Nakladatel: 65. pole

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007, sídlí v Praze. Soustřeďuje se zejména na vydávání knih nových autorů. Vydává beletrii (edice TAH), populárně naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu (edice Políčko). Mimořádný úspěch zaznamenalo s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla.
Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje překvapení, přesah, nečekanost, ale také humor či recesi. Zatímco na černých a bílých polích zuří nelítostný boj, 65. pole je místem, kde si člověk může v klidu odpočinout u dobré knihy.

www.65pole.cz/


65. pole - Nejnovější knihy

knihaFuture ON! knihaDekáda naplno knihaMůj život v Severní Koreji knihaEliška Detektiv

65. pole - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2024

nenechte_si_ujit

Jaké literární akce vás čekají v posledních lednových a prvních únorových dnech? Nenechte si ujít křest knihy Rok ušatého Majka, představení sbírky poezie Ondřeje Kayse Démonoskopie či debatu o knize Michaela Ignatieffa O útěše.

Ohlédnutí do historie

historie-ohlednuti-nahled

Ke konci roku pro vás máme knihy mapující historii. Jedná se o takové malé ohlédnutí, v jehož rámci se podíváte do nacistického Německa, do moderní Evropy, na dnešní válečnou Ukrajinu či na českou hudební scénu přelomu tisíciletí… Knihy jsou (nejen) pro nadšence historie!

Dětské dobrodružství

DetiVeSkole

Do středečních tipů jsme pro vás vybrali tři napínavá vyprávění. Pořádné noční dobrodružství prožijete s Alfrédem, s Eliškou si zahrajete na detektivy a nakonec se s hlavními hrdiny třetího příběhu vydáte na velmi nebezpečné místo…

Svět minulosti a budoucnosti

Tipy_Statni prevrat_Future on

Prostřednictvím dnešních tipů se spojí svět minulosti a budoucnosti. Zjistěte, jaké podmínky umožňují státní převrat nebo jak se vypořádat s nejistotou pramenící ze života v této chaotické době.

Svět, jak ho neznáte

uvod svet (1)

Pokud rádi objevujete nejenom svět, ale i lidské příběhy, pak máme dnes něco přesně pro vás. Hned šest knižních novinek vás totiž zavede na zajímavá místa po celé zeměkouli a přiblíží i zajímavé a netradiční osudy různých osobností.