Za kamarády z Medového lesa počtvrté

medovy-les-nahled
Vydejte se již počtvrté za Chrochtíkem, Makovičkou, Daňkou a Míšou do Medového lesa! Čtyři zvířecí kamarádi z oblíbené série dětských knih tentokrát spojí síly se stydlivým chlapcem Lukášem, aby společně zachránili celý les.

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebounkou srstí. Kdykoli se některé z dětí z lesní školky dostane do potíží, hned mu přispěchají na pomoc. Tentokrát ale budou potřebovat pomoc i zvířátka…
Chrochtík, Makovička a Daňka si užívají teplé podzimní dny. Jen lišákovi Míšovi vadí šustění spadaného listí, ledacos pak totiž přeslechne. Třeba když se k němu zničehonic připlíží Lukáš – nesmělý klučina, který si s nikým moc nepovídá. Mluvení mu totiž dělá potíže. Když se ale schyluje k maléru a Medovému lesu hrozí nebezpečí, jedinou nadějí na záchranu je právě Lukáš. A kamarádi z Medového lesa mu jako spolehliví pomocníci stojí po boku.
Již čtvrté pokračování dobrodružných příběhů, které zvídavým předškolákům radí, jak se chovat v lese a neublížit lesním zvířatům.

Kamarádi z Medového lesa 4 – Ty to zvládneš, Lukáši!

Autorka: Andrea Schütze
Přeložila: Dagmar Heeg

Počet stran: 96
Vazba: vázaná
Formát: 170×240 mm
ISBN: 978-80-7670-027-7
Doporučená cena: 269 Kč

 

Knihu Kamarádi z Medového lesa 4 – Ty to zvládneš, Lukáši! vydalo nakladatelství Kazda.

Ukázka z knihy

medovy-les-ukazka

Prolistujte si zbytek kapitoly online.

O autorce

Andrea Schütze toužila stát se spisovatelkou již v dětství. Představovala si, jak píše knihy – nejlépe na zahradě, pod stromem, u starožitného stolu medové barvy s bílým krajkovým ubrusem, kyticí čajových růží a karafou na vodu z křišťálového skla. Zahrada plná zpívajících ptáků měla být u venkovského domu – jakoby vystřiženého z časopisu Living – nedaleko řeky, která případně mohla být i mořem s poletujícími racky. Později, když jako diplomovaná psycholožka vyslechla mnoho příběhů jiných lidí a začala psát příběhy vlastní, zjistila, že zahrada, strom, stůl, dům i prostředí kolem něj je v reálu sice jiné než v dětském snu, ale přesto tak akorát. Dnes autorka touží především po tom, aby se děti těšily na večerní čtení a aby její příběhy podněcovaly rozhovory rodičů s dětmi o snech i reálném životě. A pokud se povede, že si děti v dospělosti vzpomenou na její knihy, které je v dětství doprovázely a okouzlily, kruh je uzavřen a všechna přání jsou pro ni splněna.
V sérii Kamarádi z Medového lesa již vyšly tři díly – Všichni za jednoho, Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství Kazda vydává knihy o přírodě a zahradách, vnímajících jejich hlubší metafyzický rozměr a možnosti spolupráce s neviditelnými živly, a dále knihy o různých možnostech udržení a znovunabytí zdraví. Autoři jsou domácí i zahraniční. Jeho knihy a CD mají čtenářům přinášet radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí, opravdovostí, mají posilovat dobrá předsevzetí a odhodlání a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKamarádi z Medového lesa 4 – Ty to zvládneš, Lukáši!

Schütze, Andrea

Kazda, 2021

Napsat komentář