Nevíte, do jakého příběhu se o prázdninách začíst? S výběrem pro děti vám pomohou naše dnešní knižní tipy. Představíme vám tři tituly, ve kterých hlavní hrdinové prožívají pořádná dobrodružství! Kterému z nich dáte přednost?
Irena Ričlová Lachoutová má na své kontě mnoho krásných knih pro děti. K nejnovějším patří Muzeum pro kočku, která potěší malé milovníky zvířat a historie. Autorka se totiž inspirovala minulostí, legendami a osudem jedné skutečné kočičky!
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy má krom krásné expozice o historii těžby zlata také jednu zvláštnost. Mezi zdejšími zdmi žije kočka. Pohybuje se po muzeu s takovou samozřejmostí, jako by nebyla jen pouhou obyvatelkou, ale snad od nepaměti i strážkyní starých tajemství. Pokud má návštěvník to štěstí a potká ji, může se zahledět do hlubokých moudrých očí a zaposlouchat do tichého vrnění, kterému porozumí jen ten, kdo má laskavé srdce, otevřenou mysl a moře představivosti.
Přijměte pozvání do příběhu, v němž se snoubí střípky minulosti i legend s nekonečnou fantazií a osudem jedné skutečné kočky…
Muzeum pro kočku
Autorka a ilustrátorka: Irena Ričlová Lachoutová
Počet stran: 56
Vazba: vázaná
Formát: 160×200 mm
ISBN: 978-80-88104-79-7
Doporučená cena: 199 Kč
Knihu Muzeum pro kočku vydala Agentura KRIGL.
O autorce a ilustrátorce
Irena Lachoutová Ričlová je spisovatelka a ilustrátorka. Narodila se v Praze, dětství prožila v Jílovém u Prahy a nyní žije s manželem a dvěma dětmi v Třebotově. Své první ilustrace nakreslila už jako žákyně základní školy do jedné učebnice českého jazyka. A protože výtvarka a slohové práce byly tím jediným, co ji ve škole bavilo, stalo se psaní a ilustrování dětských knih nedílnou součástí jejího života, přestože až do devatenácti let k smrti nerada četla. Mezi její díla patří např. Pes v lavici, Bělásek, Pohádka z hnízda, S Tatrou do pohádky, Nestrašidla, Přání od jezera draků, Bílé veverky či Kouzelná stodola. Přečtěte si také autorčin příspěvek do naší rubriky Čtení ke kávě.
Zdroj informací: nakladatelství bambook
————————————————
Znáte Valentýnku – svéráznou dívku se ztřeštěnými nápady, která je hlavní hrdinkou příběhů Ivany Peroutkové? Pokud ne, určitě byste se s ní měli seznámit. Třeba prostřednictvím následující novinky, ve které se Valentýnka vydá na prodloužené podzimní prázdniny na Šumavu, kde ji čeká několik dobrodružných výprav.
Valentýnka a Anička opět spolu – tentokrát už naposledy.
Valentýnka s Aničkou a se společnou kamarádkou Zuzkou vyrážejí na Šumavu, kde hodlají strávit prodloužené podzimní prázdniny. Spolu s babičkami a peruánským naháčem Hugem poznávají krásnou i drsnou přírodu, která ukrývá nejedno tajemství – a také pověsti o močálech a bludičkách. Co všechno během výprav zažijí? Nevšední dobrodružství v nevšedním kraji si navždy zapamatují. Zůstane nejen v Aniččině deníku, ale i v Zuzčiných kresbách a ve Valentýnčiných písničkách.
Valentýnka na Šumavě
Autorka: Ivana Peroutková
Ilustrátorka: Ivona Knechtlová
Počet stran: 120
Vazba: vázaná
Formát: 145×205 mm
ISBN: 978-80-00-07710-9
Doporučená cena: 269 Kč
Knihu Valentýnka na Šumavě vydalo nakladatelství Albatros.
Ukázka z knihy

