Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 5 knih Svobodná a divoká 90. léta

V devadesátých letech se děly změny nejen v politice a ekonomice, ale také v životech obyčejných lidí. Nově nabytá svoboda byla cítit ve všech oblastech každodenního života a vy si tuto dobu můžete připomenout.

Svobodné a divoké „devadesátky“


90. léta byla dobou náhle nabyté svobody. Politici i občané se učí zacházet s demokracií, mizí cenzura, bortí se zábrany. Namísto normalizační šedi přichází do módy nejkřiklavější barvy, lidé vyrážejí za hranice, zkouší podnikat, mění se vkus i způsob zábavy. Je možné dělat si legraci z čehokoli a z kohokoli. Nebývalá svoboda ale nahrává i nejrůznějším šíbrům. Od pouličních veksláků až po ty, kdo v privatizaci získávají ohromující jmění, tunelují celé továrny a podniky. První lidé přichází o práci, první lidé končí bezmocní na ulici.

To všechno jsou 90. léta, která zatím zůstávala stranou většího zájmu médií i veřejnosti. Pro historiky je to doba příliš blízká, pro novináře už příliš vzdálená. Kniha, připravená kolektivem Rešeršního oddělení Českého rozhlasu, má za cíl to změnit. Nabízí kaleidoskop stručných a zábavných příspěvků, které dobře ilustrují změny v politice i ekonomice, ale také ve sféře každodenních životů. Věnuje se kulturním fenoménům i předmětům běžné spotřeby a zábavy, tzv. retru. Opomenuty samozřejmě nejsou ani úspěchy českých sportovců. Ve svém základu kniha vychází z revidovaných a doplněných příspěvků, které mohli posluchači slyšet na stanici Český rozhlas Radioužurnál v rámci rubriky Svobodná a divoká 90. léta.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Radioservis vám přinášíme soutěž,
ve které pět z vás může vyhrát
knihu Svobodná a divoká 90. léta.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Z důvodu technických problémů vyhodnoceno bez ohledu na tipy.

Kdo vyhrál?

bobisekP, elen, pedro58, gabriella, dandyD

Správná odpověď

Kolik stran má kniha Svobodná a divoká 90. léta?
Více než sto padesát.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSvobodná a divoká 90. léta (Radovanovič, Dušan)
Příběhy z doby, kdy bylo možné téměř vše
90. léta byla dobou náhle nabyté svobody. Politici i občané se učí zacházet s demokracií, mizí cenzura, bortí se zábrany. Namísto normalizační šedi přichází do módy nejkřiklavější barvy, lidé vyrážejí… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.