Máte doma dítě vybíravé v jídle?

Deti vybirave v jidle_uvodni
Je těžké dostat do vašich dětí vyváženou a pestrou stravu, protože jsou v jídle poněkud vybíravé? Zkuste novou příručku s názvem Děti vybíravé v jídle, která obsahuje plno rad a strategií a pomůže vám tak rozšířit jídelníček vašeho dítěte.

Máte doma dítě vybíravé v jídle? Rádi byste rozšířili omezený jídelníček svého dítěte, ale nevíte, jak na to? Pak je tato kniha určena právě vám. Tato ucelená příručka je určena rodičům dětí vybíravých v jídle a postupy zde uvedené lze použít jak u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami (jako např. s autismem, mentálním hendikepem), tak i u běžných dětí. Cílem je naučit děti jíst široký sortiment výživově hodnotných potravin. Kniha vychází z předpokladu, že pokud jsou děti motivované k tomu ochutnávat a sníst malé porce nových pokrmů a jsou k tomu vedeny opakovaně a s důsledností, naučí se daný pokrm přijímat, zahrnou ho do svého běžného jídelníčku a mnohdy si ho i oblíbí. Rady autorů, jak si poradit s vybíravostí v jídle u dětí jsou podloženy letitou praxí a doloženy případovými studiemi a odkazy na výzkumná data z této oblasti. Kniha ukazuje cestu, jak zlepšit rodinné stolování, popisuje faktory, které je třeba brát v úvahu při volbě vhodné intervence, a uvádí strategie, které lze použít, chceme-li upravit chování dítěte. Ve druhé části knihy představují autoři konkrétní strategie k obohacení dětského jídelníčku. Je zde krok po kroku vysvětleno, jak postupovat a jak danou strategii případně upravit na míru dítěti, aby rodiče byli ve svém snažení co nejúspěšnější. Rodiče si tak mohou zvolit takový postup, který nejlépe vyhovuje situaci v rodině. V závěru knihy najdou čtenáři formuláře ke sběru dat, zapisování odměn a jídel, a smlouvu o chování, kterou lze použít u starších dětí.

 

Děti vybíravé v jídle

Základní postupy pro rodiče dětí nejen s PAS
Autoři: Keith Williams, Laura Seiverling
Přeložil: Vítězslav Čížek

Počet stran: 148
Vazba: brožovaná
Formát: 150×210 mm
ISBN: 978-80-88290-94-0
Doporučená cena: 330 Kč

Knihu Děti vybíravé v jídle vydalo nakladatelství Pasparta.

 

Doporučujeme

Nakladatelství Pasparta vydalo řadu zajímavých titulů nejen pro rodiče, např. Povolání: Asistent pedagoga, Jak na to? – HygienaReminiscence známá i neznámáCo si počít se vztekem?Jak podpořit dítě s problémovým chováním ve školeJak se blázní v době blahobytu aj.


Nakladatelství PASPARTA bylo založeno organizací APLA Praha jako sociální podnik s cílem vylepšit informovanost veřejnosti v oblasti autismu a dalších oborech, a zároveň poskytnout lidem s poruchou autistického spektra pracovní uplatnění. Klade si za cíl zlepšit informovanost v oblasti poruchy autistického spektra, vydávat publikace pro odbornou a další zainteresovanou veřejnost z oblastí psychologie, pedagogiky, speciální pedagogiky a dalších příbuzných oborů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDěti vybíravé v jídle
Základní postupy pro rodiče dětí nejen s PAS

Williams, Keith E. - Seiverling, Laura J.

Pasparta, 2021

Napsat komentář