Archiv: 2018

Myslet to dobře

Weir_Artemis_audio

„Myslela jsem to dobře“ je jedna z těch vět, které často předznamenávají velmi nepříjemný průšvih. Přidejme ještě prostředí měsíční základny, mnoho téměř dokonalého vzduchoprázdna a máme všechny ingredience napínavého příběhu.

Buďte zdraví a štíhlí s těmito recepty!

Stenzlova_Dej telu sanci

Ivana Stenzlová, odbornice na zdravou výživu, přináší čtenářům kuchařku plnou nápaditých pětielementových receptů na vydatné snídaně i večeře, díky nimž budete nejenom zdraví, ale i štíhlí a spokojení.

Detektivní pátrání

lupa-a-bryle-krimi-tipy-nahled

Vydejte se po stopě zločinu, pátrejte po vrahovi či zloději a pomozte vyřešit zapeklité případy. Vyberte si v dnešních tipech knihu, která se vám bude nejvíce líbit, a ponořte se do honby za zločinci z pohodlí vlastního křesla.

Vyhrajte temná tajemství rodiny Didi Stormové

Ukázka

Didi Stormová vždy toužila po slávě, ale ani soutěž krásy, ani vystupování v lasvegaském klubu jí davy fanoušků nezajistilo. Pozornost médií jí paradoxně přinesla teprve smrt. Ale co když mrtvá žena vůbec nebyla Didi?

Vášnivé příběhy středověkých anglických královen

normanske_kralovny_anglie

Alison Weirová je odbornicí na tudorovskou dynastii. Ve své nové knize se však soustředí na období středověku, kdy v Anglii panovali normanští králové a jejich královny. Právě normanských královen a jejich osudů se nová kniha týká.

Jak se vám žije bez Boha?

Udelej si raj

Polský spisovatel Mariusz Szczygieł se rozhodl ze svých návštěv České republiky vytěžit co nejvíce. Zatímco v první knize se věnoval novodobým českým dějinám, tentokrát se rozhodl napsat o současném Česku a nevyhýbá se ani české společnosti či kultuře.

Máte doma zvídavou ratolest?

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

Zvídavost je přirozená lidská vlastnost. Někdo je zvědavý méně, někdo více a touží odhalit všechna tajemství života. Pokud patříte mezi druhé jmenované, tak se připravte na dobrodružnou cestu za poznáním. Prozkoumejte oceány, povrch pod Zemí anebo putujte napříč historií…

Získejte pohled do nitra ženské duše

mista-ve-tme-perex

Životy hlavních hrdinek povídkové knihy Lidmily Kábrtové se na první pohled v ničem příliš nepodobají, přesto se v určitých momentech vzájemně lehce prolínají. A po dočtení zjistíte, že přeci jen tyto dámy něco společného mají.

Vítejte na Zámku v oblacích!

Kerstin Gier_Zamek v oblacich_uvodni

Autorka oblíbených fantasy trilogií Drahokamy a Stříbrné knihy snů nyní naservírovala dychtivým čtenářům samostatný román o zastaralém, leč vznešeném hotelu plném záhad.

Úvahy nad (ne)končícími otázkami

Druha derivace touhy

Makroekonomický stratég ČSOB a řečník Tomáš Sedláček se opět vrací na českou knižní scénu. Tentokrát se rozhodl zaměřit pozornost na události, které ovlivnily naše životy. Jeho způsob pojetí zahrnuje mýty, kinematografii, filosofii a další společenské vědy.