Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. října 2021

nenechte_si_ujit
I příští týden se v různých koutech naší země konají literární akce. A na co se můžete těšit? Koná se beseda o nové knize novináře Tomáš Etzlera, další LiStOVáNí či beseda k nové knize oblíbeného moderátora Vojtěcha Bernartského. Vybere si tak úplně každý.

A začneme rovnou zmíněnou besedouTomášem Etzlerem. Koná se v pondělí 4. říjnapražské Knihovně Václava Havla. Jeho první kniha Kdo ví, kde budu zítra se setkala s velkým úspěchem a nyní autorovi vychází další titul – Novinářem v Číně. Jak už název napovídá, autor vypráví o svých zážitcích z této země, v níž působil jako novinář. Čemu musel v zemi s totalitním režimem čelit? Jak zde žijí normální lidé? Přijďte na pražskou besedu, autor zde určitě poodhalí i odpovědi na některé z těchto otázek. Akce začíná v 19.00.

Praha ještě jednou, v úterý 5. října se v kavárně Božská Lahvice uskuteční představení nové knižní edice Opium poezie nakladatelství dybbuk. Toto nakladatelství vydává knížky pro náročnější čtenáře, a jak napovídá název, nová edice se zaměří především na poezii. Budete si vybírat se sbírek či výborů básní od nejlepších českých i světových autorů. Přijďte se tak s novou edicí seznámit, půjde o velice inspirativní odpoledne. Začátek je v 19.00.

A teď potěšíme všechny, kteří si oblíbili scénické čtení LiStOVáNí. Koná se ve středu 6. říjnaKrajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně a tentokrát se bude číst z knihy Zuzany Dostálové Soběstačný. Román vypráví o jedenáctiletém chlapci Štěpánovi, jehož rodiče se rozcházejí. Jde o příběh dospívání a dospělosti – to jediné, co si totiž náš hlavní hrdina přeje, je, aby přestal být závislý na dospělých a o svém životě si už rozhodoval jenom sám. LiStOVáNí se zúčastní i samotná autorka knihy, rozhodně si je tedy nenechte ujít. Začíná v 17.00.

Vojtěch Bernatský patří mezi naše nejoblíbenější sportovní moderátory. A kromě toho se občas taky chopí tužky a papíru a napíše knihu. Jeho prvotina Dvojtáta se setkala s velkým úspěchem, autor v ní vypráví, jak se vypořádával s rolí otce dvou dětí. A nedávno mu vyšla další knížka, Jak dostat tatínka do karantény, kde zase popisuje život své rodiny během koronavirové pandemie. A nebyl by to on, aby k tomu nepřidal svůj typický humor. Zkrátka ideální knížka pro sychravé podzimní dny. Přijďte se o titulu dozvědět víc na besedu, která se uskuteční ve středu 6. října od 16.30ostravském Domu knihy.

Ve čtvrtek 7. října se vrátíme do Prahy, kde se v Městské knihovně uskuteční od 17.30 autorské čtení spisovatelky Simony Bohaté. Číst bude ze své knížky Všichni sou trapný, která se věnuje příběhům jedné žižkovské třídy v době normalizace. Kromě toho ale autorka během večera představí i svoji novou knihu Klikař Beny a určitě se něco víc dozvíte také o její prvotině Máňa a my druzí. Akce se koná na pobočce Žižkov.

A pozveme také do Knihovny města Hradce Králové, kde se ve čtvrtek 7. října koná beseda s prozaikem, esejistou, překladatelem a filozofem Michalem Ajvazem. Autor, který je držitelem ceny Magnesia Litera za rok 2012, představí svoji novou knihu MěstaTato novinka popisuje putování hlavního hrdiny s tajemným posláním. Postupně procestuje skoro celý svět a všude potká zajímavé lidi a pozná spoustu nových věcí. Michal Ajvaz je průkopníkem magického realismu u nás, a nová kniha ponese prvky tohoto žánru. Rozhodně se máte na co těšit, beseda začíná v 17.00.

 Pokud víte o nějaké další zajímavé literární akci, podělte se o ni s námi v našem Kalendáři akcí.

Doporučení:
Share

Napsat komentář