Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. září 2019

nenechte_si_ujit
Máme tu opět září a knihovny se tak pomalu začínají vracet do plného provozu. Pro knihomily to znamená opět více literárních akcí. A na jaké se můžete těšit příští týden? Například na křest nové knihy Vlastimila Vondrušky či Mikyho Škody.

Kromě toho můžete navštívit také autorské čtení Kateřiny Rudčenkové či křest knihy Hlas kukačky od Hany Marie Körnerové.

První akce určitě potěší ty, kteří mají rádi herečku Květu Fialovou. V pondělí 2. září totiž proběhne v Paláci knih Luxor v Praze křest knihy Poslední deník Květy Fialové od Josefa Kubáníka. Autor s Květou Fialovou trávil čas od září 2008 až do roku 2017, kdy zemřela. Nejen o tajemstvích, která mu herečka během této doby řekla, vypráví ve své knize. Kmotry se stanou herec a hudebník Ondřej Brzobohatý a dcera paní Květy Fialové Zuzana Hášová. Jestli tedy chcete zavzpomínat na tuto šarmantní herečku, dorazte do Luxoru v 17.00.

Podíváme se také do Knihkupectví Kosmas v Pardubicích. Ve středu 4. září se zde koná autogramiáda Mikyho Škody spojená s křtem jeho nové knihy Můžeš (po)dělat cokoliv. Miky Škoda ve svých sedmadvaceti letech stihl procestovat čtyřicet zemí a založit dvě firmy. Rozhodně ale nešlo vždycky všechno jako po másle, a tak se několikrát dostal i do pořádného průšvihu. Na svém příběhu, který nyní vychází knižně, se snaží ostatním ukázat, jak je důležité přijímat výzvy, a hlavně se vždy oklepat z nezdarů a jít dál. Akce začíná v 17.00.

Přesuneme se do Litoměřic. Ve zdejší Knihovně Karla Hynka Máchy ve středu 4. září představí knihu Hlas kukačky od Hany Marie Körnerové. Autorka napsala už několik historických románů – znát můžete například Hodina po půlnociZnamení hada či Heřmánkové údolí. Hlas kukačky, její nejnovější počin, je psychologický román, který vás zavede do roku 1938 a ústředním motivem je především hledání rodinného tajemství. Do knihovny přijďte na 17. hodinu.

Ve čtvrtek 5. září pak zavítáme také na jih Čech. V Knihkupectví Kosmas v Českých Budějovicích bude mít od 17.00 autogramiádu Jan Bauer. Součástí akce bude i křest jeho nových knih Kdo po Žižkovi?Války božích bojovníků. V první knize se autor věnuje nástupci Jana Žižky – Prokopu Holému, druhý titul pak čtenáře provází obdobím husitských válek v českých zemích. Jestliže je vám toto téma blízké, určitě si akci nenechte ujít.

Ve čtvrtek 5. září se v Hradci Králové můžete zúčastnit autorského čtení básnířky a dramatičky Kateřiny Rudčenkové. Koná se v městské knihovně od 17.00 v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Autorka má na svém kontě již několik ocenění, za svoji sbírku Chůze po dunách získala například v roce 2014 cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu básní. Její hra Niekur pak obsadila 2. místo v dramatické soutěži Cen Alfréda Radoka. Její dramata byla uvedena i v Londýně či New Yorku. Autorské čtení se odehraje ve Víceúčelovém sále Centra celoživotního vzdělávání.

VondruskaVlastimil Vondruška patří mezi naše nejoblíbenější spisovatele vůbec. Rozhovor s ním si ostatně můžete přečíst i na našich stránkách. Píše hlavně historické detektivní příběhy a romány, které patří mezi nejčastěji půjčované knihy v knihovnách. Příští týden se konají hned dvě akce, kde můžete pana Vondrušku vidět. Nyní mu totiž vychází dva nové tituly, konkrétně Křišťálový klíčPrávo první noci. Oba představí svým fanouškům v Domu knihy v Ostravě, a to ve čtvrtek 5. září od 16.00. O den později, v pátek 6. září pak zavítá i do Knihovny Jiřího Mahena v Brně, kde slavnostně pokřtí knihu Právo první noci – už dvacátou pátou knihu ze série Hříšní lidé Království českého. V Brně akce začíná v 17.00.

 Na další literární akce se můžete podívat do našeho Kalendáře akcí.

 

Doporučení:
Share

Napsat komentář