Nakladatel: 65. pole

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Soustřeďuje se zejména na vydávání knih nových autorů. Vydává beletrii (edice TAH), populárně naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu (edice Políčko). Mimořádný úspěch zaznamenalo s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla.
Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje překvapení, přesah, nečekanost, ale také humor či recesi. Zatímco na černých a bílých polích zuří nelítostný boj, 65. pole je místem, kde si člověk může v klidu odpočinout u dobré knihy.

www.65pole.cz/

65. pole - Nejnovější knihy

knihaCesty clonou knihaNo Future knihaRozhovory na hraně zítřka knihaŽivotaběh

65. pole - Související články

Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?

No future

Úspěšní lidé nacházejí ve společnosti své místo, zatímco ti méně talentovaní se pohybují na periferii. Dosud platná pravidla se ale pozměnila a lidé si musí osvojit dovednosti vedoucí k uchopení příležitostí, díky kterým dosáhnou úspěchu. Co když ale takové dovednosti nemáme?

Existenciální pocit vlastní konečnosti

Zivotabeh

Lukáš Csicsely se rozhodl svým románem oslovit jak dětské, tak i dospělé čtenáře. Vypráví tragikomický příběh hlavního hrdiny prostřednictvím textu i ilustrací. Lidský život je plný radosti, ale zároveň i překážek a konečnosti.

Odhalte tajemství zvířecího světa

Atlas poeticke zoologie

Atlas poetické zoologie vás zavede do tajuplné říše těch nejzajímavějších a nejbizarnějších tvorů našeho světa. Poznejte jejich jedinečné schopnosti a nechte se okouzlit ilustracemi Julie Terrazzoni.

Urodilo se v Čechách

Z-pera-ceskych-autoru

Uvítejte začátek nového roku v knižní společnosti českých autorů. Čekají na vás větší i menší rodinná dramata a nesnáze, vysokoškolské prostředí na počátku 90. let, povídky ze života i dlouho očekávané pokračování českého sci-fi.

Povídky, rozhovory, zápisky, poznámky, eseje

Leaning Pen on Notebooks

O Vánocích bychom měli zpomalit, uklidnit se a užít si svůj čas pokojně. Právě k tomu může být velice dobrým společníkem kniha, která je stručná, čtivá, osobní a má komorní atmosféru. Přesně takové jsou dnešní povídky, rozhovory, zápisky, poznámky i eseje.