Nakladatel: Mlhovina

Společnost MLHOVINA s.r.o. vznikla v říjnu roku 2016.
Naší stěžejní náplní bude nakladatelská činnost.
Rádi bychom se zaměřili především na vydávání knih z oblasti literatury faktu, regionální literatury a publikací pro děti a mládež. Doplňkově chceme podporovat původní českou beletristickou i básnickou tvorbu.

www.mlhovina.eu


Mlhovina - Nejnovější knihy

knihaNa otecké půdě knihaKlínění knihaMatoucí encyklopedie

Mlhovina - Související články

Osudy obyvatel Žďárských vrchů

Na otecke pude

Soubor povídek Karla Zattyho o tragických osudech obyvatel Žďárských hor vyšel poprvé už v roce 1894. Nakladatelství Mlhovina ho nyní vydává znovu s podporou města Žďár nad Sázavou. Je to příležitost připomenout si polozapomenutého autora.

Novela plná erotiky a vnitřních dilemat

Klineni

Radek Lehkoživ je znám především jako autor poezie. Od ní si odskočil a napsal novelu, kde hlavní hrdina bojuje s rozporuplnými pocity. Na jedné straně stojí touha po lásce a dobrodružství, na straně druhé potřeba klidu u rodinného krbu. Knihu doprovází umělecké akty.

Ukázka z knihy Klínění (Radek Lehkoživ)

Klineni

Radek Lehkoživ si odskočil od poezie a napsal novelu, jejímž hlavním hrdinou je ženatý muž středního věku, kterému život zkomplikují erotické zálety. Příběh doprovází umělecké akty Hynka Čermáka a Veroniky Čermák Mackové.

Vzdělávání s humorem

Matouci encyklopedie

Není encyklopedie jako encyklopedie. Některé jsou vyloženě odborné, naučné, jiné, jako např. ta dnešní, humorné, ironické a doplněné barevnými ilustracemi, nad kterými se člověk nejen pobaví, ale i zamyslí.