Nakladatel: Pasparta

Nakladatelství Pasparta bylo založeno Národním ústavem pro autismus (dříve APLA Praha) jako sociální podnik s cílem vylepšit infor­movanost veřejnosti v oblasti autismu a dalších souvisejících oborech a zároveň poskytnout lidem s poruchou autistického spektra pracovní uplatnění.

Nakladatelství vydává publikace z oblasti psychologie, pedagogiky, speciální peda­gogiky a dalších příbuzných oborů. Nabízí i řadu publikací pro děti. Pořádá rovněž odborné semináře a konference.

www.pasparta.cz/


Pasparta - Nejnovější knihy

knihaUprostřed knihaOd zápisu do lavice – 9. díl – Sociální učení – Můj svět knihaJak to chodí ve škole knihaAby se mezi nás vrátily radost a mír

Pasparta - Související články

Novoroční očima a ušima

ocima-zima

Původně jsem vám chtěla dát tipy na vánoční dárky, ale nějak jsem to nestihla. Tak dnes přicházím se svými recenzními postřehy, které vás třeba inspirují k četbě/poslechu v novém roce.  A až na jednu výjimku to bude vše ze žánru krimi. Výjimky musí být, vždyť potvrzují pravidla…

Jak na to – tentokrát pro děti

Deti

Dnes vám představíme čtyři naučné knihy určené dětem. Mladší čtenáři zjistí, jak to chodí ve škole, jak se smířit se ztrátou blízkého člověka či jak překonat neshody s přáteli. Starší děti objeví digitální svět a naučí se programovat!

Hrajeme si, učíme se s knihou

Deti v parku

Dnes vám představíme čtyři naučné knihy pro děti. Vezměte své děti do přírody a poznávejte vše, co kolem sebe vidíte – třeba stromy! Budoucí prvňáčci si pak mohou procvičit nové dovednosti a starší děti se dozví, jak probíhala francouzská revoluce.

Současná česká tvorba

ceska tvorba uvod

Dnes se společně vypravíme do světa české literatury. Vybrali jsme pro vás čtyři romány, ve kterých jsou vážná témata, stejně jako trocha historie, ale i oddechu. Sami si můžete zvolit, která kniha vám bude čtenářsky nejbližší.

Jak rozpoznat a řešit krizové situace ve škole

ja-uz-nemuzu-pani-ucitelko

Žáci se mohou během své povinné školní docházky setkat s lecčím. Problémy s počty, se čtením, se zvykáním si na kolektiv dětí – co když si ale procházejí náročným obdobím doma? Jak moc může rozvod rodičů ovlivnit chování dítěte? A jak mu může pedagog pomoci?