Nakladatel: NAVA

Když se v roce 1990 hrálo fotbalové mistrovství světa v Itálii, byla to dobrá příležitost, aby plzeňské nakladatelství NAVA přivedlo na svět svou první knihu. Publikace věnovaná fotbalovému šampionátu vyšla v rekordně krátké době od jeho skončení, byla na trhu jako první a dočkala se stotisícového nákladu. Sportovní knihy (a zvláště fotbalové) mají v produkci nakladatelství NAVA stále důležité místo, ale za téměř tři desítky let existence se paleta žánrů samozřejmě rozšířila.

Velkou pozornost nakladatelství věnuje knihám pro děti. Velice úspěšnou je v posledních deseti letech edice Příběhy zvířátek, což jsou knihy anglické spisovatelky Holly Webb věnované koťatům a štěňatům.

Nakladatelství NAVA dává prostor i původní české tvorbě, v edici Česká beletrie vyšla celá řada autorských prvotin.

Dlouhou tradici má v nakladatelství NAVA vydávání české poezie, často ve spolupráci se Střediskem západočeských spisovatelů. Edice Radbuza má na literární scéně Plzeňska velice důležité místo, některé tituly se dočkaly i prestižních ocenění.

Za zmínku jistě stojí celá řada biografických knih, velkou popularitu mají příběhy slavných hudebních skupin, které vyšly v edici Rockové legendy.

NAVA dále vydává knihy s regionální tématikou, učebnice, odborné lékařské a ekonomické publikace nebo kriminální příběhy.

Nakladatelství sídlí v centru Plzně na náměstí Republiky a každý rok má stánek na veletrhu Svět knihy.

www.nava.cz/


Nakladatelství NAVA - Nejnovější knihy

knihaKoloběh věčného dění knihaVánoce s Oskarem knihaPlzeň v srpnu 1968 knihaNemrač se, mráčku

Nakladatelství NAVA - Související články

Napsáno v Čechách

Napsano-v-Cechach

V dnešní sbírce titulů vám představíme díla autorů, kteří pocházejí z naší české kotliny. Vybírat můžete z knih plných veršů, rozhovorů se zajímavými osobnostmi, esejů, povídek i prózy.

Ilustrované příběhy pro malé děti

čtoucí dítě - ilustrační

Není příběh jako příběh. I sebekouzelnější pohádka není úplná, pokud ji nedoprovází ilustrace, které podnítí fantazii. A jelikož spisovatelé knih pro děti jsou si toho vědomi, spojili své síly s ilustrátory a připravili pro malé čtenáře krásné ilustrované knihy.

Československé ohlédnutí

ceska-vlajka

Připomeňme si teď po Vánocích naši historii, pokojné soužití dvou národů v jednom státě – Československu. Vždyť Vánoce jsou přece svátku klidu, míru a dobrých vztahů. Takže zatímco budete odpočívat po svátcích, můžete u toho vybírat četbu do nového roku.

Vánoce jednoho štěněte

Vanoce-s-Oskarem-Holly-Webb

Mít doma pejska je velkým snem nejednoho dítěte. Když malá Hanka konečně dostane svolení a rodiče jí pořídí Oskara, má z něj obrovskou radost. Vánoce se ale kvapem blíží a na hry zbývá stále méně času. Zvládne si s tím aktivní štěně poradit samo?

Putování po nových světech

Sci-fi

Do dalekých vesmírů, utopických světů, temných konců naší planety i do dávné minulosti – všude tam nás zavedou romány, které si dnes představíme. A že jich je požehnaně.