Aukce
-
Zahrádky
Do DNES v 20:00:00
Za 270,- Kč
-
-
-
Marci55: Kniha Nádherná katastrofa dnes dorazila. Děkuji »
-
135evik: Dobrý den, moc Vám děkuji za vyřízení a přeji pěkn »
-
Alena Badinová: Už by mělo být napraveno a výhra připsána na vaši » -
Alena Badinová: Dobrý den, ve vydavatelství měli dovolenou, zřejmě » -
135evik: Dobrý den, chci se zeptat, jestli jste se na audio »
-
Alena Badinová: Chybička se vloudila, děkujeme za upozornění, už j » -
Hojaro: Dobrý den. U soutěže o audioknihu Vona je zřejmě »
-
Upozornění pro účastníky aukcí
30.7.2026 -
Polovina prázdnin – ještě dost času na lásku
31.7.2026 -
Osudy polozapomenutých spisovatelek
31.7.2026 -
Fenomén poválečného přemísťování lidí
30.7.2026 -
Co, proč a jak ovlivňuje svět
30.7.2026 -
Létající přání
30.7.2026 -
Dospívání není pro sraby!
29.7.2026
-
Soutěže
- Soutěž o 3 krimi příběhy Návrat Ellie (do 10.8.)
- Soutěž o 3 stažení knihy Živé stříbro (do 7.8.)
- Soutěž o 2 romány Dar (do 3.8.)
- Soutěž o 3 romány Čtenářský klub za mřížemi (do 31.7.)
Fanděte knihám!
Nakladatelé
Academia Agentura KRIGL Albatros Albatros Media Alpress Argo Audiotéka.cz Bambook Bookmedia Cosmopolis CPress Dokořán Domino Epocha Euromedia Group Fragment Grada Host Ikar Jota Karmelitánské nakladatelství Kazda Kniha Zlín Knihcentrum.cz Knižní klub Leda Malvern Metafora Mladá fronta Moravská Bastei MOBA Motto Mystery Press OneHotBook Paseka Pavel Dobrovský - BETA Plus Portál Prostor Práh Radioservis Slovart Triton Vyšehrad XYZ Zoner Press


Anna Funder vypráví ty nejzajímavější příběhy ze života v Německé demokratické republice: o svém setkání s dívkou Miriam, která jako šestnáctiletá málem rozpoutala třetí světovou válku, nebo s mužem, který vyznačil linii budoucí berlínské zdi. Autorka popisuje ztracenou zemi, v níž groteskně přerostlá a všemocná tajná policie Stasi, která ovládala a v mnoha případech nakonec i zničila životy jejích občanů, zasahuje do všech sfér lidského života.
Kniha podává pravdivou historii lékařů Adolfa Hitlera a zakládá se mimo jiné i na pozoruhodném tajném deníku jeho osobního lékaře prof. Dr. Theodora Morella. Byl Hitler po lékařské stránce šílený? Jaké nemoci ho v letech 1941 a 1944, tedy v osudových chvílích dějin jeho státu, sklátily na lůžko? Pozoruhodné deníky Hitlerova lékaře vyvracejí mnohé legendy z dob druhé světové války, týkající se diktátora nacistického Německa.
Velitel posádky, která se jako jediná v roce 1939 bránila okupantům, služka u Heydrichů, která riskovala život pro druhé, sestra Franze Kafky, která pomáhala židovským dětem, nebohá Anna Letenská ve své poslední roli s oprátkou na krku, popravený profesor příbramského gymnázia, jehož osud inspiroval vznik povídky a filmu Vyšší princip a další jsou ti, jejichž pohnuté osudy poutavě vylíčil Pavel Taussig v knize, která by mohla mít další podtitul: o české statečnosti!

Komplexní, poutavé a zároveň velmi drastické líčení finálních měsíců existence hitlerovského státu, protkané citacemi z dobových úředních dokumentů, soukromých dopisů a deníkových zápisů, začíná nezdařeným atentátem na Hitlera v červenci 1944 a končí diktátorovou smrtí a kapitulací v květnu 1945.
Jaká byla atmosféra Brna „pod hákovým křížem“? Poněkud netradiční průvodce seznamuje čtenáře s tím, jak vypadalo město v době nacistické okupace. Na časové ose, vedoucí od obsazení k osvobození, jsou představena místa spojená s nacistickými koncentračními a internačními tábory, úřadovnami gestapa, okupačními úřady, vysokými školami, válečnou výrobou, holocaustem Židů, Romů a homosexuálů, propagandou, germanizací města i stavebními či památkovými zásahy v duchu národního socialismu.















































Napsat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.