Nakladatel: 65. pole

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Soustřeďuje se zejména na vydávání knih nových autorů. Vydává beletrii (edice TAH), populárně naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu (edice Políčko). Mimořádný úspěch zaznamenalo s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla.
Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje překvapení, přesah, nečekanost, ale také humor či recesi. Zatímco na černých a bílých polích zuří nelítostný boj, 65. pole je místem, kde si člověk může v klidu odpočinout u dobré knihy.

www.65pole.cz/


65. pole - Nejnovější knihy

knihaMiroslava Němcová: První dáma České politiky knihaAtlas ztracených měst knihaCesty clonou knihaNo Future

65. pole - Související články

Putování po ztracených městech

Atlas ztracenych mest

Krásně a bohatě ilustrovaný atlas ukáže čtenářům z pohodlí domova více než čtyřicet měst, ze kterých jednoho dne vymizel z různých příčin veškerý život. Ať už se jedná o San Zhi, Mari či Pripjať na Ukrajině. Kniha doplňuje unikátní sérii vycházející v cestovatelské edici Za obzor.

Otevřený dopis ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi zaslaný Cechem malých nakladatelů: NENECHTE NÁS PADNOUT!

Psaní - ilustrační

Současná situace je pro knižní trh samozřejmě velice složitá, kvůli mimořádným opatřením došlo mimo jiné k uzavření veškerých knihkupectví. Cech malých nakladatelů se proto rozhodl napsat otevřený dopis ministru kultury – jeho znění zde uveřejňujeme.

Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?

No future

Úspěšní lidé nacházejí ve společnosti své místo, zatímco ti méně talentovaní se pohybují na periferii. Dosud platná pravidla se ale pozměnila a lidé si musí osvojit dovednosti vedoucí k uchopení příležitostí, díky kterým dosáhnou úspěchu. Co když ale takové dovednosti nemáme?

Existenciální pocit vlastní konečnosti

Zivotabeh

Lukáš Csicsely se rozhodl svým románem oslovit jak dětské, tak i dospělé čtenáře. Vypráví tragikomický příběh hlavního hrdiny prostřednictvím textu i ilustrací. Lidský život je plný radosti, ale zároveň i překážek a konečnosti.

Odhalte tajemství zvířecího světa

Atlas poeticke zoologie

Atlas poetické zoologie vás zavede do tajuplné říše těch nejzajímavějších a nejbizarnějších tvorů našeho světa. Poznejte jejich jedinečné schopnosti a nechte se okouzlit ilustracemi Julie Terrazzoni.