Nový román od autorky Cizinky

ledovy-dech-perex
Ledový dech je povinností pro všechny fanoušky historických románů Diany Gabaldon, do nichž pronikají prvky fantasy i romance. Ponořte se do dalšího dobrodružství rodiny Fraserů.

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně…

 

Ledový dech

Autorka: Diana Gabaldon
Přeložila: Blanka Chocová

Počet stran: 1568
Vazba: pevná s přebalem
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7390-273-5
Doporučená cena: 499 Kč

Knihu Ledový dech vydala Edice Knihy Omega.

 

Ukázka z knihy

První je zvětřil pes. Protože byl tmavý jako noc, mohl Ian Murray Rollovu přítomnost jen tušit. Cítil ho u své nohy, jak najednou zvedl hlavu a nastražil uši. Položil psovi dlaň na krk a všiml si, že má varovně zježenou srst.
Byli na sebe duševně tak napojení, jak jen pán se psem může být. Instinktivně druhou rukou nahmatal nůž, ležel a čekal. jen dýchal a naslouchal.
Les byl tichý. Do rozbřesku zbývalo několik hodin, ale vzduch byl nehybný a těžký jako v kostele. Mlha se jako kouř z kadidelnice přelévala nad zemí. Lehl si na padlý kmen obrovského liliovníku, aby si odpočinul. Pár broučků mu bylo milejších než vlhká bahnitá zem. Dlaň měl stále položenou na hřbetě psa a čekal. (str. 13)

Prolistujte si celou ukázku.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=bTXm5Rfnogw

 

Diana Gabaldon

Diana GabaldonDiana Gabaldon proslula svou sérií Cizinka, podle které byl natočen i stejnojmenný televizní seriál. V Dianině díle najdeme na historickém podkladu prvky fantasy, mystery, science fiction i romance. Může se zdát zvláštní, že Diana píše historické romány, když se její studium ubíralo úplně jiným směrem. První titul získala v oboru zoologie, další z mořské biologie a v roce 1978 úspěšně složila doktorát v oboru behaviorální ekologie. Roku 1988 se Diana rozhodla napsat román „nanečisto“. Z tohoto původně zkušebního románu vznikla série Cizinka, obsahující několik knih, v hlavní roli s Claire Randallovou, která se narodila ve 20. století, pracuje jako zdravotní sestra, ale cestuje do 18. století do místa, kde se setkává s vášnivým Jamesem Fraserem. Diana Gabaldon je americká autorka, která se narodila 11. ledna roku 1952 . Nyní žije se svým manželem Douglasem Watkinsonem v Arizoně a má tři dospělé děti. Je autorkou knih Hořící kříž, Bubny podzimu, Lord John a Bratrstvo čepeleSedm kamenů lásky a ztráty ad.

Informace a fotografie byly čerpány ze stránek společnosti Knihy Dobrovský.


Edice Knihy Omega vydává klasickou českou i světovou literaturu. V produkci nakladatelství naleznete také aktuální světové bestsellery severských, britských či amerických spisovatelských hvězd.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLedový dech

Gabaldon, Diana

Edice Knihy Omega, 2019

Napsat komentář