Nakladatel: 65. pole

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Soustřeďuje se zejména na vydávání knih nových autorů. Vydává beletrii (edice TAH), populárně naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu (edice Políčko). Mimořádný úspěch zaznamenalo s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla.
Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje překvapení, přesah, nečekanost, ale také humor či recesi. Zatímco na černých a bílých polích zuří nelítostný boj, 65. pole je místem, kde si člověk může v klidu odpočinout u dobré knihy.

www.65pole.cz/


65. pole - Nejnovější knihy

knihaGianlucova dobrodružství knihaEliška Andílek knihaDruhá derivace touhy III. knihaJágr, legenda

65. pole - Související články

Hajný Pepa vás už podruhé pobaví lidovými povídkami

Pepa for president

Prototyp zcela osobitého jedince, hajného Pepy vás znovu dostane svým smyslem pro humor. O zábavné historky zde není nouze. Povídkám, tak trochu lidovým, nic neubírá na originalitě.

Středeční „První čtení“

prvni cteni(1)

Dnešní výběr přináší tři knihy určené zejména začínajícím čtenářům. Méně zdatným čtenářům pak mohou pomáhat rodiče. U tohoto čtení vás čeká nejedno dobrodružství, plno zážitků, nějaké to tajemství a určitě si užijete i kopec zábavy.

Románové pondělí

Romanove pondeli

Románové pondělí nás dnes zavede především do mužského světa. Ani v něm není o rozmanitost nouze. Proto v dnes představovaných knihách potkáme bratrskou lásku i nevraživost, trochu filozofie a také muzikantský punk. 

Biografické příběhy v rozmanitých literárních formátech

knizni tipy(1)

Pokud máte rádi biografie, pak je dnešní výběr knih určen především vám. Knižní tipy dnes přinášíme v několika podobách: autobiografický román, komiksová tvorba a kombinace biografie a literatury faktu.

Získejte Eliščin ilustrovaný příběh

soutez-eliska-andilek

Jak náročné může být stěhování se v dětském věku? Jak silné jsou obavy z navazování nových přátelství, z navštěvování nové školy, z bydlení v novém domě? Co je na novém domě vlastně tak zajímavého a proč bylo třeba opustit ten předchozí? Seznamte se s příběhem sedmileté Elišky.