Archiv: 2019

Navštivte Prahu s Veverkou a Myškou

Veverka a Myska v Praze_uvodni

Komiks Veverka a Myška v Praze láká na zábavné dobrodružství a malebné ilustrace. Nezáživné informace a nadbytek letopočtů však požitek z poznávání poněkud kazí.

První případ slavného Harryho Bosche

Connelly_Cerna ozvena

Policista Harry Bosch se čtenářům představil v detektivním románu Černá ozvěna a brzy získal velkou popularitu. Připomeňte si jeho první případ, v němž vyšetřuje smrt přítele a spolubojovníka z války ve Vietnamu.

O přírodě a zahradničení

peta zahradnici

Venku je teplo a slunečno, nekonečná sucha už také přešla, a tak nastává čas vyrazit o volných chvílích na zahrádku. Které ptáky tam můžeme pozorovat? Které byliny tam mohou růst? A které rostliny vybrat, aby se vaše zahrada líbila i včelám? Na to vše odpoví dnes představované knihy.

Získejte pohled do historie nefunkční rodiny

tiche roky-audiokniha-perex

Bohdanina babička na smrtelné posteli ji osloví cizím jménem a Bohdana si uvědomí, že o své rodině a její minulosti mnoho neví. Rozhodne se proto začít pátrat, ovšem na své dopisy dostane pouze jedinou strohou odpověď, která ji zmate ještě více.

Závěr slavné knižní série o vesmírném stopaři

Prevazne_neskodna

Závěrečný díl trilogie v pěti knihách se točí především kolem pomotaných a nefungujících rodinných vztahů. Zatímco hlavní hrdinové řeší, jak spolu co nejlépe vyjít, do jejich osudů zasáhne Stopařův průvodce Galaxií, tentokrát v novém transdimenzionálním vydání.

Říkala si o to?

Rikala si o to_uvodni

Téma znásilnění a zneužití je bohužel stále aktuální a kniha Říkala si o to vyvolá ve čtenářích řadu otázek i podnětů k zamyšlení z nejrůznějších úhlů. Jak se cítí oběť a její okolí, jak mohou jednu věc vnímat různí lidé?

Příběhy pro náročné dětské čtenáře

dite-a-kniha

Odrostli jste pohádkám? Obyčejný příběh neuspokojí vaše čtenářské choutky? Inspiraci najdete v dnes vybraných knihách, jelikož příběhy kombinují nejen zábavu a dobrodružství, ale i poučení a nutí čtenáře, aby se nad nimi zamyslel.

Zasoutěžte si o osud záhadně zmizelé lodi Erebus

erebus-perex

Trojstěžník Erebus si svou slávu vysloužil už během výpravy sira Jamese Clarka Rosse na Antarktidu, a protože se během této expedice osvědčil, byl vypraven na další objevitelskou plavbu. Ovšem ta byla mnohem nebezpečnější, což se lodi stalo osudným.

Ze života, ze světa a vůbec

Kovar_KovyOvsem

Děti to milují a dospělci nechápou. Svět youtube videí je neobyčejně pestrý a nedá se šmahem odepsat, stejně jako na něj nelze pět jen samou chválu. Vliv tohoto internetového média na dorůstající generaci je nezpochybnitelný. Ale víme doopravdy, kdo k našim dětem promlouvá?

Mamon a nadvláda peněz v meziválečné anglické společnosti

Boze chran aspidistru

George Orwell si ve svém díle vzal na paškál meziválečnou anglickou společnost. Jeho hlavní hrdina, spisovatel Gordon Comstock, se zmítá mezi ideály a společností, která touží jen po zisku a penězích. Jak nakonec dopadne morální dilema mladého spisovatele?