Stáhněte si celou ukázku.
O autorce
Ivana Peroutková je spisovatelka a překladatelka, absolventka divadelní a filmové vědy na FF UK. Debutovala románem Na vahách života (1992). Od té doby má na svém autorském kontě přes čtyři desítky titulů pro malé čtenáře, teenagery i dospělé. Je autorkou mimořádně úspěšných knižních sérií o holčičce Aničce (např. Anička a divadlo, Anička v Austrálii, Anička a Velikonoce, Anička ve městě, Anička a cirkus) a nevšední hrdince Valentýnce. Knihy Ivany Peroutkové se pravidelně umisťují na předních místech čtenářských anket a získaly několik ocenění. Ivana žije v Praze, má dceru a dva syny.
Zdroj informací: nakladatelství Albatros
O ilustrátorce
Pro Ivonu Knechtlovou je ilustrování knížek splněný dětský sen. Má tři dcery a s rodinou žije v Praze. Pro Albatros ilustruje řadu knih L. M. Montgomeryové o Anně ze Zeleného domu a také novou řadu Ivany Peroutkové o neobyčejné holčičce Valentýnce. První díl Valentýnka a narozeniny získal v roce 2019 v anketě SUK Cenu knihovníků.
Zdroj informací: nakladatelství Albatros
————————————————
Dermot O’Leary píše sérii, v níž vypráví o kočce s nindžovským výcvikem – a vy se nyní můžete pustit do dalšího pokračování. Tentokrát se kočka Toto dostane do pořádného maléru! Podaří se jí očistit své jméno a najít zloděje kočičího obojku?
Toto není jen tak obyčejná kočka a už se nemůže dočkat, až se k ní připojíte na jejím čtvrtém nindžovském dobrodružství!
Do Londýna zavítá francouzský velvyslanec a Toto s přáteli dostane za úkol se o něj postarat. Návštěva má vyvrcholit prohlídkou Toweru, kde se ukrývá nejcennější poklad zvířecí říše: posvátný diamantový kočičí obojek. Jenže když výprava dorazí na místo, obojek je pryč. A co hůř, všechno ukazuje na to, že v tom má prsty Totin šéf Larry… a vypadá to, že v tom kočička jede s ním!
Toto se ocitne v pořádném maléru. Jen tak tak unikne zatčení a vydává se záhadnou krádež rozplést, aby očistila své jméno. Spolu s kamarády sleduje podivné stopy, které je zavedou do tajemného knihkupectví, Buckinghamského paláce a nakonec do podzemního potkaního města ukrytého v londýnských kanálech.
Dokážou nindžové chytit zloděje a vrátit obojek tam, kam patří?
Toto – Kočičí nindža a zloděj korunovačních klenotů
Toto – Kočičí nindža 4
Autor: Dermot O’Leary
Přeložil: Vojtěch Ettler
Ilustrátor: Nick East
Počet stran: 192
Vazba: brožovaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 9788027611836
Doporučená cena: 299 Kč
Knihu Toto – Kočičí nindža a zloděj korunovačních klenotů vydalo nakladatelství Brio.
Doporučujeme
Nenechte si ujít ani předchozí dobrodružství kočičí bojovnice:

Ukázka z knihy

Podívejte se i na další ukázky.
O autorovi
Dermot O’Leary je anglický hlasatel, který v současné době pracuje pro ITV a BBC Radio 2. Proslavil se především jako moderátor X Factor na ITV.
O ilustrátorovi
Nick East je ilustrátorem bestselleru Toto – kočičí nindža a také série Goodnight Digger a Knock Knock. Jeho první ilustrovaná kniha vyšla v létě 2019 –Agent Weasel and the Fiendish Fox Gang. Už jako dítě plnil skicáky svéráznými postavami. Žije nedaleko Yorku se svou ženou a dvěma dětmi, a když zrovna nepíše a nekreslí, potuluje se po venkově s batohem na zádech.
Zdroj informací: amazon.com
Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.
Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.
Související knihy
Muzeum pro kočkuRičlová Lachoutová, Irena
Agentura KRIGL, 2025
Valentýnka na ŠumavěPeroutková, Ivana
Albatros, 2025
Toto – Kočičí nindža a zloděj korunovačních klenotů Toto – Kočičí nindža 4
O'Leary, Dermot
Brio, 2025
Napsat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.