Nové vydání nejslavnějšího románu A. C. Doylea

Pes rodu Baskervillu_uvodni
Jsou povídačky o tajemném pekelném psu z blat skutečně jen povídačkami, anebo je sir Henry Baskerville ve vážném nebezpečí? Na to musí přijít Sherlock Holmes a jeho přítel, doktor Watson.

Vzdáváme hold A. C. Doyleovi vydáním čtyřdílné série jeho známých i poprvé přeložených próz. Po třech svazcích neholmesovských povídek (Tajemství a záhady a Dobrodružství na moři i na souši, Tajnosti z ordinací a laboratoří) nyní vychází čtvrtý, závěrečný díl. Ten věnujeme nejslavnějšímu detektivovi všech dob Sherlocku Holmesovi. Pes rodu Baskervilllů, bezkonkurenčně nejznámější dílo A. C. Doylea, vyšel na pokračování v časopise Strand v letech 1901–1902. Tou dobou už autor z duše nenáviděl svou literární postavu, jež zastínila vše, co jiného v životě vytvořil. Byl spisovatelem velmi plodným: napsal více než tři sta beletristických děl (v tom 24 romány) a více než 1200 dalších prozaických prací, mimo jiné monumentální šestisvazkové dějiny 1. světové války. Přesto se při zmínce o tomto spisovateli každému ihned vybaví excentrický detektiv z Baker Street! Doyle to sice cítil jako křivdu, avšak jeho příběhy o Holmesovi, tyto pohádky pro dospělé, se těší značné oblibě i dnes. Nejenže v nich dobro vítězí nad zlem a pevná morálka nad zkažeností – jejich kouzlo spočívá i v romantickém koloritu místa a doby, v nichž se odehrávají. Slavný román o psu z dartmoorských blat vychází v novém překladu a s novým českým názvem. Nechme se znovu okouzlit fantazií a vypravěčským mistrovstvím sira Arthura Conana Doylea, jehož touha po poznání a po lepším světě oslovuje nové a nové generace čtenářů.

 

Pes rodu Baskervillů

Autor: Arthur Conan Doyle
Přeložila: Věra Klásková
Ilustroval: René Senko

Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Formát: 150×230 mm
ISBN: 978-80-7335-749-8
Doporučená cena: 348 Kč

Knihu Pes rodu Baskervillů vydalo nakladatelství Leda.

 

Ukázka z knihy

Pan Sherlock Holmes, který obvykle vstával velice pozdě – tedy s výjimkou nikoli zřídkavých případů, kdy byl vzhůru celou noc –, již seděl u snídaně. Stanul jsem na předložce u krbu a zdvihl vycházkovou hůl, kterou u nás předchozího večera zapomněl náš návštěvník. Byl to pěkný, masivní kus dřeva s baňatou rukojetí, jemuž se říká singapurka. Těsně pod rukojetí hůl obtáčel stříbrný pásek, široký skoro na palec. Bylo tam vyryto: „Jamesi Mortimerovi, členovi K. K. Ch., od přátel z N. C. C.,“ spolu s letopočtem 1884. Byla to přesně taková hůl, jakou nosíval staromódní rodinný doktor – důstojná, solidní a uklidňující.
„Nuže, Watsone, copak jste z ní vyčetl?“
Holmes seděl ke mně zády a já jsem mu nijak nenaznačil, čím se zaobírám. (str. 15–16)

Přečtěte si celou ukázku.

 

O autorovi

Sir Arthur Conan Doyle pocházel z britské úřednické rodiny. Jeho otec celý život snil o kariéře uznávaného malíře, ale sen se mu nesplnil. Mladý Arthur byl v devíti letech umístěn do jezuitské internátní školy, později šel studovat medicínu. Po škole se souběžně věnoval lékařskému řemeslu a psaní dobrodružných příběhů. Ačkoliv na začátku nebyl příliš úspěšný, postupně získával věrné čtenáře, kteří si nejvíce zamilovali jeho slavnou postavu detektiva Sherlocka Holmese. Spisovatel se angažoval i v politice, za zásluhy pro vlast byl povýšen do šlechtického stavu. Kromě psaní detektivek se věnoval i příběhům z žánru sci-fi, historickým prózám, žurnalistice, poezii a divadlu. Je autorem knih Ztracený světPes baskervillský aj.

Zdroj informací: Kosmas


Nakladatelství Leda se zaměřuje na vydávání slovníků a jazykových učebnic v knižní i elektronické podobě. V nabídce najdete kromě učebnic také výukové programy. Nakladatelství vydává také zajímavé tituly z oblasti beletrie a literatury faktu. Zaregistrovaní návštěvníci v LEDA klubu mohou získat na knihy výhodné slevy a neomezený přístup do on-line slovníků.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePes rodu Baskervillů

Doyle, Arthur Conan

Leda, 2021

Napsat komentář