Nakladatel: Pasparta

Nakladatelství PASPARTA bylo založeno organizací APLA Praha jako sociální podnik s cílem vylepšit informovanost veřejnosti v oblasti autismu a dalších oborech, a zároveň poskytnout lidem s poruchou autistického spektra pracovní uplatnění.

Klademe si za cíl zlepšit informovanost v oblasti poruchy autistického spektra, vydávat publikace pro odbornou a další zainteresovanou veřejnost z oblastí psychologie, pedagogiky, speciální pedagogiky a dalších příbuzných oborů.

JAK PRACUJEME?
Poskytujeme pracovní uplatnění lidem s poruchou autistického spektra a umožňujeme jim pracovat v chráněném prostředí a zároveň uplatnit jejich mnohdy nevšední schopnosti.

CO NABÍZÍME?
– odborné monografie, vysokoškolské učebnice a skripta pro různé studijní obory (psychologie, speciální pedagogika),
– praktické příručky pro pedagogické a další pracovníky,
– populárně naučné publikace pro rodiče a rodinné příslušníky osob s PAS,
– učební texty pro výuku žáků a studentů s PAS a SPU.

www.pasparta.cz/

Pasparta - Nejnovější knihy

knihaGrafomotorika a koordinace knihaKapka kámen vyhloubí knihaDěti vybíravé v jídle knihaJak na to? – Hygiena

Pasparta - Související články

Deník statečné matky

kapka-kamen-vyhloubi-nahled

Kolikrát padla a znovu vstala, kolikrát se znovu odhodlala prát s nepříznivým losem svého syna? To asi nikdo nespočítá. Přesto její příběh dává naději…

Motivujte své děti

deti-experimenty-uvod

Chcete pomoci svým dětem s jejich vývojem? Dnes představíme dvě knihy, které nabízí řadu cviků a experimentů, jež můžete společně se svými dětmi provádět. Zabavíte jimi své děti i sebe a zároveň přispějete ke kognitivnímu i motorickému posunu svých potomků.

Máte doma dítě vybíravé v jídle?

Deti vybirave v jidle_uvodni

Je těžké dostat do vašich dětí vyváženou a pestrou stravu, protože jsou v jídle poněkud vybíravé? Zkuste novou příručku s názvem Děti vybíravé v jídle, která obsahuje plno rad a strategií a pomůže vám tak rozšířit jídelníček vašeho dítěte.

Co všechno zvládá asistent pedagoga?

Povolani_Asistent pedagoga_uvodni

Nová kniha, na jejíž tvorbě se podílely odbornice na autismus Zuzana Žampachová a Věra Čadilová, umožňuje čtenářům blíže poznat náplň práce asistenta pedagoga. Je určena nejen těmto lidem, ale také učitelům nebo rodičům.

Biografické romány – silné osudy na stránkách knih

biografie-perex

Biografický román je úžasným prostředkem pro nahlédnutí do lidských osudů. Na stránkách knih, které vám dnes představíme, se podíváme na skutečně silné příběhy, které dokazují, že člověk si dokáže navzdory těžkým okolnostem udržet pevnou vůli a jasnou mysl.