Nakladatel: Atlantis

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. listopadu 2019

nenechte_si_ujit

V neděli 17. listopadu to bude 30 let od sametové revoluce, a tak i některé z knihoven toto výročí připomínají. V Třinci se například koná LiStOVáNí knížkou Mé dětství v socialismu a v Ostravě se bude křtít kniha Ladislava Vrchovského Kdy na slzy není čas. 

Svět knihy – pátek 10. 5. 2019

svet-nahled

Na Výstavišti Praze Holešovicích opět v druhém květnovém víkendu proběhl největší knižní veletrh v Česku, Svět knihy. Tématem 25. ročníku byla Paměť a vzpomínky, hostem Latinská Amerika. Samozřejmě jsme si jej nenechali ujít…

Překladatelská perlička

Cesta na konec noci

Uplynulo 85 let od prvního českého překladu prvotiny jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů své doby Louise Ferdinanda Célina. Překladu nového, v pořadí třetího vydání se ujala Anna Kareninová, která se zaměřila hlavně na přesnost a kázeň.

Zasoutěžte si o Kunderův román ve formě variací

Kniha smichu a zapomneni

Možná vám neuniklo, že v loňském roce vyšel román Milana Kundery, který napsal již před mnoha lety ve Francii. Nebál se v něm otevřeně kritizovat komunistický režim, kvůli čemuž dokonce přišel o československé občanství.

Šťastné město Praha

Benoit Duteurtre_Stastne mesto

Vznik románu Šťastné město francouzského prozaika jménem Benoît Duteurtre souvisí s hlavním městem České republiky – v očích autora se proměňuje na firmu s obyvateli v rolích zaměstnanců.

Poslední kniha Güntera Grasse

Gunter Grass_O konecnosti_obalka

Poslední kniha předního německého spisovatele Güntera Grasse O konečnosti vypovídá o prožívání závěrečné fáze života a je doplněna autorovými vlastními grafikami.

Hořká i vtipná kritika komunismu, která stála Milana Kunderu občanství

Kniha smichu a zapomneni

V netradičně stavěném románu, představujícím nejtvrdší kritiku komunismu v díle Milana Kundery, hrají hlavní roli smích a zapomnění. Starším generacím kniha možná připomene, jak jednoduché bylo zapomínat se za komunismu smát.

Román nejen o smíchu a zapomnění

Kniha smichu a zapomneni

Milana Kunderu zajisté není potřeba představovat. Na pultech knihkupectví se objevilo druhé vydání jeho díla Kniha smíchu a zapomnění. Hlavní hrdinkou i posluchačkou je postava Taminy, kolem které se točí všechny příběhy…

Zasoutěžte si o román z doby zešílevšího stalinismu

Zivot-je-jinde

Příběh naivního narcistického básníka Jarmila je situován do roku 1948 a čtenářům ukazuje, co vše je člověk schopný udělat a kam až může klesnout při své honbě za uznáním. Začtěte se do románu ověnčeného cenou Prix Médicism.

Kunderův román o naivním básníkovi

zivot_je_jinde

Kunderův román Život je jinde byl sice dokončen roku 1969, ale v naší zemi vychází česky teprve letos. Vypráví o naivním básníkovi Jarmilovi, oportunistovi schopném pro slávu odhodit veškeré morální zábrany.