Archiv: 2021

MDŽ – místo kytičky k svátku

srdce

Dopřejte si pořádnou dávku sladce delikátní duševní potravy a oslavte mezinárodní svátek ženského pokolení ve společnosti příjemných románů plných lásky, smyslnosti a nových začátků.

Vyhrajte napínavý příběh domu s temnou minulostí

rodina-z-podkrovi-perex

Když Libby Jonesová zdědí dům po svých biologických rodičích, dozvídá se i o jeho temné minulosti. Právě zde, v jedné z místností, tragicky zemřeli tři lidé včetně její matky a otce. Co se tehdy stalo a je bezpečné v domě žít?

Proč si nerozumíme?

proc-si-nerozumime

Napadlo vás někdy, že většina konfliktů mezi lidmi vzniká kvůli špatné komunikaci? Máte pravdu. V nové knize Malcolma Gladwella se právě na tuto problematiku podíváme trochu detailněji.

Ukázka z knihy To si piš! (Ivona Březinová)

To si pis nahled

Spisovatelka Ivona Březinová nedá na tužky dopustit. Už jako malá je neustále třímala v ruce, psala a malovala. I teď při sobě nosí různé tužky, pera či propisky. Jaká je s nimi zábava, zjistíte díky pracovním listům, které obsahují celou řadu zajímavých úkolů, hádanek a rébusů.

V Ostravě je před knihovnou unikátní poeziomat

audio-nahled

Před knihovnou Opavská 6111/64 v Ostravě Porubě stojí nově poeziomat. Jde o jukebox na poezii, černou ocelovou konstrukci, jež má výšku dospělého člověka. V horní části je trubka zaoblená a ukončená krytým reproduktorem. V Ostravě ještě nic podobného dosud neexistovalo.

Ukázka z knihy První pomoc pro vysoce citlivé (Asa-Saga Hammarstedt)

prvni-pomoc-pro-vysoce-citlive

Citlivější lidé to měli vždy náročnější, ať už se jedná o navazování vztahů nebo o komunikaci obecně. Proto není divu, že jejich psychika dostává více zabrat… Švédská terapeutka Asa-Saga Hammarstedt přichází s manuálem, jak o sebe lépe pečovat a jak se stavět k problémům čelem.

Získejte nové příběhy z ježčí záchranné stanice

Srdce pro jezky

Massimo Vacchetta se jako veterinář specializoval na dobytek, avšak osud mu do cesty postavil maličké ježčí mládě, které vše změnilo. Právě díky Ninně vznikla myšlenka vybudovat záchrannou stanici a příběhy jejích obyvatel si můžete nyní přečíst.

Dědictví rodin alkoholiků

dospele-deti-alkoholiku

Ptali jste se někdy sami sebe, jak se žije dětem alkoholiků? A co z nich bude, jakmile dosáhnou plnoletosti a začlení se do společnosti? Pak je dnešní knižní novinka, nové vydání bestselleru z 90. let, vhodná k ukojení vaší zvědavosti. A těm, kterých se téma osobně dotýká, může pomoci vystoupit ze stínu minulosti…

Skutečné osudy – náměty na román

Skutecne_lidske_pribehy

Nejlepší inspirací pro literární tvorbu je bezesporu sám život, vytváří totiž mnohdy neuvěřitelné příběhy, nad kterými se tají dech. Dnes vám představíme hned tři tituly popisující skutečné osudy lidí, jejichž životní cesta je plná obdivuhodných a inspirativních událostí.

Příroda v nás

Rokosova_Priroda v nas

Člověk je od nepaměti součástí přírody. Pokud nahlédneme do slovníků, které vysvětlují význam slova „součást“, dočteme se, že se jedná o „část patřící spolu s jinými k nějakému celku“. Co člověka přimělo k tomu, že se cítí všem ostatním „součástkám“ v celku, tedy v přírodě, nadřazen?