými syny.

Zdroj informací: Knihy Dobrovský

————————————————

Detektiv Vincent Caine zazářil v titulu Smrt jako umění. Nyní společně se svojí partnerkou Shanti Joyceovou řeší případ hudebníka, kterého přímo na pódiu usmrtil elektrický výboj z kytary. Šlo pouze o nešťastnou náhodu, nebo úmyslnou a chladnokrevnou vraždu?

Smrt na festivalu

Když charismatického frontmana skupiny Stigma Ethana Flynna zabije přímo na pódiu před 175 000 diváky elektrický výboj z kytary, podezření padne na Tyrona, jeho výbušné a agresivní dvojče. Vyšetřením vraždy je pověřen detektiv Vincent Caine a jeho partnerka Shanti Joyceová. Případ, který je svedl dohromady – mrtvá umělkyně nalezená ve skleněné kádi formaldehydu na vlastní vernisáži –, jim k Shantině zděšení přinesl u policie renomé nejpovolanější dvojice pro vyšetřování „ulítlých” zločinů v západní Anglii. A jen málo případů je ulítlejších než ten z festivalu v Glastonbury. Nesourodé duo vyšetřovatelů musí rozplést klubko chaotických výpovědí bodyguardů, milenek, zdrogovaných bedňáků a pochybných barmanek. Stopy vedou od mystického kopce Glastonbury Tor do somersetské vesničky Kilton, od jasnovidců vykládajících tarot k tajemnému textu ztracené písně. Dokáže Shanti se svým pragmatismem v kombinaci s Vincovou intuicí případ vyřešit? Je budoucnost největšího světového hudebního festivalu v ohrožení? A co se stane, když jsou dva profesionálové nuceni sdílet stan během horké letní noci?

Autor: Laurence Anholt
Přeložil: Lubomír Veselý

Počet stran: 320
Vazba: vázaná
Formát: 132×206 mm
ISBN: 978-80-7625-102-1
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Smrt na festivalu vydalo nakladatelství Metafora.

Ukázka z knihy

Rockový bůh se otočil a zdvihl kytaru Excalibur. Přehodil si popruh kolem krku, pak se na chvíli zastavil a usmál se. Ale při prvním akordu písně se ozvalo z reproduktorů zaječení tak pronikavé, že trhalo uši, a z umělcových prstů vytryskly spalující elektrické výboje.
Před ohromeným publikem se mu naježily dlouhé vlasy. Oči mu vylézaly z důlků. Z prstů na rukou i nohou se mu kouřilo. A pak, s příšerným úšklebkem v obličeji, začal tancovat. Nebylo to však jeho typické vířivé otáčení. Tohle byl trhavý křečovitý tanec svatého Víta, který diváci pozorovali s bolestí v srdci. Kroutil se. Třásl se. Tenké paže sebou mlátily jako listy pokojové rostliny ve větru.
Ethan Flynn hořel. (str. 14)

Přečtěte si celou ukázku.

O autorovi

Laurence Anholt (1959, Londýn) je známý britský spisovatel a ilustrátor. Podepsal se pod více než 200 knih pro děti, které byly přeloženy do více než 30 jazyků. V roce 2016 mu vyšel titul pro dospívající The Hypnotizer o otrokářství na americkém Jihu. Smrt jako umění, na kterou navazuje Smrt na festivalu, jsou úvodními knihami ze série Policajtka a mystik. Je ženatý a má tři dospělé děti. S manželkou žije v Devonu na jihozápadě Anglie. K jeho koníčkům patří umění, včelaření, knihy a buddhismus.

————————————————

Po Síle ohně a Síle stínů přichází Síla bouře. V Sedmiříší jde nyní o vše. Armáda kruté císařovny Celestine neustále roste, zatímco princezna Alyssa, zřejmě poslední naděje na záchranu říše, je proti své vůli převážena na východ. Dokážou se jednotlivé země spojit a vzepřít zlé panovnici?

Síla bouře

Nechte se unášet propletenými příběhy pozoruhodných mladých bojovníků, kteří se postavili tyrance obdařené čarovnou mocí a riskují, že v nemilosrdném víru války přijdou o všechno.
Potulný námořník Evan Strangward dokáže ovlivňovat počasí, vlny a vítr, ale ani jeho čarovné schopnosti ho před nelítostnou císařovnou Celestine nemůžou chránit věčně. Celestinina neúnavná armáda krvepřísežných neustále roste a Evan se vydává do Fellsu, aby království varoval před hrozící invazí. Dobře ví, že pokud se mu nepodaří královnu z rodu Šedých vlčic přesvědčit, aby se císařovně postavila, celé Sedmiříší padne, a on tak přijde i o poslední útočiště. A mezi mrtvými bude i jediná osoba, o kterou Evan v žádném případě nechce přijít.
Královninu dceru, respekt vzbuzující princeznu Alyssu ana‘Raisu, mezitím proti její vůli odvážejí na východ na palubě císařovniny lodi. Lyss je možná poslední naděje, jak císařovnu porazit přímo zevnitř její přísně střežené bašty.
Ve třetím díle se sbíhají složitě propletené dějové linie a znesvářené Sedmiříší se snaží sjednotit proti strašlivé tyrance.

Sedmiříší v troskách 3
Autorka: Cinda Williams Chima
Přeložila: Zuzana Halamíčková

Počet stran: 424
Vazba: brožovaná
Formát: 130×210 mm
ISBN: 978-80-7529-866-9
Doporučená cena: 369 Kč

Knihu Síla bouře vydalo nakladatelství #BOOKLAB.

Ukázka z knihy

Povídalo se, že čarovná znamení jsou důkazem urozené krve a magických schopností. Nic takového na sobě Evan zatím nepozoroval. A teď se bál, že by z něj mohly začít lítat jiskry a zapálit střelný prach.
„Jdu na chvilku nahoru,“ oznámil Samuelovi a vystřelil po žebříku, dřív než mu to stačí zakázat.
Duše oblaků se stočila po větru a posádka zarefovala plachty, aby udrželi pozici. Kapitán Strangward stál na zadní palubě a dalekohledem pozoroval soupeře. Loď se už přiblížila na doslech. Evan teď už i bez dalekohledu rozeznával jejich galionovou figuru – nahou ženu s dlouhými prsty spojenými plovacími blánami vynořující se ze skály. A nápis: Siréna.

Pokračujte ve čtení ukázky.

O autorce

Cinda Williams Chima (*1952) začala psát poezii a příběhy ve třetí třídě a romány pak na střední škole. V současnosti píše hlavně fantasy pro dospívající čtenáře. Velkého úspěchu dosáhla se sériemi Heir Chronicles a Seven Realms, obě se staly bestsellery New York Times. V češtině vyšel román Síla Ohně (Flamecaster), Síla stínů, a nyní i Síla bouře, jež jsou součástí řady Sedmiříší v troskách. Autorka bydlí v Ohiu se svou rodinou a neustále pracuje na nových románech.

Zdroj informací: autorčiny oficiální stránky


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSvědectví

Atwoodová, Margaret

Argo, 2020

zobrazit info o knizeZloděj čísel

Barker, Hayley

King Cool, 2020

zobrazit info o knizeSmrt na festivalu
Vražda před zraky plného hlediště? Případ pro netypickou dvojici detektivů – policajtku a mystika.

Anholt, Laurence

Metafora, 2020

zobrazit info o knizeSíla bouře
Sedmiříší v troskách 3

Chima, Cinda Williams

#BOOKLAB, 2020

Napsat komentář