Nakladatel: 65. pole

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Soustřeďuje se zejména na vydávání knih nových autorů. Vydává beletrii (edice TAH), populárně naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu (edice Políčko). Mimořádný úspěch zaznamenalo s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla.
Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje překvapení, přesah, nečekanost, ale také humor či recesi. Zatímco na černých a bílých polích zuří nelítostný boj, 65. pole je místem, kde si člověk může v klidu odpočinout u dobré knihy.

www.65pole.cz/


65. pole - Nejnovější knihy

knihaAtlas majáků na konci světa knihaDeklarace knihaEliška Rebelka knihaChraplavé chorály

65. pole - Související články

„Většina kluků po knížce s dívčí hrdinkou nesáhne,“ tvrdí autorka dětských knih Pavlína Jurková

P. Jurkova uvod(1)

Napsat knihu není snadé. A napsat knihu, která osloví dětského čtenáře, je poměrně náročný úkol pro každého autora. Pavlína Jurková se však role spisovatelky knih pro děti zhostila na výbornou a s každým dalším titulem nás přesvědčuje o tom, že dětem opravdu rozumí.

Dobrodružné čtení pro děti

Čtení pro děti - ilustrační

Středeční knižní tipy opět potěší děti a jejich rodiče. Oslavte Den dětí s žáky z Kouzelné třídy. Zjistěte, zda se Eliška dočká vytouženého domácího mazlíčka. Přesvědčte se, že kočka a pes se mohou mít rádi. A poznejte barevný svět devítileté Františky.

Historické napínavé příběhy

Napeti s nadechem nadprirozena

Dnešní knižní tipy osloví především milovníky historie a napětí. Nenechte si ujít další díl historické série Ellis Petersové, historický lékařský thriller Vídeňská krev, druhý případ strážmistra Jana Firmana či detektivní příběh ze středověké Prahy v audio podobě!

Autem, vlakem, lodí, pěšky

autem, vlakem, lodi uvodni obrazek

Dnes se společně vydáme na cesty. Pětici knižních tipů tentokrát spojuje téma cestování. Ať už dáváte přednost turistice, horám, rádi se kocháte krásami Prahy nebo se vidíte na cestě v obytném autě, určitě si vyberete knihu, která bude právě pro vás.

Zpátky do šumavských lesů!

Chraplave choraly_uvodni

Básník a tulák Roman Szpuk ve své autobiografické próze popsal výpravy do šumavské přírody. Deníky oceněné Cenou Josefa Škvoreckého provázejí básně a fotografie. Chraplavé chorály vycházejí v rozšířeném druhém vydání.