Archiv: 2018

Putování po historických cestách

Stare cesty v krajine strednich Cech

Odborníci se v posledních letech zaměřili i na systém budování dálkových komunikací, přičemž ukazují, že cesty nevznikaly náhodně, ale byly přesně naplánovány. Trojice autorů předkládá čtenáři zjištěné výsledky, doplněné mapkami a fotografiemi.

Detektivky na cesty

Detektivky-na-cesty

Chystáte se na výlet? Máme pro vás několik tipů, jak si svou cestu okořenit pohledem i poslechem. Vydejte se třeba po stopě unikajícího sériového vraha, zapojte se do vyšetřování vraždy českého šlechtice, odhalte zloděje vzácných vín či vraha ubité ženy.

Vyhrajte román o střetu dvou odlišných kultur

samuraj-perex

Vydejte se společně se skupinou samurajů a františkánským knězem na dlouhou cestu do křesťanského světa. Putujte s nimi do Mexika, Španělska i do Říma a zjistěte, jestli jim jejich výprava přinese úspěch nebo zatracení.

Buď rebelkou!

pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebelky-perex

Mohlo by se zdát, že historie je plná příběhů o statečných, chytrých či jinak významných mužích a ženy se v ní vyskytnou jen sem tam. Přitom i ony stály u mnoha významných objevů, vedly muže do vítězných bitev či dokázaly další a další fantastické věci!

Ukázka z knihy Smíchula čaruje (Lenka Rožnovská)

Smichula caruje

Autorka dětských knih Lenka Rožnovská spojila síly s kreativní ilustrátorkou Bárou Buchalovou a společně přivedly k životu nového knižního hrdinu, kouzelníka Smíchulu. A v čem je oproti ostatním jiný? Svými kouzly vyřeší každý problém a má radosti na rozdávání.

Mezi životem a smrtí

V_sere_zone-perex

Jak je to s myslí těch, kteří se nemohou hýbat ani reagovat? Opravdu nevnímají svět kolem sebe, nebo to jen nemohou dát najevo? Britský neurovědec přišel s převratným objevem, díky němuž s těmito pacienty nyní můžeme komunikovat.

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. srpna 2018

nenechte_si_ujit

Nevíte, kam vyrazit za literaturou během dalšího srpnového týdne? V našem článku určitě najdete inspiraci, v Litoměřicích se například můžete těšit na autorský večer s Milošem Urbanem.

Ukázka z knihy Můj psí život: Bígl Bertík znovu na scéně (Martin Čáp)

muj-psi-zivot-bigl-bertik-znovu-na-scene-perex

Pamatujete si na bígla Bertíka, jehož celé jméno zní Alberto z Rododendronu? Od dob vydání první knížky mapující jeho život zažil celou řadu příhod, humorných i dojemných. A rozhodl se o ně vlastní ťapkou podělit se čtenáři.

Zasoutěžte si o knihu satirických fejetonů

bordel-na-kvadrat-perex

Nová satirická kniha českého básníka, spisovatele, překladatele a levicového novináře Karla Sýse opět reaguje na aktuální dění v našem státě. Pokud patříte mezi autorovy fanoušky, pořiďte si ji dříve, než bude vyprodaná jako předešlé tituly.

Týká se evoluce jen živočichů?

evoluce_všeho

Obecně panuje představa, že všechny důležité změny ve společnosti jsou řízeny shora představiteli jednotlivých států. Matt Ridley ve své nové knize představuje zcela odlišný koncept – podle něj jsou změny poháněny nikým neřízenou evolucí.