Archiv: 2021

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. září 2021

nenechte_si_ujit

Další týden před námi a s ním i další literární akce. Během příštích dní můžete zajít například na besedu s Karin Lednickou, autorkou bestselleru Šikmý kostel, nebo na křest knihy Petra Voldána. A také si připomeneme 120. výročí narození Jaroslava Seiferta.

Vlčí návrat ve fotografiích

vlci

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dočkali – vlci našli cestu zpět i do naší krajiny. Co to pro nás vlastně znamená? Mohou žít vlci po boku moderní společnosti? A jak vypadá jejich život ve volné přírodě? Poznejte tato úžasná stvoření prostřednictvím krásných fotografií.

Zahrajte si informace ze zákulisí dezinformační války

putinovi-trollove-perex

O dezinformacích, které ovlivňují celosvětové dění a jejichž původ lze vystopovat v Rusku, se nejen v českých médiích hovoří stále častěji. Kdo stojí za šířením falešných zpráv a jak těžké je proti nim bojovat?

Do dalšího roku s citáty Eleny Ferrante

diar-ferrante-nahled

Diáře jsou nepostradatelnými pomocníky, díky nimž si dokážeme plánovat své hektické životy. Pokud ještě nemáte vyhlédnutý diář na rok 2022, tak vám dnes jeden doporučíme. Na jeho stránkách na vás čekají citáty z děl italské autorky Eleny Ferrante.

Čas pro koníčky

zelenina-zahrada-2

Podzim bývá ideální dobou, kdy se můžeme věnovat vlastním koníčkům. Dovolené už jsou za námi a Vánoce ještě daleko. Vyrazte za tím, co máte rádi. A jestli to je zahrada, příprava dobrého jídla nebo kreativní výtvarná činnost, určitě si vyberete z dnešních knižních tipů.

Daleko od matky, část 3.: Odchod do zahraničí

Husek_Odchod do zahranici

Josef zažil v Praze ještě vítězství komunistů ve volbách v únoru 1948. Na podzim odešel do ciziny na západ.

Jak posílit psychickou odolnost dětí

Psychicka odolnost predskolaku_uvodni

Co je to psychická odolnost a co ji může ohrožovat? Jak naučit dítě, aby se k překážkám stavělo čelem a umělo si s nimi kreativně poradit? Na tyto a další otázky odpovídá kniha Psychická odolnost předškoláků.

Do hlubin společnosti

spolecnost-uvod

V dnešních tipech si představíme dvě nové publikace, které se zabývají lidskou společností. Ač jsou knihy velmi rozlišné, obě pojednávají o tom, jak dnešní společnost myslí, funguje a mění se.

Osudy dvou pražských hermetiků

Nacismus versus okultismus v protektoratu

Jana Kefera a Jiřího Smíchovského sice rozděloval postoj k nacismu, ale spojovala je vášeň pro okultní vědu. Nacisté dokonce zorganizovali akci proti okultistům na území protektorátu během druhé světové války. Ač zní téma nadpřirozeně, autorka se opírá o dobové prameny.

Pohádková dobrodružství pro malé čtenáře

Divka cte

Pohádkové příběhy nabízí dobrodružství, humor i poučení. Účastníci výletu najdou způsob, jak se zbavit strachu, a tajní agenti budou muset dopadnout padoucha. Na zvířátka z Medového lesa čekají další příhody a nechybí ani maďarské lidové pohádky.