Pohádkový svět plný snění

To si pis nahled
Už vás omrzelo pouhé čtení pohádek? Rádi byste je také tvořili a máte v hlavě plno nápadů? Stačí vzít do ruky tužku a papír a ta pravá kouzla mohou začít! Díky pracovním listům s úkoly, hádankami a ilustracemi si užijete spoustu legrace.

Vítejte v pohádkovém světě plném snění, který si dokážeme vytvořit všude. Stačí mít po ruce cokoli k psaní či kreslení a papír! Jak říká tužka Babuška, nejmoudřejší ze všech psacích potřeb:
„Bez nás tužek by se ztratily myšlenky. Zatoulaly by se a už by je nikdo nikdy nenašel. Proto jsem pyšná na to, že jsem tak malá a taky že jsem často tupá. Tupý člověk je hloupý, ale tupá tužka je moudrá. Tak to chodí, že svět lidí a svět tužek má mnohdy úplně opačná pravidla. Ale jeden bez druhého by nedokázal tolik, kolik dokážou společně. Když píšeš, je to jako když sníš.“

Ukázka z knihy

To si pis ukazka 1

To si pis ukazka 2

To si piš!

Autorka: Ivona Březinová
Ilustroval: Juraj Martiška

Počet stran: 82
Vazba: vázaná
Formát: 168×200 mm
ISBN: 978-80-87654-25-5
Doporučená cena: 199 Kč

Knihu To si piš! vydalo nakladatelství JaS.

O autorce

Ivona Březinová je spisovatelkou na volné noze, šest let vedla semináře tvůrčího psaní na Literární akademii. Její prvotina Zrcátko pro Markétu načala bohatou řadu knih od leporel přes pohádky, příběhy pro malé čtenáře (F jako FíkVítej, Karle!Ďasík a Ďáblík), populárně naučné texty a encyklopedie až po romány pro teenagery. Pro dívky vydala literární cestopisy (tzv. Béčkovky) a nevyhýbá se ani závažným tématům (Lentilka pro dědu EduKluk a pesŘvi potichu, brácho, triptych Holky na vodítku). Mnohé její publikace získaly ocenění a byly přeloženy do cizích jazyků. Autorka ráda beseduje se svými čtenáři. Dále napsala knihy: To si piš!Ťapka, kočka stěhovaváPomeranče v podprsenceDeník vodnice PuškvoryKde jsi, Pierote?Lucka Luciperka či Řád sladkého sněhuláka.

Zdroj informací: Albatros Media

Juraj Martiška (*1969) Malíř a ilustrátor, který žije a tvoří v Dunajskej Lužnej. Po dokončení Strednej školy umeleckého priemyslu v Kremnici absolvoval malířství na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesorů Ľ. Hološky a J. Bergra. Vedle volné tvorby ilustruje knihy pro děti a mládež, učebnice, příručky pro skauty a komiksy, věnuje se grafickému designu.

Zdroj: TZ


Nakladatelství JaS se zaměřuje na českou beletrii pro čtenáře od tří do sta let. Nevyhýbá se ani literatuře přicházející ze zahraničí. Vydává knížky začínajícím autorům i díla, na která se trošku zapomnělo. Nabízí autorům služby při vydávání vlastních děl samonákladem – poskytuje jim za úplatu plný nakladatelský servis od zpracování rukopisu po tisk (obchod je pak na autorovi samém). Jde o malé nakladatelství s roční produkcí do dvaceti titulů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTo si piš!

Březinová, Ivona

JaS, 2019

Napsat komentář