Nakladatel: Atlantis

Nakladatelství Atlantis vydává původní českou tvorbu a překlady světových autorů. Svá díla mu svěřili k vydání např. Milan Kundera, Ludvík Kundera, Petr Kabeš nebo Ludvík Vaculík. Ze zahraničních autorů třeba G. Grass. V překladu Martina Hilského vychází v Atlantisu dílo Williama Shakespeara.

https://www.atlantis-brno.cz/


Atlantis - Nejnovější knihy

knihaTotožnost knihaUnesený Západ knihaSetkání v Telgte knihaCesta na konec noci

Atlantis - Související články

Kratší texty pro náročné čtenáře

kratke texty uvod

Tentokrát jsme do tipů vybrali knihy, které neoplývají přílišným množstvím textu, avšak o to více v nich lze nalézt. Zaujmou především náročnější, snad až filozoficky zaměřené čtenáře. Podívejte se společně s námi, která díla se ocitla v našem výběru.

Inspirováno skutečností

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Dnes bychom vám rádi představili čtyři beletristická vyprávění inspirovaná skutečnými příběhy či osobami. Který z následujících spisovatelů vás nejvíce osloví? Jaroslava Černá, Günter Grass, Mick Conefrey nebo Matthew Dennison?

Nenechte si ujít v týdnu od 11. do 17. listopadu 2019

nenechte_si_ujit

V neděli 17. listopadu to bude 30 let od sametové revoluce, a tak i některé z knihoven toto výročí připomínají. V Třinci se například koná LiStOVáNí knížkou Mé dětství v socialismu a v Ostravě se bude křtít kniha Ladislava Vrchovského Kdy na slzy není čas. 

Svět knihy – pátek 10. 5. 2019

svet-nahled

Na Výstavišti Praze Holešovicích opět v druhém květnovém víkendu proběhl největší knižní veletrh v Česku, Svět knihy. Tématem 25. ročníku byla Paměť a vzpomínky, hostem Latinská Amerika. Samozřejmě jsme si jej nenechali ujít…

Překladatelská perlička

Cesta na konec noci

Uplynulo 85 let od prvního českého překladu prvotiny jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů své doby Louise Ferdinanda Célina. Překladu nového, v pořadí třetího vydání se ujala Anna Kareninová, která se zaměřila hlavně na přesnost a kázeň.