Nakladatel: 65. pole

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Soustřeďuje se zejména na vydávání knih nových autorů. Vydává beletrii (edice TAH), populárně naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu (edice Políčko). Mimořádný úspěch zaznamenalo s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla.
Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje překvapení, přesah, nečekanost, ale také humor či recesi. Zatímco na černých a bílých polích zuří nelítostný boj, 65. pole je místem, kde si člověk může v klidu odpočinout u dobré knihy.

www.65pole.cz/

65. pole - Nejnovější knihy

knihaAtlas majáků na konci světa knihaDeklarace knihaChraplavé chorály knihaVelká bílá tůň

65. pole - Související články

Autem, vlakem, lodí, pěšky

autem, vlakem, lodi uvodni obrazek

Dnes se společně vydáme na cesty. Pětici knižních tipů tentokrát spojuje téma cestování. Ať už dáváte přednost turistice, horám, rádi se kocháte krásami Prahy nebo se vidíte na cestě v obytném autě, určitě si vyberete knihu, která bude právě pro vás.

Zpátky do šumavských lesů!

Chraplave choraly_uvodni

Básník a tulák Roman Szpuk ve své autobiografické próze popsal výpravy do šumavské přírody. Deníky oceněné Cenou Josefa Škvoreckého provázejí básně a fotografie. Chraplavé chorály vycházejí v rozšířeném druhém vydání.

Učte se – finance, právo a vláda

skola

Pokud se chcete vzdělat v oblastech výuky finanční gramotnosti nebo práva a vlády, máme pro vás tipy na zajímavé a naučné knihy! Zjistěte, proč je finanční vzdělávání důležité, co to je vlastnictví nebo se ponořte do třiceti příběhů inspirovaných Všeobecnou deklarací lidských práv.

Svět povídek a snů

povidky uvodni

V pravidelných tipech jsme se tentokrát zaměřili na povídky. Některé jsou plné lásky, další mají spíše psychologické zaměření, někdy až na hranici snů a fantazie, a jiné vás svým hororovým pojetím možná postraší. Nudit se u nich ale určitě nebudete!

Zasoutěžte si o příběhy z majáků

soutez-atlas-majaku-na-konci-světa

Co spojuje slepého strážce světla, statečnou zachránkyni trosečníků a výstředního obchodníka? Jejich příběhy spojují majáky, které se nacházejí v těch nejodlehlejších koutech světa. Prožijte jejich příběhy prostřednictvím map a ilustrací.