Kamarádi z Medového lesa hledají poklad

Kamaradi z Medoveho lesa 5 poklad_uvodni
Páté pokračování příhod kamarádů z Medového lesa přináší další napínavý příběh, v němž čtyři stateční zvířecí přátelé připraví dětem z lesní školky dobrodružství při hledání pokladu.

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebounkou srstí. Kdykoli se některé z dětí z lesní školky dostane do potíží, hned mu přispěchají na pomoc. Tentokrát nás čeká napínavé dobrodružství při hledání pokladu. Už několik dní bez ustání prší. Kamarádi z Medového lesa si hoví v suché skrýši, a aby zahnali nudu, nakreslí si mapu pokladu. Pak ale jejich mapa padne do rukou dětem z lesní školky. Zvířátka neváhají a pro své malé dvounohé kamarády nějaký ten poklad seženou a tím pro ně připraví napínavé dobrodružství. Nemají přitom ani tušení, že to, co je pro ně nepotřebné harampádí, může mít pro někoho jiného nedozírnou hodnotu… Již páté pokračování dobrodružných příběhů, které zvídavým předškolákům radí, jak se chovat v lese a neublížit lesním zvířatům.

 

Kamarádi z Medového lesa 5 – Pojďte s námi hledat poklad!

Autorka: Andrea Schütze
Přeložila: Dagmar Heeg
Ilustrovala: Carola Sieverding

Počet stran: 96
Vazba: vázaná
Formát: 170×240 mm
ISBN: 978-80-7670-037-6
Doporučená cena: 279 Kč

Knihu Kamarádi z Medového lesa 5 – Pojďte s námi hledat poklad! vydalo nakladatelství Kazda.

 

Ukázka z knihy

Kamaradi z Medoveho lesa 5 poklad_ukazka

Prohlédněte si celou ukázku.

 

O autorce

Andrea Schütze toužila stát se spisovatelkou již v dětství. Představovala si, jak píše knihy – nejlépe na zahradě, pod stromem, u starožitného stolu medové barvy s bílým krajkovým ubrusem, kyticí čajových růží a karafou na vodu z křišťálového skla. Zahrada plná zpívajících ptáků měla být u venkovského domu – jakoby vystřiženého z časopisu Living – nedaleko řeky, která případně mohla být i mořem s poletujícími racky. Později, když jako diplomovaná psycholožka vyslechla mnoho příběhů jiných lidí a začala psát příběhy vlastní, zjistila, že zahrada, strom, stůl, dům i prostředí kolem něj je v reálu sice jiné než v dětském snu, ale přesto tak akorát. Dnes autorka touží především po tom, aby se děti těšily na večerní čtení a aby její příběhy podněcovaly rozhovory rodičů s dětmi o snech i reálném životě. A pokud se povede, že si děti v dospělosti vzpomenou na její knihy, které je v dětství doprovázely a okouzlily, kruh je uzavřen a všechna přání jsou pro ni splněna. Ze série Kamarádi z Medového lesa již vyšly tyto díly: Jak zahnat stesk (audiokniha), Králíčci v ohrožení (audiokniha), Všichni za jednoho (audiokniha) Ty to zvládneš, Lukáši! (audiokniha).

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství Kazda vydává knihy o přírodě a zahradách, vnímajících jejich hlubší metafyzický rozměr a možnosti spolupráce s neviditelnými živly, a dále knihy o různých možnostech udržení a znovunabytí zdraví. Autoři jsou domácí i zahraniční. Jeho knihy a CD mají čtenářům přinášet radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí, opravdovostí, mají posilovat dobrá předsevzetí a odhodlání a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKamarádi z Medového lesa 5 – Pojďte s námi hledat poklad!

Schütze, Andrea

Kazda, 2021

Napsat komentář