O lásce k přírodě a stromům především

nez stromum dojde dech
Peter Wohlleben ve své knize píše o lásce nejenom k přírodě, ale především ke stromům. Rovněž apeluje na záchranu přírody a péči o ni. Důležitá je myšlenka, že to, co sami činíme pro záchranu přírody, bychom měli dělat především s ohledem na nás samotné, protože bez fauny není život možný.

Audiokniha Než stromům dojde dech je vyznáním lásky stromům a současně výzvou, abychom konečně začali chránit přírodu a pečovat o její nekonečnou mnohotvárnost, i když se nám doposud nepodařilo zcela pochopit její provázanost. A také cestou k pochopení, že to děláme ve vlastním zájmu. Stromy se totiž bez lidí hravě obejdou, ale lidé bez stromů ne.

Než stromům dojde dech

Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme.
Autor: Peter Wohlleben
Přeložila: Dagmar Heeg

Délka: 8h11m
Vazba: CD
Formát: mp3
ISBN: 8594201410147
Doporučená cena: 369 Kč

 

Audioknihu Než stromům dojde dech vydalo nakladatelství Kazda. Poslechněte si ukázku z audioknihy.

O autorovi

Peter Wohlleben (* 1964) se již od dětství chtěl stát ochráncem přírody. Studoval lesnictví a přes dvacet let pracoval jako úředník zemské lesní správy. Dnes vede Lesní akademii v německém regionu Eifel a usiluje o návrat pralesů do různých oblastí světa. Často vystupuje v televizních pořadech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy na témata týkající se lesa a ochrany přírody. Svými bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Slyšíš, jak mluví stromy a dalšími nadchl čtenáře po celém světě. V Německu před časem začal vydávat časopis Wohllebenův svět. V roce 2019 mu byla udělena Bavorská státní medaile za zásluhy při ochraně životního prostředí, a to za jeho citlivé a nekonvenční zprostředkovávání vědeckých poznatků. Petr Wohlleben píše se stejnými tématy také knihy pro děti. U nakladatelství Kazda můžeme najít i jeho audioknihy pro malé čtenáře: Víš, kde bydlí zvířata?, Slyšíš, jak mluví stromy?nebo Půjdeš s námi ven?

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství Kazda je zaměřeno především na výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře obohatí, podpoří i jejich vztah k přirodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdeme populárně-naučné knihy pro všechny generace. Nejoblíběnějším autorem nakladatelství je právě Peter Wohlleben.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNež stromům dojde dech (audiokniha)
Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme

Wohlleben, Peter

Kazda, 2021

Napsat komentář