Nakladatel: Nakladatelství Zeď

Nakladatelství Zeď jsme založili v létě roku 2016, protože jsme chtěli vydat válečný román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík a vlastní knihu rozhovorů Náš Václav Havel. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni Zeď připravila vzpomínkovou knihu Člověk 25 u příležitosti 25. výročí Člověka v tísni. Od března 2018 jsme se scházeli s někdejším prezidentským kandidátem Markem Hilšerem a povídali si o zákulisí volby, o jeho životě. Knihu jsme vydali na jaře 2019 pod názvem Tango pod Hradem. Vedle psaní knih nás začala bavit i nakladatelská činnost, i když i nadále to je pro nás především koníček.

https://www.knihyzed.cz/


Nakladatelství Zeď - Nejnovější knihy

knihaMilá č. 18 knihaJak se z toho nezbláznit knihaNebezpečný efekt knihaReniin deník

Nakladatelství Zeď - Související články

Nechtěli zemřít jako hrdinové…

mila-nahled

Mnohem raději by žili svoje obyčejné životy. Milovali se a děti vychovávali podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. To okolnosti z nich udělali hrdiny. Hrdiny, kteří nepřežili, ač jejich odkaz ano.

Rozhovory, biografie – zajímavé postoje a životy

biografie-tipy-nahled

Jestli nevíte, co s volným pondělním odpolednem, sáhněte po některé z biografií, které představujeme v dnešních knižních tipech. Přečtete si životní příběh frontmana skupiny Iron Maiden, nebo se dozvíte, jaké to je být ředitelem katolické dívčí školy.

Do historie s románovými hrdiny

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Před námi je víkend, nastává tak ideální chvíle představit si další zajímavé knihy, které si můžete vzít s sebou třeba k vodě. Tentokrát zavítáme do historie, příběhy všech dnešních titulů se totiž odehrávají v časech dávno minulých. A jak už to tak bývá, často jde o velice nadčasová témata, která mají co říct i nám,

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2021 II.

vkc1

Pravidelná jarní akce v podobě Velkého knižního čtvrtku je za námi. Přinesla nám hned dvanáct skvělých titulů. Dnes vám představíme druhou várku těchto knih rozličných žánrů.

S úsměvem proti nudě

S-usmevem-proti-nude

Čelte stresujícímu předvánočnímu shonu s humorem! Ať už právě stojíte u nemocničního lůžka, trávíte čas s rodinou, na horách či v deštném pralese jako naši hrdinové, s trochou nadhledu se můžete usmívat všude.