Soudce Ti v hlavní roli

3 x soudce Ti
Hned tři klasické případy soudce Ti si může čtenář vychutnat díky nakladatelství Garamond. Napsal je nizozemský diplomat a orientalista Robert Gulik, který soudce Ti objevil.

Souborné vydání tří klasických případů soudce Ti z pera jeho tvůrce, holandského spisovatele a diplomata Roberta van Gulika.

Soudce Ti a vražedný zvon
Soudce Ti je nově jmenován náčelníkem v Pu-jangu, kde usvědčí falešného opata a mnichy v chrámu Bezmezného milosrdenství, jejichž „zásluhou“ přicházely na svět nelegitimní děti. Při vyšetřování případu Liang versus Lin objeví soudce Ti pod obrovským zvonem několik let starou kostru a jen zázrakem se mu podaří zachránit holý život.

Strašidelný klášter
Soudce Ti je přinucen kvůli bouři přenocovat se svým pomocníkem Tao Kanem v taoistickém klášteře v horách Chan-jüanu, kde musí vyřešit tři záhadné případy: případ balzamovaného opata, případ zbožné panny a případ nevraživého mnicha.

Červený pavilon
Soudce Ti přebírá od náčelníka Lo ze sousedního okresu zdánlivě jasný případ sebevraždy akademika Li Liena a hned musí řešit smrt kurtizány Podzimní luny a údajnou sebevraždu Tao Kunga, která se stala před třiceti lety. Všechny tyto případy mají společné to, že se staly v Červeném pavilonu a mají vypadat jako sebevraždy…

Ukázka z knihy

Avšak pouze dva druhy lidí promění takové temné myšlenky ve skutky. Za prvé spodina, tedy zcela zpustlí a nenapravitelní zločinci. A za druhé bohatí chlípníci, kteří se během dlouhých let prostopášného života stali otroky svých zvrácených choutek. Ovšem, připustil bych, že i takový snaživý mladík střídmých zvyků, jako je kandidát Wang, by v šíleném strachu dokázal to děvče uškrtit. Ale pokud jde o znásilnění dívky, s níž měl navíc přes půl roku intimní poměr, to mi připadalo úplně vyloučené. (str. 69)

3 x soudce Ti

Červený pavilon, Soudce Ti a vražedný zvon, Strašidelný klášter
Autor: Robert Gulik
Přeložila: Věra Šťovíčková-Heroldová

Počet stran: 512
Vazba: vázaná
Formát: 150×210 mm
ISBN: 978-80-7407-431-8
Doporučená cena: 450 Kč

Knihu 3 x soudce Ti vydalo nakladatelství Garamond.

O autorovi

Robert Gulik (1910–1967) byl nizozemský orientalista, diplomat, hudebník (hrál na citeru čchin) a spisovatel. Je známý jako autor detektivních příběhů o soudci Ti, jejichž hlavní postavu si vypůjčil z čínského detektivního románu z 18. století Slavné případy soudce Ti. Robert van Gulik vyrůstal v Indonésii, kde se také naučil čínsky. Od roku 1935 působil jako nizozemský diplomat v Japonsku, v Číně, v Indii a v Libanonu. Od roku 1965 až do své smrti v roce 1967 byl nizozemským velvyslancem v Japonsku.

Zdroj informací: kosmas.cz

Doporučujeme

I francouzský spisovatel Frédéric Lenormand (* 1964) si zvolil soudce Ti za hlavního hrdinu svých románů:

zobrazit info o knize  zobrazit info o knize  zobrazit info o knize  zobrazit info o knize


Nakladatelství Garamond vydává knihy na českém trhu již 20 let. Zaměřuje se na překladovou literaturu z francouzštiny, angličtiny a hebrejštiny, dvojjazyčné tituly v pěti jazycích a české autory literatury faktu. Mezi nejúspěšnější řady patří Případy soudce Ti.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knize3 x soudce Ti
Červený pavilon, Soudce Ti a vražedný zvon, Strašidelný klášter

Gulik, Robert van

Garamond, 2018

Napsat komentář