Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy z nabídky nakladatelství Šulc-Švarc dle vlastního výběru

Tentokrát můžete zasoutěžit o knihy natolik různorodých žánrů, že si z nich vybere snad opravdu každý. Ať už se rádi začtete do historického románu, do humoristického příběhu nebo veršovaných řádků, najdete svého favorita.

César a gladiátor


Marcus Aurelius byl poslední velký imperátor, který nastolil po markomanských válkách mír v Podunají a zajistil rozkvět celé Panonie. Tehdy poznal při cestách hraničními horami Bohemie keltskou kněžku Lugionu, svoji osudovou lásku.
Po smrti Marka Aurelia zůstala Lugiona věrná svému věšteckému a léčitelskému poslání, ale velké starosti ji čekají s dcerou Aurou, pozvanou mladým césarem z provincie do Říma. O jejím narození v Bohemii nevěděl nic ani její otec Marcus Aurelius, a zprvu ani jeho nástupce Commodus.

Starší Commodova sestra Lucilla, přítelkyně Lugiony, se zapletla do spiknutí senátorů, kteří se pokusí v Koloseu Commoda zavraždit, a Aura v jeho blízkosti je ve smrtelném nebezpečí. Naštěstí tu je Titus Glaber, Kelt s římským občanstvím, rádce mocných a znalec jejich tajemství, a také mladý Řek Kalixt, kterého si Aura oblíbila, když se ocitla v zajetí Commodova šílenství.

Přemyslovci – Z milosti Boží


Král Přemysl I. byl dítě štěstěny, ale vedle něj i mladý císař Fridrich II., přezdívaný Dítě z Apulie. Když ze scény zmizeli nejagresivnější římští císaři Fridrich Barbarossa a jeho syn Jindřich Šestý, otevřela se Přemyslovi cesta k trvalejšímu povznesení České země. Nejpravděpodobnější datum jeho korunovace je konec října 1198.

Dva římští králové zvolení proti sobě potřebovali vojenskou podporu a Přemysl stejně jako jiní si kladl podmínky. Jeho cena byla vysoká a úměrná významu Českého království. Přemyslova královská koruna byla v římské říši jediná po té nejvyšší, císařské. Jako český král byl od první chvíle nejvýznamnější panovník římské říše, doba mu nahrávala, a to je v českých dějinách vskutku nezvyklé.

Café Robinson


V kavárně člověk tráví čas sám se sebou a při tom se potkává s lidmi a situacemi, ve kterých je ještě kus neopotřebovaného života. Každá kavárna je pro Jiřího Žáčka jedinečná, žádnou nápodobu by do své sbírky nepřijal, a odráží se to i v názvech básní: Kavárna Mezi řádky, Café Mañana, Kavárna Na půl cesty, Café Moby Dick, Espresso Dolce vita, Kavárna Rendez-vous, Kavárna Na věčnosti. Jsou to přístavy, kde člověk může zakotvit se svým trápením, radostí nebo čekáním na naději a může tady v bezpečí prožívat vzrušené představy i barevné sny jako v titulní básni Café Robinson.

Nohama napřed


Divoký humoristický román Borise Pralovszkého vypráví příběh rodiny, která provozuje pohřební ústav. Při netradičním pohřbu cikánského barona v něm dojde ke zničujícímu požáru. Způsobené škody donutí Horáčkovy sáhnout k poněkud nekorektním metodám podnikání a musí zabrousit i do jiných oborů, aby svůj podnik zachránili. Využívají k tomu funebrácké vlohy a jsou úspěšní až na to, že se jejich rodina nebezpečně rozrostla na panoptikum různých existencí, které si jdou občas po krku, když jsou v úzkých. Ale díky nim se rodině začne nevídaně dařit a zdá se, že vše je zalito sluncem. S jídlem roste chuť a přímo úměrně také nebezpečí. Pod povrchem to začíná pěkně vřít.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Šulc-Švarc vám přinášíme soutěž,
ve které si tři z vás mohou postupně vybrat jednu z knih
César a gladiátor, Přemyslovci – Z milosti Boží,
Café Robinson a Nohama napřed.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte některou z knih rozličných žánrůDo soutěže bylo odesláno 1241 tipů.

Kdo vyhrál?

opice1956 (1241, Přemyslovci: Z milosti Boží), Hadza (1241, César a gladiátor), kriszpin (1241, Nohama napřed)

Správná odpověď

Kdo je autorem ilustrací v knize Nohama napřed?
Boris Pralovszký.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeCésar a gladiátor (Bauerová, Anna)
Románová sága César a gladiátor se odehrává na neklidné hranici římského impéria, kde se kmeny z dnešních Čech a jižní Moravy často střetávaly s římskými legiemi. Marcus Aurelius byl poslední… více

zobrazit info o knizePřemyslovci – Z milosti Boží (Vaňková, Ludmila)
Po sporném zrušení prvního manželství s Adlétou Míšeňskou se český král Přemysl oženil s uherskou princeznou Konstancií. Dala mu dědice trůnu, ale již z prvního manželství měl dospělého syna, který… více

zobrazit info o knizeCafé Robinson (Žáček, Jiří)
V kavárně člověk tráví čas sám se sebou a při tom se potkává s lidmi a situacemi, ve kterých je ještě kus neopotřebovaného života. Každá kavárna je pro Jiřího Žáčka… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.